تحلیل قیمت بیت کوین: مقاومت ۶۰ هزار دلاری بالاخره شکسته می‌شود؟

تحلیل قیمت بیت کوین: مقاومت ۶۰ هزار دلاری بالاخره شکسته می‌شود؟

شب گذشته شتاب صعودی بیت کوین افزایش یافت و قیمت به بالای ۵۸,۰۰۰ دلار رسید. با این حال خریداران همچنان در تلاش‌اند تا خود را به سطح ۶۰,۰۰۰ دلار نزدیک‌تر کنند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین روز گذشته حرکت صعودی جدیدی را از بالای ۵۵,۰۰۰ و ۵۷,۰۰۰ دلار آغاز کرد و به بالای میانگین متحرک (MA) ۱۰۰ ساعته رسید.

قیمت حتی در مقطعی مقاومت ۵۸,۰۰۰ دلاری را هم پشت سر گذاشت و به نزدیکی ۵۹,۰۰۰ دلار رسید. اکنون اوج قیمتی در سطح ۵۸,۸۹۰ دلار شکل گرفته و بازار در حال اصلاح جهش روز گذشته قیمت است. در جریان اصلاح اخیر قیمت ابتدا حمایت ۵۸,۵۰۰ دلاری شکسته شد و قیمت به زیر حمایت سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی سقوط کرد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۵۳,۳۰۰ دلار تا اوج ۵۸,۸۹۰ دلاری تنظیم شده است.

بیت کوین اکنون بالای سطح ۵۶,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته قرار گرفته است و در صورت پایان روند اصلاحی و صعودی‌شدن قیمت، نزدیک‌ترین مقاومت در سطح ۵۷,۰۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین: مقاومت ۶۰ هزار دلاری بالاخره شکسته می‌شود؟
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

در نمای ۱ ساعته بازار یک خط روند نزولی هم دیده می‌شود که مقاومتی را در نزدیکی سطح ۵۷,۰۰۰ دلار تشکیل داده است و شکسته‌شدن آن می‌توان راه را برای جهش بیشتر قیمت هموار کند. مقاومت کلیدی بعدی در نزدیکی ۵۸,۵۰۰ دلار است و پس از آن ادامه روند صعودی می‌تواند قیمت را به ۶۰,۰۰۰ دلار برساند. اگر کندل ۱ ساعته بالای ۶۰,۰۰۰ دلار بسته شود، احتمالاً شتاب صعودی قیمت هم افزایش می‌یابد.

اگر قیمت در ادامه نتواند از ۵۷,۰۰۰ دلار عبور کند، نزدیک‌ترین حمایت در سطح ۵۶,۲۰۰ دلار خواهد بود که تقریباً با سطح ۵۰ درصد فیبوناچی در یک ناحیه قرار گرفته است. ادامه روند نزولی هم می‌تواند قیمت را به ۵۵,۰۰۰ دلار برساند.

شاخص مکدی (MACD)، با سرعت در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۵۶,۲۰۰ و ۵۵,۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۵۷,۰۰۰، ۵۸,۵۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA