بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از ۶۸,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ رکوردشکنی هم‌زمان اتریوم

بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از ۶۸,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ رکوردشکنی هم‌زمان اتریوم

در ساعات ابتدایی امروز قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از ۶۸,۰۰۰ دلار عبور کرد و در بالاترین سطح به ۶۸,۵۳۰ دلار رسید. تقریباً هم‌زمان با بیت کوین، اتریوم هم اوج تاریخی جدیدی ثبت کرده و در بالاترین سطح به ۴,۸۳۷ دلار رسیده است.

به گزارش کوین دسک، بازار ارز دیجیتال از ابتدای اکتبر (مهر) روندی صعودی داشته و در کمتر از یک ماه ۱ تریلیون دلار به ارزش خود اضافه کرده است. در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۳ تریلیون دلار است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران بیت کوین را مانند طلا به‌عنوان ابزاری برای ذخیره ارزش می‌دانند و همین موضوع بازار این ارز دیجیتال را به بهشتی برای افراد نگران از افزایش تورم تبدیل کرده است. داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های حاوی بیت کوین مجدداً به حدود ۳۹ میلیون دلار رسیده است؛ رقمی که نزدیک به رکورد ۳۸.۷ میلیونی ماه مه (اردیبهشت) است.

گلسنود در گزارش روز گذشته خود به این موضوع اشاره کرد که موجودی بیت کوین صرافی‌های ارز دیجیتال همچنان رو به کاهش بوده و این در حالی است که هش ریت بیت کوین، معیار اندازه‌گیری قدرت مورد نیاز برای حفظ امنیت شبکه، می‌تواند تا پایان سال جاری میلادی و پس از ممنوعیت‌های گسترده چین در ماه ژوییه (تیر)، به اوج تاریخی جدیدی برسد.

قیمت بیت کوین بامداد امروز برای اولین بار از ۶۸,۵۰۰ دلار عبور کرد. اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، هم تقریباً هم‌زمان با بیت کوین اوج تاریخی جدیدی ثبت کرد و در بالاترین سطح به ۴,۸۳۷ دلار رسید. جهش قیمت اتریوم در حالی رخ داد که داده‌های تازه نشان می‌دهد شبکه این ارز دیجیتال حداقل برای یک هفته، بیشتر از واحدهای استخراج‌شده، اتریوم سوزانده است. سوزانده‌شدن واحدها بخشی از سازوکاری است که از زمان به‌روزرسانی لندن به شبکه اتریوم اضافه شده است و بر اساس آن بخشی از کارمزدهای هر تراکنش به جای ارسال به کیف پول ماینرها، از چرخه شبکه خارج می‌شود.

بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از ۶۸,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ رکوردشکنی هم‌زمان اتریوم
نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار)

با این حال، همچنان نگرانی‌هایی نسبت به مسئله مقیاس‌پذیری و کارمزدهای بالای شبکه اتریوم وجود دارد و همین موضوع توجه بخشی از سرمایه‌گذاران بازار را به گزینه‌های جایگزین مانند سولانا، پولکادات، تِرا (Terra) و اولنچ (Avalanche) جلب کرده است.

داده‌های مؤسسه تحلیل بلاک چین کایکو (Kaiko) نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری، سهم اتریوم از بازار ارز دیجیتال در مقایسه با دیگر بلاک چین‌های لایه اول رو به کاهش بوده است. علاوه بر این، حجم معاملات اتریوم در بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، از ۷۶ درصد ابتدای سال جاری به ۴۲ درصد سقوط کرده است و به‌جای آن حجم معاملات توکن‌های مربوط به دیگر بلاک چین‌های لایه اول بیشتر شده است.

بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از ۶۸,۵۰۰ دلار عبور کرد؛ رکوردشکنی هم‌زمان اتریوم
نمودار مقایسه حجم معاملات اتریوم و دیگر بلاک چین‌های لایه اول در بایننس

کایکو در خبرنامه روز گذشته خود نوشته است:

تب‌وتاب اخیر [در بازار توکن‌های غیرمثلی] کارمزدهای شبکه اتریوم را مجدداً افزایش داده است و همین موضوع باعث شده است شبکه‌های جایگزینی که مشکل مقیاس‌پذیری را حل کرده‌اند جذابیت بیشتری پیدا کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه