بیت مین برکنار شدن هم‌بنیان‌گذار خود را تأیید کرد

بیت مین برکنار شدن هم‌بنیان‌گذار خود را تأیید کرد

بیت مین اخیرا دو بیانیه صادر کرده که در آنها علاوه بر تأکید برکناری میکری ژان (Micree Zhan)، او و کارمندان طرفدارش را تهدید کرده است که در صورت سرپیچی، با آنها به صورت قانونی برخورد خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف، بیت مین تولید‌کننده دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال طی دو بیانیه هم‌زمان در خصوص میکری ژان، بنیان‌گذار سابقش، اخراج وی در ماه اکتبر (مهر ۱۳۹۸) را تایید کرده است.

هردوی این بیانیه‌ها در تاریخ ۲۷ می (۷ خرداد ۹۹) و در صفحه رسمی منتسب به بیت مین منتشر شدند و هردو به این مورد اشاره داشتند که میکری ژان، رئیس و نماینده سابق شرکت، در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۹ (۶ آبان ۹۸) و با تصمیم سهامداران از سمت خود اخراج شده است. همچنین در بیانیه‌ای در ۵ نوامبر(۱۴ آبان)، این شرکت تصمیم مدیرعامل خود را برای حذف ژان از سمت خود تصویب کرد.

این شرکت در ادامه در بیانیه خود اخطار می‌دهد که ژان حق ندارد به‌عنوان نماینده قانونی شرکت عمل کند یا این‌که اعلامیه‌ و دستورالعمل‌هایی را برای کارمندان شرکت صادر کند. همچنین با توجه به اینكه وی پیش از این در مخالفت با تصمیم سهامداران عمل كرده بود، این شركت اعلام کرده است كه اجازه اقدام قانونی علیه ژان را برای خود محفوظ می‌داند.

در پایان، این بیانیه از کلیه مدیران و کارمندان خود خواسته است که هرگونه درخواستی از طرف ژان را نادیده بگیرند و همچنین تذکر داده است که در صورت عدم رعایت این موارد از طریق اقدامات قانونی عمل خواهد کرد.

این اظهارات بسیار شبیه به سخنان اولیه جیهان وو (Jihan Wu) در روز برکناری ژان است، او در آن زمان کارمندان را در صورت پیروی از دستورات ژان تهدید به پایان همکاری کرده بود.

یکی از دلایل احتمالی ادامه تقابل بین ژان و سایر سهامداران بیت مین پس از هفت ماه، تسلط بالایی است که وی در گذشته روی شرکت داشته است. بنا بر گزارش‌ها ژان دو برابر بیشتر از وو سهام داشته، اما به نظر می‌رسد که از زمان روی دادن این اتفاقات سهم وی به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است. ژان همچنین برای بازپس‌گیری جایگاه خود دو دادخواست علیه بیت مین به راه انداخته است.

این درگیری زمانی به اوج خود رسید که طبق گزارش‌ها حتی نزاعی خیابانی بین ژان و نماینده قانونی شرکت بیت مین رخ داد. البته این درگیری چندان بزرگ نبود.

به نظر می‌رسد این بیانیه‌های جدید نشان‌دهنده این است که بیت مین همچنان در بحبوحه بحران، سخت در تلاش است تا جریان و سهم بازار را کنترل کند. با توجه به اظهارات قبلی ژان در مخالفت با تعدیل نیروی پنجاه درصدی کارمندان شرکت، دور از انتظار نیست که او همچنان حمایت کارمندان شرکت را نسبت به خود داشته باشد.

در همین حال، به دنبال گزارش‌های متعدد رسانه‌های اجتماعی، مشخص شد دسته‌ای از آخرین ماینرهای S۱۷ ASIC بیت مین دارای مشکلاتی بوده‌اند.

در میانه این هرج‌ومرج، به نظر می‌رسد که ثروت اقتصادی بیت مین رو به افول است. همان‌طور که کریستی-لی مینهان (Kristy-Leigh Minehan)، مدیر ارشد فنی سابق شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) نیز اشاره کرد شرکت میکروبی‌‌تی (MicroBT) به شکلی پیوسته و به‌مرور‌ در حال تصاحب سهم بیشتری از بازار در برابر بیت مین است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه