تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر)

بیت کوین و چندین آلت کوین دیگر از کف روزانه خود بازیابی قیمت داشته‌اند که این نشانه‌ای مبنی بر وجود تقاضای قوی و سالم در سطوح پایین‌تر است.

به گزارش کوین تلگراف، در بخش پرسش و پاسخ اخیر ردیت (Reddit)، ری دالیو (Ray Dalio)، سرمایه‌گذار سرشناس به سرمایه‌گذاران هشدار داده که بعید است سرعت نجومی فعلی چاپ پول در آینده نزدیک متوقف شود، بنابراین نگه‌داشتن پول به‌صورت نقد می‌تواند در نهایت به ضررشان تمام شود. دالیو همچنین گفته است که بیت کوین می‌تواند به‌عنوان یک کلاس تنوع‌سازی دارایی در کنار طلا و سایر دارایی‌های مالی قرار بگیرد.

گزارش جدید صندوق‌ سرمایه‌گذاری کوین شیرز (CoinShares)، نشان می‌دهد که جریان انتقال سرمایه از طلا به حوزه ارزهای دیجیتال ممکن است حتی از مدتی قبل آغاز شده باشد. این گزارش جریان خروجی ۹.۲ میلیارد دلاری از سرمایه موجود در طلا و ورودی ۱.۴ میلیارد دلاری به بازار ارزهای دیجیتال را در یک بازه زمانی یکسان نشان می‌دهد. جالب اینجاست که همراه با بیت کوین، سرمایه‌گذاری در اتریوم نیز توجهات را به خود جلب کرده است.

درحالی‌که مؤسسات در حال افزایش تزریق سرمایه خود به این فضا هستند، مایک نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، اخیراً طی مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان اذعان داشته است که سرمایه‌گذاران باید حدود ۵٪ از ارزش خالص دارایی‌های خود را در بیت کوین و مقداری دیگر را در اتریوم سرمایه‌گذاری کنند. وی احتمال اصلاح قیمت سی الی چهل درصدی قیمت بیت کوین را رد نکرده، اما ادعا کرده است که قیمت به صفر نخواهد رسید.

در همین راستا تایلر و کامرون وینکلواس، دوقلوهای مشهور حوزه بیت کوین و مدیران ارشد صرافی جمینی، به شرکت‌کنندگان جشنواره فین‌تک سنگاپور توصیه کردند که دانش خود را در مورد بیت کوین با آموزش افزایش دهند، زیرا معتقدند که قیمت بیت کوین در آینده به رقم عجیب ۵۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. در عین حال که این تصویر بلندمدت صعودی به نظر می‌رسد، معامله‌گران خرد ممکن است در شرایطی مثل سقوط شدید قیمت طی دو روز گذشته، با رویکرد HODL کردن (خرید و نفروختن یک ارز دیجیتال) با مشکلاتی مواجه شوند.

حال در ابتدای بحث تحلیل تکنیکال قصد داریم شما را با یکی از افراد تأثیرگذار علم تحلیل تکنیکال آشنا کنیم. توماس بالکوفسکی (Thomas N. Bulkowski) به‌ اعتقاد بسیاری از معامله‌گران، یکی از برجسته‌ترین نویسندگان جهان در حوزه الگوهای نموداری است. وی سرمایه‌گذاری موفق و معامله‌گری با بیش از سی سال تجربه در بازار سهام است. سالنامه معامله‌گران سهام، کتاب تحسین‌برانگیز آقای بالکوفسکی به نام دایره‌المعارف الگوهای نموداری در سال ۲۰۰۳ را به‌عنوان کتاب برگزیده سال انتخاب کرده است. الگویی که در ادامه قصد مطالعه آن را داریم در وب‌سایت آقای بالکوفسکی تحت عنوان مثلث متقارن نیمه‌کاره (Busted Symmetrical Triangles) معرفی شده است. اکثریت معامله‌گران الگوی مثلث متقارن را الگوی ادامه‌دهنده روند می‌شناسند اما نحوه خاصی از حرکت قیمت بعد از بریک اوت، ما را با الگویی دیگر تحت عنوان مثلث متقارن نیمه‌کاره آشنا می‌کند.

امکان شکست قیمت به خارج از الگو یا به‌اصطلاح بریک اوت قیمت در این الگو از هر جهتی امکان‌پذیر است. هنگامی‌که قیمت کمتر از ۱۰ درصد نوسان کرده، جهت خود را تغییر می‌دهد و در جهتی مخالف جهت بریک اوت بسته می‌شود، الگو نیمه‌کاره می‌ماند. بالکوفسکی به‌منظور بهبود ریسک و اطمینان بیشتر، از سقف و کف اصلی مثلث برای تشخیص نیمه‌کاره بودن الگو استفاده می‌کند. به‌هرحال بریک اوت از اضلاع مثلث نیز در نظر گرفته می‌شود.

الگوی مثلث متقارن در یک بازار صعودی در ۳۰ درصد اوقات نیمه‌کاره می‌ماند و اغلب از پایین شکسته می‌شود.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر)
نمونه مثلث متقارن نیمه‌کاره (Busted Symmetrical Triangles) در یک سهم

قیمت در نقطه A از این الگو بریک اوت کرده و سپس تا نقطه B ریزش می‌کند. این حرکت (از A تا B) کمتر از ۱۰ درصد است. قیمت از B چرخش کرده و دوباره به داخل الگو حرکت می‌کند و در نقطه C (بالای سقف اصلی مثلث) بسته می‌شود. در چنین شرایطی گفته می‌شود که الگو نیمه‌کاره مانده است چرا که هدف اصلی الگو را در مسیر نزول ندیده است. قیمت در نهایت به‌اندازه حداقل ۱۰ درصد رشد می‌کند و در نقطه D الگوی مثلث متقارن نیمه‌کاره همراه با هدف آن تکمیل می‌شود. حال به قسمت جالب ماجرا می‌رسیم.

به نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم چهارساعته توجه کنید. قیمت مشابه حرکات تصویر قبل را تا نقطه B نشان می‌دهد. قیمت در نقطه A از الگو خارج شده و به‌مقدار ۵.۴۷ درصد تا نقطه B ریزش داشته است و در وضعیت فعلی در تلاش برای بازگشت به الگو است. در نهایت با توجه به این الگو و اهداف آن می‌توان انتظار رشد قیمت بیت کوین را تا ۱۹,۷۹۰ دلار (نقطه C) و ۲۱,۷۸۰ دلار (نقطه D) داشت. البته در تحلیل تکنیکال همه الگوها بر پایه اصل تکرار تاریخ هستند و با قطعیت نمی‌توان وقوع یک الگو را اعلام کرد و تنها احتمالات با توجه به شواهد نموداری بررسی می‌شوند.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در کنار دید کلاسیک، اگر در همین تایم فریم به‌سراغ هم‌نشینی سطوح اصلاحی فیبوناچی دو موج مختلف قیمت بیت کوین برویم، متوجه هم‌نشینی این سطوح در ۱۷,۷۰۰ و ۱۸،۵۰۰ دلار (مشخص‌شده با پیکان‌های آبی) می‌شویم. قیمت از سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی موج صعودی اخیر قیمت در ۱۷,۷۰۰ دلار به سمت بالا جهش کرده است. این نقطه در واقع همان نقطه B در الگوی مثلث متقارن نیمه‌کاره است. در وضعیت فعلی نیز با مقاومت محکم ۱۸,۵۰۰ دلار رو‌به‌رو هستیم، بنابراین احتمال نوسانات کوتاه مدت قیمت در این محدوده به‌منظور پرشدن ظرف زمان وجود خواهد داشت.

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۰ آذر (۱۰ دسامبر)
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر پس از این نوسانات، مومنتوم (شتاب) صعودی قیمت نفس تازه‌ای بگیرد و به‌سرعت قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۱۸،۵۰۰ الی ۱۹,۰۰۰ دلار برساند، این امر می‌توان مهر تأییدی بر اهداف الگوی مثلث در ۱۹,۷۹۰ دلار (نقطه C) و ۲۱,۷۸۰ دلار (نقطه D) باشد. واگرایی مخفی مثبت (+HD) در اندیکاتور RSI نیز ادامه روند صعودی را هشدار می‌دهد.

در طرف مقابل اگر قیمت در زیر حمایت ۱۷,۷۰۰ دلاری خود تثبیت شود، ایستگاه‌های بعدی قیمت به‌ترتیب ۱۷,۱۶۰ و ۱۶,۵۴۰ دلار خواهد بود. در آخر توجه داشته باشید در وضعیتی که اخیراً توجه افراد بسیار زیادی به این بازار جلب شده است، امکان دستکاری در بازار از این پس زیاد خواهد بود، همان‌گونه که بارها شاهد این موضوع بوده‌ایم. بنابراین حتماً با آموزش دیدن چه در مباحث تحلیلی چه مدیریت سرمایه، از دارایی‌های خود حفاظت کنید.

پیشنهاد نهایی این است که با تنظیم بهینه حد ضرر، ریسک خود را در معاملات کنترل کنید و با ورود و خروج پله‌ای در حمایت و مقاومت‌ها، سرمایه خود را مدیریت کنید. اگر دانش کافی برای معامله‌گری در اختیار ندارید، از ورود به معاملات خودداری کنید و با مراجعه به بخش آموزش تحلیل بازار به‌تدریج این دانش را فرا گیرید. این تحلیل نباید به‌عنوان سیگنالی مبنی بر خرید یا فروش در نظر گرفته شود.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

15 دیدگاه
علی
علی
1 سال پیش

سلام.بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری آمریکاست وحل کردن بلاک چین درکسری ازثانیه هست پس هیچوقت ماندگارنیست اماروزی باصنعت کنارمیان ودولت ها باهم کنارمیان تاپول دیجیتال جای خودرابه پول کاغذی دهد.اماارزش همان ارزش هست.اگربریدتحقیق کنیدمیفهمیددررای گیری آمریکا وقتی روسیه بابیت کوین پول انتقال دادهممهمه مه فهمیدند پس صددرصدقابل ردیابیه وگران کردن بیت کوین فقط به نفع اقتصادآمریکاست وتمام البته تریدرهاسودخوبی میبرند

رضا عزیزی
رضا عزیزی
1 سال پیش

سلام دوستان لطفت درمود این سایت
جنرال تریدینگ میشه یکمی توضیح بدین

Ali Taran
Ali Taran
1 سال پیش

آینده بیت کوین رو چطور می بینید؟ یا اصلا ارزهای دیجیتال رو؟ به نظرتون دولت ها باهاش کنار میان؟ و میتونه گسترش پیدا کنه یا اینکه جلوش در میان؟

علی تاییدی
علی تاییدی
1 سال پیش

سلام من میخواستم ماینر بگیرم ولی یکم که مشورت کردم اطلاعات جمع کردم پشیمون شدم به نظرتون خرید بیت کوین بهتره یا خرید دستگاه؟

محمد.mk
محمد.mk
1 سال پیش

سلام. ببین برادر من هم ماینر دارم هم خرید و فروش ارز می کنم هر دو مشکلات و استرس مختص خودش رو داره ولی اگر سرمایه خوبی داری با مطالعه و یادگیری و البته مشاوره الان خرید و فروش ارزهای دیجیتال خیلی بیشتر سود میده

Reza_af10
Reza_af10
1 سال پیش
پاسخ  محمد.mk

سلام داداش من مکان دارم برای ماینر که هزینه برق نمیدم بخوام ۲۰۰ میلیون بزارم تو کار برای ماینر بعدش هرچی درآمد داشتم نگه دارم برای آینده ب عنوان سرمایه گذاری نظرت چیه ؟ آیا دستگاهی که این دوستان میگن کوانتونمی اومده بازار ماینر ها و ارز دیجیتال چی میشه ؟

مهران
مهران
1 سال پیش

خریدبیت و نگهداری اون قطعا بهتر و مطمن تر خواهد بود

ارباب
ارباب
1 سال پیش

محققان چینی ادعا می‌کنند که به برتری کوانتومی دست یافته‌اند؛ دستگاهی که می‌تواند مسائلی را حل کند که انجامش برای کامپیوتر کلاسیک غیرممکن است. این دستگاه جیوژانگ (Jiuzhang) نام دارد و در ۲۰۰ ثانیه محاسبه‌ای انجام داده است که تکمیلش برای ابررایانه معمولی ۲/۵ میلیارد سال طول می‌کشد.

مطمئنید دیگه بیت کوینی وجود خواهد داشت؟

محمد پروین زاد
محمد پروین زاد
1 سال پیش
پاسخ  ارباب

فقط ادعا میکنن

علی
علی
1 سال پیش
پاسخ  ارباب

بله دوست عزیز درسته این رایانه که مبتنی بر نور و یا مدار فوتونیک هست ایجاد شده اما تعداد زیادی از ناظران چینی و کارشناسان خارجی گفتن در حال حاضر قابل برنامه ریزی نیست و نمیشه ازش برای مشکلات عملی و کاربردی استفاده کرد.
گفته شده که اگر تیمشون قادر به ساخت تراشه قابل برنامه ریزی کافی کارآمد باشه هم، ابتدا و بیشتر برای مواردی همچون پیش بینی نحوه اتصال پروتئین ها به یکدیگر و چگونگی لرزش موکول ها استفاده میشه
فعلا گفتن این دستگاه تنها در یک زمینه موفق بوده و به نوعی یک دستگاه تک کاره اس، هرچند پتاسیل کاربردی در زمینه های مثل تئوری نمودار،یادگیری ماشین و شیمی کونتوام داره. همچنین گفته شده از این رایانه میشه در مواردی مثل سلامت و زندگی مردم،تولید داروهای ضد ویروسی با قدرت بازیابی و محاسبه زیاد که میتونن به سرعت از مناسبترین ساختار مولکولی دارو مطلع بشن استفاده کرد و ممکنه بیماریهایی مثه کووید 19 خیلی زود توی دوره رایانش کوانتومی از بین برن چون ممکنه به زودی داروش ساخته بشه
حتی در مقایسه با شرکت IBM که شروع به درمورد کاربردهای احتمالی کامپیوترهای کوانتومی در زمینه های عملی مثل تولید مواد جدید کردن این محاسبات کوانتومی چینیا هنوز در مرحله پایان نامه ها و آزمایشگاه ها هست
چیزی که مشخصه اینه که حتی اگر این رایانه ها هم در آینده که مشخص نیس دقیق چه زمانی خواهد بود، تولید بشن خیلی موارد دیگه ای وجود دارن که بخوان در اونها ازشون استفاده کنن تا اینکه بخوان بیان بیت کوین و ارزهای دیجیتال رو از بین ببرن

کهن
کهن
1 سال پیش
پاسخ  علی

با بعضی نظراتت موافقم ولی اینکه گفتی “اگر این رایانه ها تولید بشن خیلی موارد دیگه ای وجود دارن که بخوان در اونها ازشون استفاده کنن تا اینکه بخوان بیان بیت کوین رو از بین ببرن” اصلا و ابدا منطقی نیست، حرفتون مثل این میمونه که بگیم مثلا: درسته که پست بوحود اومده ولی این دلیل نمیشه که دیگه از چاپار برای نامه رسونی استفاده نشه”، خوب وقتی یه تکنولوژی جدید میاد خودبه خود روی تکنولوژی های قدیمی تاثیر و نهایتاً بدون کاربرد خواهد بود. در ضمن وقتی همچین ابررایانه ای تولید بشه دلیلی نداره که نخواند ازش تو استخراج بیت کوین استفاده کنند و اجازه بدند میلیاردها دلار انرژی برق تو دنیا هدر بره!! البته خود همین تکنولوژِی اگه کاربردی بشه حتی خبرش هم میتونه کریپتو رو به نابودی بکشه. من حرفم اینه تعصبی فکر نکینم و همیشه یه پلن بی داشته باشیم. در مورد منم اشتباه فکر نکنی که مخالف کریپتو هستم ، من خودم یه تریدر فول تایمم!!

