تحلیل قیمت بیت کوین؛ اصلاح بازار می‌تواند موقتی باشد

تحلیل قیمت بیت کوین؛ اصلاح بازار می‌تواند موقتی باشد

شرایط فعلی بازار بیت کوین نشان‌دهنده تسلط بیشتر فروشندگان است؛ اما افزایش فشار فروش و اصلاح نزولی قیمت در روزهای اخیر، همچنان موقتی به نظر می‌رسد. علاوه بر این، آوریل و مه (فروردین و اردیبهشت) هم در گذشته دوره ورود خریداران جدید به بازار بوده است.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین مدت زیادی است که در یک بازه باریک گرفتار شده است و البته گاهی اوقات نوساناتی را هم تجربه می‌کند. ناحیه حمایتی بیت کوین جایی بین ۴۰٬۰۰۰ تا ۴۳٬۰۰۰ دلار است و اصلاح نزولی قیمت در روزهای اخیر می‌تواند در این محدوده تثبیت شود.

مقاومت‌های ۴۸٬۰۰۰ و ۵۰٬۰۰۰ دلاری در چهار ماه گذشته مانع از رشد بیشتر قیمت بیت کوین شده‌اند که نشان می‌دهد بازار در این مدت در کنترل فروشندگان بوده است. از طرفی هم، اخیراً از شتاب نزولی قیمت کاسته شده است که می‌تواند نشانه‌ای برای تشدید فشار خرید در سطوح پایین‌تر و کف‌های قیمتی باشد.

در نمای ۱ هفته‌ای بازار بیت کوین، شاخص قدرت نسبی به زیر محور میانی (سطح ۵۰) سقوط کرده است که اولین کاهش قابل‌توجه شتاب صعودی قیمت از ۲۸ مارس (۸ فروردین) محسوب می‌شود. گفتنی است در ۲۸ مارس قیمت پس از چند هفته مجدداً از مقاومت ۴۰٬۰۰۰ دلاری عبور کرده بود.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ اصلاح بازار می‌تواند موقتی باشد
نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای ۱ هفته‌ای بازار بیت کوین/ دلار.

با توجه به شرایط کلی بازار، اصلاح نزولی اخیر قیمت‌ها همچنان موقتی به نظر می‌رسد؛ درست مانند اتفاقی که در سپتامبر (شهریور) سال گذشته افتاد. این بار اما،‌ بازار سهام و ارزهای دیجیتال در ماه‌های آوریل و مه (فروردین و اردیبهشت)، در حال ورود به یک دوره زمانی است که در گذشته همواره با ورود خریداران کوتاه‌مدت همراه بوده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
لطیفه موسوی
لطیفه موسوی
۲ سال قبل

نشد همش اصلاح اصلاح

mehrooz sahaleh
mehrooz sahaleh
۲ سال قبل

ضمن تشکر از نویسنده محترم . طبق معمول ... بیشتر نمیگوییم یک وقت می بینید تایید نمی شود . ! همین یک روز پیش تصمیمات فدرال رزرو اعلام شد - چیز خاصی در آن مشاهده نشد . اگر فاندا منتالی به قضیه نگاه کنیم این مورد و دیگری ارسال اظهار نامه های مالیاتی بی ربط به کاهشی شدن بازار نبوده است . به تجربه دیده شده است هر زمان که تصمیمات فدرال رزرو نتوانسته تاثیری در پایین آوردن تورم (بخصوص در کوتاه مدت ) ایجاد نماید طلا این عنصر با ارزش افزایشی شده است بعد به طبع آن بازار های دیگر رشد داشته اند . دیروز هم طلا افزایشی بود و خیلی زود به تصمیمات ....واکنش نشان داد . همانطوریکه بارها نیز گفته شده است فدرال رزرو فعلا روی بالانس شیت و دستمزد ها تمرکز نموده است . البته مثل اینکه 0.25 درصد نیز به سود های بانکی اضافه شده است که البته برای سرمایه گذاران جهت رهایی از تورم اصلا کافی نبوده است . بسیاری از تحلیل گران موقعیت فعلی بیت را جهت رشد های بسیار خوب ایده آل می دانند . نام این موقعیت فعلی بیت را Q1 نام گذاری نموده اند بنحوی به معنی یک سکوی پرتاپ.

Amin
Amin
۲ سال قبل

هرکسی تو بازار دیدگاهی داره ولی من طبق الگو ها احتمال اصلاح بازار رو تا 18 الی 20 هزار دلار میبینم البته نظر شخصیه

Farib
Farib
۲ سال قبل

تو این بازار هیچ چیز معلوم نیست خبرهای خوب یا بد میتونه بسیار تاثیر گذار باشه از طرفی بیدار شدن نهنگ های قدیمی بیت نشانه خوبی نیست بازار در موقعیت بلاتکلیفی قرار داره تا 30 روزه دیگه همه چیز مشخص میشه (نظر شخصی)