سرنخ‌های جدید از ساتوشی ناکاموتو؛ او در لندن زندگی می‌کرده است!

سرنخ‌های جدید از ساتوشی ناکاموتو؛ او در لندن زندگی می‌کرده است!

بر اساس تحقیقاتی که به‌تازگی منتشر شده است می‌توان حدس زد ساتوشی ناکاموتو هنگام اختراع بیت کوین در شهر لندن زندگی می‌کرده است.

به گزارش دکریپت، وب‌سایت چین بولتن (Chain Bulletin) روز ۲۶ نوامبر (۳ آذر) در گزارشی از تحقیقات جدیدی رونمایی کرده است که نشان می‌دهد ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت کوین، هنگام کار روی ساخت اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز جهان، احتمالاً در لندن بوده است.

دونچو کاریانوف (Doncho Karaivanov)، نویسنده این گزارش، نوشته است:

تجزیه و تحلیل پست‌هایی که ساتوشی ناکاموتو در بیت کوین‌ تاک (Bitcointalk) منتشر کرده است و مشارکت‌هایی که سورس فورج (SourceForge) داشته است و همچنین ایمیل‌ها و دیگر داده‌های موجود، نشان می‌دهد که لندن محتمل‌ترین مکانی است که خالق ناشناس بیت کوین در آنجا زندگی می‌کرد.

محققان در مجموع ۵۳۹ پست بیت کوین تاک، ۳۴ ایمیل، ۱۶۹ مشارکت کد، داده‌های جانبی از نسخه‌های مختلف بیت کوین، داده‌های بلوک جنسیس (اولین بلاک بیت کوین که ساتوشی استخراج کرده است) و اسنادی را که در وب‌سایت وی‌بک ماشین (Wayback Machine) نگهداری می‌شود تجزیه و تحلیل کرده‌اند. گفتنی است وی‌بک ماشین سرویسی است که امکان مشاهده نسخه‌های بایگانی‌شده وب‌سایت‌ها را فراهم می‌کند.

بر اساس اظهارات کاریانوف، محققان از ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ (۱۰ آبان ۱۳۸۷) تا ۱۳ دسامبر ۲۰۱۰ (۲۲ آذر ۱۳۸۹) و طی ۲۰۶ روز (البته نه به‌صورت متوالی) ۷۴۲ مورد فعالیت را کشف کردند. محققان با استفاده از این داده‌ها، نمودارهایی نقطه‌ای را برای محاسبه موقعیت مکانی ساتوشی ناکاموتو در زمان‌هایی که او فعال بوده طراحی کردند.

کاریانوف در این رابطه می‌گوید:

موقعیت‌های مشکوک مشترک شامل مناطق زمانی انگلستان (گرینویچ)، آمریکای شرقی (EST)، منطقه زمانی اقیانوس آرام (PST)، ژاپن (JST) و استرالیا (AEST) هستند. نادیده گرفتن دو مورد آخر آسان بود، اما سه مورد ابتدایی نیاز به بررسی بیشتری داشتند.

اگرچه مناطق زمانی می‌توانند به ما نکاتی ارائه دهند، اما مدارک ابطال‌ناپذیری نیستند، چراکه ساتوشی می‌توانست با فعالیت در بامداد، باعث گمراهی محققان شود. با این حال، محققان با ترکیب و ارجاع متقابل همه داده‌های دردسترس به این نتیجه رسیدند که ساتوشی ناکاموتو در دوره‌ای که روی بیت کوین کار می‌کرد در ژاپن و استرالیا نبوده است.

در واقع، محتمل‌ترین سرنخ، پیامی است که ساتوشی ناکاموتو در بلوک جنسیس آورده است:

روزنامه تایمز در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ (۱۴ دی ۱۳۸۷): رئیس خزانه‌داری [انگلستان] در آستانه دومین کمک مالی به بانک‌ها است.

جمله فوق نقل‌قول مستقیمی از مقاله‌ای بود که در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ در روزنامه تایمز منتشر شده بود. روزنامه تایمز در لندن منتشر می‌شود.

محققان بیان می‌کنند که اگر ناکاموتو در آمریکا زندگی می‌کرد، احتمالاً سرصفحه این روزنامه را نمی‌دید. کاریانوف در این رابطه می‌گوید که نسخه آنلاین این مقاله به‌صورت متفاوتی نوشته شده است و بسیار بعید است که نسخه آمریکایی این نشریه فرمت مشابهی داشته باشد.

کاریانوف توضیح می‌دهد:

این شماره از روزنامه تایمز به‌صورت کامل در آمریکا منتشر نشده است.

او می‌افزاید:

موضوع منتشرنشدن نسخه کامل روزنامه تایمز فارغ از شواهد دیگری است که بریتانیایی‌بودن ساتوشی ناکاموتو را نشان می‌دهد؛ شواهدی نظیر املای پایان کلماتی نظیر Analyse و Organise که با ise به جای ize نوشته شده است. همچنین استفاده از املای انگلیسی کلماتی مانند Colour و Neighbor از این دست شواهد است. همچنین نحوه استفاده ناکاموتو از واژه‌ «سخت» (Bloody) [که فقط بریتانیایی‌ها از آن استفاده می‌کنند] از جمله دیگر شواهد است. ما نه‌تنها فکر می‌کنیم که او بریتانیایی بوده است بلکه معتقدیم او هنگام کار روی بیت کوین در لندن زندگی می‌کرده است.

در نهایت باید گفت گرچه این تحقیق، مدرک کاملاً موثقی در رابطه با محل سکونت ساتوشی ناکاموتو ارائه نمی‌دهد، اما به هر حال چند استدلال قوی مطرح می‌کند که او هنگام معرفی بیت کوین در انگلستان زندگی می‌کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

13 دیدگاه
نادر حسینی
نادر حسینی
3 سال قبل

چند ماه قبل تحقیقاتی که یک خبرنگار داشن کاملا نشان میداد که ساتوشی یک شهروند امریکایی هستش ولی هر کی که بوده و هست اینو مطمعنم که مسلمون نبوده وگرنه یه بیتکوینشم نمیرسید به بقیه هههههه

مهرداد
مهرداد
3 سال قبل

به کسی نگین ها منم از وقتی لندن بودم اومدم ایران

سید
سید
3 سال قبل

ساتوشی به شدت به مخفی بودن علاقه داره و میخواد تا آخر عمر خودشو مخفی کنه معدود افرادی هستند که بدونن اون واقعا کیه هرکی هست انسان باهوشیه ونیاز مالی نداره چون دست به بیت کوین هاش نزده.
این که میگن لندن بوده دلیل بر انگلیسی بودنش نیست. میتونه یه آمریکایی یا انگلیسی باشه که اونجا دانشجو یا استاد دانشگاه بوده و اون چیزی که بهش اعتقاد دارم اینه که اون یا تنها نبوده و با فرد امینی روی بیت کار میکرده یا که تنها بوده ولی خیلی باهوش و نابغه بوده
ولی اینکه طرف یه جمله رو گفته که اینا میگن از روی مجله تایمز بوده ممکنه یه اتفاق باشه درباره کلمات هم شاید لهجش در به خاطر مدتی که در طول کار یا تحصیل در انگلیس بوده بریتش شده
به هر حال ناکاماتو شاید اسمش یه رمز باشه ولی خودش هرگز خودرو معرفی نمیکنه

Es_Bagh
Es_Bagh
3 سال قبل

بازم مثل همیشه یک سرنخ یک اختراع مهم را به لندن انگلستان و غرب نسبت دادند .خصوصا که اکثر اختراعات عصر جدید در انگلستان و آمریکا ادعا میشه شروع شدند ولی الان انگلستان جایگاه قابل توجهی بین کشورهای صنعتی ندارد .البته یک آدم اینطوری مثل بنکسی زندگی میکند که اونم انگلستان هست ولی می‌تونه از هر نژادی باشه و اونجا بزرگ شده باشه ..اما انگلیسی ها خیلی به کارهای مرموز و برنامه های جاسوس بازی علاقه دارند مثل بعضی اقلیت درکشور خودمون که هرجا هم رفتند لو رفتند

لوتی
لوتی
3 سال قبل

من امشب تصمیم گرفتم یه اعترافی بکنم
قول بدین همینجا بین خودمون چال شه
ساتوشی منم

moein moradi
moein moradi
3 سال قبل
پاسخ  لوتی

داداش یادت نره به فقرای ایران کمک کنی ساتوشی

حمید
حمید
3 سال قبل

اینکه ساتوشی اهل هرکجا که باشد، منبع رسمی وجود ندارد. شاید اهل روس باشد ! تنها می توان نوع تفکر او را در نظر داشت که بنیاد ارزهای دیجیتالی از یک تئوری سوسیالیستی کمونیستی زاده شده که کاملا قابل لمسه، یعنی همان تمرکززدایی...

سید
سید
3 سال قبل
پاسخ  حمید

?
گفته میشه این ساتوشی ناکاماتو یه سایفرپانک هست. کسی که نقش دولت‌های جهان رو در نقص حریم خصوصی شهروندانش کاری درست نمیدونه بعدش هم یه سیستم ساخته تا ارز بدون دولت‌ها جابجا شه. بعد تو میگی کمونیست که تا داخل خونه های مردم رو هم میخواد بدونه . درست کمونیست اشتراکی هست ولی نقض حریم خصوصی اونا چیزی از غربی ها کم نداره

حمید
حمید
3 سال قبل
پاسخ  سید

شما هم درست می فرمایید . و باید اضافه کنم اینکه گفتم تمرکز زدایی، منظورم به معنای بد بودن آن نبود. اگرچه چنین سیستمی که مایل هست دست دولتها را از کنترل کوتاه کند، خود در تفکر مارکس نمود داره اما به جای آن شوروی سابق و کمونیست هایی که ما دیدیم برضد حتا تفکر مارکس پیاده کردن.

مصطفی
مصطفی
3 سال قبل

به نظرم می تونه John McAfee باشه، ایشون اصالتا بریتانیاییه ولی خب تبعه امریکا رو هم داره، در خیلی از کشورها زندگی کرده و روحیه سازش ناپذیر داره، الان هم که در زندان اسپانیا به دستور امریکا بازداشت شده، متخصص کامپیوتره و علاقه خاصی به بیتکوین داره.

bit
bit
3 سال قبل

یه همچین ادم مخی هیچ وقت اینجوری سوتی نمیده
احتمالا خودش میخواسته که اینجوری راجع بهش فکر کنیم

بحث اقتصاد
بحث اقتصاد
3 سال قبل

سلام خدمت دوستان اینکه میگن ساتوشی یک فرد قاچاقچی بوده به نظرم دور از ذهنه چون قاچاقچی های بزرگ اکثرا با باج دادن به دولت‌ها خودشونو از معرکه خلاص میکنن وبرای انتقال گول مشکلی ندارن و وقت و ذهنشون درگیر چنین مسایلی نمیکنن

بهزاد
بهزاد
3 سال قبل

آدام بك اهل لندن هستش پس به احتمال زياد خودش ساتوشيه