علی
علی
1 سال پیش
پاسخ  کهن

ببینید بحث اینه که وقتی این رایانه های ساخته بشن حوزه ها و علوم بسیار زیادی هست که بخوان ازش درشون استفاده کنن ولی منم نگفتم که این تکنولوژی اصلا قرار نیس تکنولوژی های قدیمی رو کنار بزنه
صرف نظر از خبر این تکنولوژی که چه تاثیری میتونه روی نگرش جهانیان به علم رمزنگاری بذاره،منظور من این بود در ابتدای ایجاد این رایانه ها شاید تا چندین سال و حتی بیشتر حوزه های بسیار دیگری هم هست که اول بخوان از این رایانه ها در اونها استفاده کنن تا بخوان در علم رمزنگاری استفاده کنن.
بله درسته تکنولوژی های جدید میتونه روی تکنولوژی های قدیمی تاثیر بذاره ولی این رو هم فراموش نکنید که با دست یابی به رایانه های کوانتومی احتمال اینکه علم رمزنگاری هم توسعه پیدا کنه هست چه بسا حتی از همین علم کوانتوم برای توسعه علم رمزنگاری استفاده بشه نه برای از میدون به در کردن یا نابود کردنش
چون همونجور که همه میدونیم علوم مختلف برای توسعه و پیشرفت بیشتر گاهی اوقات میتونن باهم ادغام بشن و علمی مکمل علم دیگه باشه
نه برعکس اصلا تعصبی برخورد نمیکنم اتفاقا خیلی شیفته علم کوانتوم هستم و خیلی هم درموردش تحقیق و مطالعه دارم چون واقعا دنیای بس شگفت انگیزیه اما در عین حال به این ایده امیدوارم که روزی بشنویم “رمزنگاری کوانتوم” و یا موارد مشابه دیگه
البته علم رمزنگاری هم به نوبه خودش کم نظیره و شگفتی های خاص خودشو داره که کاملا واضحه به این حوزه هم به همون اندازه علاقه دارم وگرنه اینجا نبودم و کامنت نمیذاشتم

ehsan
ehsan
1 سال پیش
پاسخ  ارباب

اول ببین در مورد چی صححبت میکنی بعد حرفی بیا بزن
بذار ملت پولدار بشن ایقد بخیل نباش

حسین
حسین
1 سال پیش
پاسخ  ارباب

بابا این خارجی ها هم با این سرعت علم و تکنولوژیشون زردشو درآوردن دیگه…

ناصر
ناصر
1 سال پیش
پاسخ  ارباب

ربطی نداره! به این دلائل:
1- پردازش کوانتومی نوع خاصی از پردازش هست که با منطق فازی توسط کیوبیت ها کار میکنه و در اون صفر و یک مطلق همونجور که در کامپیوترهای باینری عادی هست بی معنی هست و تبدیل قدرت پردازشی کوانتومی به باینری کاری مشکل و دارای پیچیدگی های فنی زیاد هست (بر فرض انجام شدن).
2- بیت کوین خودش دارای الگوریتمی برای افزایش سختی استخراج هست. به این معنی که هرچقدر قدرت پردازشی نودهای شبکه بیشتر بشه بدست اوردن هش مورد نظر سخت و زمان بر تر میشه. الان پاداش استخراج بلاک 6.25 بیت کوین هست و هر بلاک تو 10 دقیقه استخراج میشه. ساعتی 62.5 بیت کوین که معادل یک میلیون و صد هزار دلار (با قیمت فعلی بیت کوین). با هزینه های ساخت یک کامپیوتر کوانتومی این رقم استخراج خیلی قابل توجه نیست. دقت کنید که 4 سال یکبار همین پاداش بلاک هم نصف میشه.
3- ارجح شدن پاداش کارمزد تراکنش به پاداش بلاکی در گذر زمان (مبحث یخورده طولانی هست و توضیح کامل از حوصله این کامنت خارج). در این جا هم چندین دستگاه ضعیف سودآورتر یک کامپیوتر کوانتومی قدرتمند هست.

در هر صورت همیشه اون چیزی که در دنیای بازاریابی برای جذب سرمایه گذارها و دولت ها برای سرمایه گذاری روی پروژه های بلندپروازانه و پیچیده میشه با مسائل چالش برانگیز اون قضیه کاملا متفاوته. در جذب سرمایه گذار شما فقط روی جنبه های مثبت کار تمرکز میکنید. مثلا میگید کامپیوتر کوانتومی اینقدر قدرتمندتر از پردازشگر تک هسته ای معمولی هست ولی نمیگید که نداشتن حافظه به معنی سنتی (آرایه ای از صفر و یک ها به تعداد بسیار بالا) از معضلات اصلی هست و… خیلی از مسائلی که حل شدنشون چند ده سال زمان میبره!!
کلام آخر اینکه تا زمانی که بیت کوین بر شبکه متکی باشه مشکلی نیست. بر فرض چند ده سال دیگه کامپیوتر کوانتومی خلق بشه که تمام بار پردازشی ماینر های اسیک در مقابلش هیچ باشن هنوز قدرت شبکه و کارمزد تراکنش میتونه بیت کوین رو پا برجا نگه داره.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.