داده‌های تازه: با افزایش احساس ترس، سرمایه‌گذاران ضعیف در حال خروج از بازار هستند

داده‌های تازه: با افزایش احساس ترس، سرمایه‌گذاران ضعیف در حال خروج از بازار هستند

یک شاخص درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد هم‌زمان با کاهش قیمت و افزایش احساس ترس در بازار، بخشی از سرمایه‌گذاران بیت کوین که احتمالاً تاب‌آوری کمتری هم دارند، پس از مدت قابل‌توجهی تصمیم به فروش گرفته‌اند.

به گزارش یوتودی، بیت کوین همچنان نزدیک به سطح ۳۰٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود و فاصله چندانی با پایین‌ترین محدوده قیمتی یک سال گذشته خود ندارد. با وجود اینکه اشباع فروش به‌وضوح در نمودار قیمت بیت کوین دیده می‌شود، فروش اخیر باعث شده است روند نزولی کوتاه‌مدت بیت کوین گسترده‌تر شود.

در زمان انتشار این خبر، بیت کوین با ۰.۴۵ درصد رشد در ۲۴ ساعت گذشته و ۵ درصد کاهش در هفت روز گذشته، با قیمت ۲۹٬۶۰۰ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز در زمان نگارش این خبر با ۰.۵ درصد افت به ۱.۲۶ تریلیون دلار رسیده است. در حالی که بیت کوین همچنان با قیمت‌هایی کمتر از ۳۰٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود، دو شاخص کلیدی از احتمال رسیدن این ارز دیجیتال به کف قیمتی‌اش خبر می‌دهند.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به سطح ۲۶ ماه پیش رسیده است

با وجود اینکه روز گذشته بازار ارزهای دیجیتال با جهشی کوتاه روبه‌رو شد، همچنان از اوج قیمت خود فاصله زیادی دارند. هم‌زمان با تشدید احساس تر در بازار، شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال روز گذشته به عدد ۸ سقوط کرد که نشان‌دهنده «ترس بسیار شدید» بین سرمایه‌گذاران است.

داده‌های تازه: با افزایش احساس ترس، سرمایه‌گذاران ضعیف در حال خروج از بازار هستند
آخرین وضعیت شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال.

علی مارتینز، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، گفته است شاخص ترس و طمع بازار به پایین‌ترین سطح خود در نزدیک به ۲ سال گذشته رسیده است. مارتینز می‌گوید این معیار دقیقاً همان احساساتی را نشان می‌دهند که در جریان سقوط سنگین ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) در بازار وجود داشت. بیت کوین در مارس ۲۰۲۰ با تقریباً ۶۳ درصد افت از سطح ۱۰٬۵۰۴ دلار تا ناحیه ۳٬۸۰۰ دلار سقوط کرد و سپس روند صعودی خود را در ماه‌های بعدی از سر گرفت.

«ترس شدید» کنونی ممکن است باعث جذب خریدارانی شود که مدت‌هاست منتظر افت بیش از حد قیمت بوده‌اند تا با خرید ارزهای دیجیتال آنها را برای بلندمدت نگهداری کنند. گفتنی است شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال اکنون به سطح ۱۳ درصد رسیده است.

بخشی از سرمایه‌گذاران از روند بازار ترسیده‌اند

پلتفرم تحلیلی سانتیمنت (Santiment)، با انتشار گزارشی در توییتر عنوان کرده است آن دسته از آدرس‌های بیت کوین که مدتی طولانی غیرفعال بوده‌اند، در هفته گذشته فعال‌تر شده‌اند که به رشد شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن (Age Consumed) واحدهای بیت کوین منجر شده است. این شاخص در واقع نشان می‌دهد که چه مقدار بیت کوین پس از گذشت مدتی طولانی از آخرین جابه‌جایی خود دوباره به یک آدرس دیگر منتقل می‌شوند. معمولاً رشد شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن هم‌زمان با کاهش قیمت، نشان‌دهنده خروج افراد ضعیف یا ریسک‌گریز از موقعیت‌های معاملاتی‌شان است.

شاخص تغییر تعداد بیت کوین‌های ساکن.
شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن بیت کوین.

از شاخص جابه‌جایی توکن‌های ساکن برای مشاهده تغییر جهت قیمت بیت کوین در میان‌مدت و بلند‌مدت استفاده می‌شود. این شاخص که پلتفرم سانتیمنت آن را منتشر کرده است، برای به‌دست‌آوردن عدد دقیق، تعداد بیت کوین‌هایی را که پس از مدتی به آدرس دیگری منتقل شده‌اند در مدت زمانی که از آخرین انتقالشان می‌گذرد، ضرب می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه