موجودی نهنگ‌ها به بالاترین سطح خود در ۲ ماه اخیر رسید؛ نشانه‌ای برای صعود؟

موجودی نهنگ‌ها به بالاترین سطح خود در ۲ ماه اخیر رسید؛ نشانه‌ای برای صعود؟

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ثروتمند در حال بازگشت به بازار بیت کوین هستند. پیش از این هر بار که دارایی نهنگ‌ها افزایش یافته قیمت بیت کوین هم به موازات آن رشد کرده است.

به گزارش کوین دسک، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ثروتمند در حال بازگشت به بازار بیت کوین هستند. یکی از معیارهای اصلی شبکه بیت کوین که پیش از سقوط بزرگ ماه مه (اردیبهشت) در مورد کاهش قیمت این ارز دیجیتال هشدار داده بود، این موضوع را تأیید می‌کند.

تعداد بیت کوین‌هایی که در اختیار نهنگ‌های بازار قرار دارد روز جمعه با رشدی ۸۰,۰۰۰ واحدی به ۴.۲۱۶ میلیون واحد رسید، این میزان بالاترین سطح از ماه مه (اردیبهشت) است. منظور از نهنگ‌ها مجموعه‌ای از آدرس‌ها است که بین ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ واحد بیت کوین در اختیار دارند.

داده‌های گلاسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که این عدد روز شنبه هم تغییر چندانی نکرده است. علاوه بر این، تعداد نهنگ‌های بیت کوین هم به بالاترین سطح ۳ هفته اخیر خود در ۱,۹۲۲ رسیده است.

انباشت مجدد بیت کوین توسط نهنگ‌ها خبر خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال است، چراکه سرمایه‌گذاران ثروتمند نقش قابل‌توجهی در رسیدن قیمت بیت کوین از ۱۰,۰۰۰ دلار به ۶۰,۰۰۰ دلار داشتند.

در جریان روند صعودی اخیر بیت کوین، تعداد واحدهای نگهداری‌شده توسط نهنگ‌ها، هم‌زمان با قیمت بیت کوین افزایش می‌یافت. این رقم ۸ فوریه (۲۰ بهمن ۹۹) در بالاترین سطح خود به ۴.۵۴۲ میلیون واحد رسید.

حجم بیت کوین نگهداری شده توسط نهنگ‌ها به بالاترین سطح خود در 2 ماه اخیر رسید
نمودار مقایسه قیمت بیت کوین و تعداد واحدهای نگهداری‌شده توسط نهنگ‌های بازار

در ادامه نهنگ‌ها به فروش دارایی‌های خود روی آوردند و از قدرت روند صعودی بیت کوین کاسته شد. با آغاز ماه مه (اردیبهشت) هم تعداد واحدهای نگهداری شده توسط نهنگ‌ها با سقوطی ۸ درصدی به ۴.۱۷ میلیون واحد رسید.

در آن زمان قیمت بیت کوین بین ۵۰,۰۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد، به‌غیر از یک مورد که در اواسط آوریل (فروردین) به اوج تاریخی خود در ۶۴,۸۰۱ دلار رسید.

نوسانات قیمت ناتوانی سرمایه‌گذاران خرد در تغییر سرنوشت بازار و اطلاع‌رسانی پیش از سقوط گسترده قیمت را بیش از پیش نمایان کرد. قیمت بیت کوین در ماه مه (اردیبهشت) ۳۵ درصد کاهش یافت و به ۳۰,۰۰۰ دلار رسید، در ماه ژوئن (خرداد) هم این کف قیمتی تا ۲۹,۰۳۱ دلار پایین آمد.

با توجه به افزایش اخیر دارایی نهنگ‌های بیت کوین، به نظر می‌رسد که فروش گسترده به پایان رسیده است.

در لحظه نگارش این گزارش هر واحد بیت کوین با قیمت ۳۵,۵۰۰ دلار معامله می‌شود و قیمت در ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۲.۳ درصدی را تجربه کرده است.

اشتراک
اطلاع از
guest
6 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
chad
chad
3 ماه پیش

nice

Kamran
Kamran
3 ماه پیش

خدایا شکر

mahan
مها
3 ماه پیش

خدایا شکر پس منتظر صعود باشیم

مهدي
مهدي
3 ماه پیش

ديگه قيمت بالا كسي خريد نميزنه

مصطفی
مصطفی
3 ماه پیش

تلاش نهنگ ها صعودی کردن بازاره ایا خواند تونست تایم فریم هفتگی رو بالای 34700 ببندن؟

سعید
سعید
3 ماه پیش
پاسخ  مصطفی

شک نکن که میتونن همین نهنگها قیمت رو تعیین میکنن

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off