تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال احیای قیمت وجود دارد؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال احیای قیمت وجود دارد؟

با ادامه روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال قیمت بیت کوین به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار رسید. قیمت اکنون تا حدودی بازیابی شده است و اگر بیت کوین بتواند از مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری عبور کند، احتمال رشد بیشتر قیمت هم وجود دارد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین روز گذشته نتوانست از مقاومت‌های ۴۳,۵۰۰ و ۴۳,۶۵۰ دلاری عبور کند و در ادامه فروشندگان حرکت نزولی جدیدی را زیر حمایت ۴۲,۰۰۰ دلاری آغاز کردند.

این حرکت نزولی جدید با سقوط قیمت به زیر حمایت‌های ۴۰,۲۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلاری همراه بود. در ادامه پیش از آنکه اصلاح صعودی آغاز شود، خریداران قیمت را در سطح ۳۹,۵۷۹ دلار حمایت کردند. اکنون قیمت به بالای ۴۰,۰۰۰ و ۴۱,۰۰۰ دلار رسیده است، با این حال بیت کوین همچنان پایین‌تر از سطح ۴۳,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود.

بیت کوین ساعاتی پیش توانست از مقاومت سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی عبور کند. گفتنی است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۴۳,۶۲۴ دلار تا کف ۳۹,۵۷۹ دلاری تنظیم شده است. در حال حاضر قیمت پایین‌تر از مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری تثبیت شده است.

در نمای ۱ ساعته بازار «بیت کوین/ دلار» یک خط روند نزولی کلیدی در محدوده مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری شکل گرفته است. این خط روند نزولی در نزدیکی سطح ۷۶.۴ درصد اصلاحی فیبوناچی قرار دارد. همان‌طور که گفته شد سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۴۳,۶۲۴ دلار تا کف ۳۹,۵۷۹ دلاری تنظیم شده است.

تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال احیای قیمت وجود دارد؟
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

خریداران برای آنکه بتوانند قیمت را با قدرت بازیابی کنند، باید ابتدا مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلار را پشت سر بگذارند. مقاومت کلیدی بعدی در محدوده ۴۳,۰۰۰ دلار است و عبور از این سطح می‌تواند راه را برای رسیدن قیمت به مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلاری باز کند.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۴۳,۰۰۰ دلار را پشت سر بگذارد، ممکن حرکت نزولی جدیدی در بازار آغاز شود. در صورت نزولی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین حمایت در سطح ۴۱,۶۰۰ دلار است.

حمایت کلیدی بعدی در محدوده ۴۱,۰۰۰ دلار است و شکسته‌شدن این سطح می‌تواند باعث سقوط قیمت به سطح ۴۰,۰۰۰ دلار یا حتی ۳۹,۵۰۰ دلار شود. ادامه روند نزولی می‌تواند قیمت بیت کوین را در میان‌مدت به ۳۸,۵۰۰ دلار برساند.

شاخص مکدی (MACD)، آهسته‌آهسته وارد محدوده صعودی می‌شود و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار گرفته است.

همان‌طور که گفته شد، ۴۱,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۴۲,۵۰۰، ۴۳,۰۰۰ و ۴۵,۰۰۰ دلار به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
عبدالهی
عبدالهی
3 ماه پیش

من نمیدونم تحلیلگرتون کیه ولی ولی اصلا تحلیل حرفه ای نبود.

مسعود فاتحی
مسعود فاتحی
4 ماه پیش

جدیدا خبراتون تاریخ گذشتس ۳۹۵۰۰ هم رسید بیت،مثل خبری که درباره فلوکی گذاشتن چند هزار درصد سود و زده بودین ۱۰۰۰ درصد🙄

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۶,۰۰۰,۰۰۰
off
۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA