تحلیلگران: قیمت بیت کوین این هفته به ۵۰هزار دلار می‌رسد

تحلیلگران: قیمت بیت کوین این هفته به ۵۰هزار دلار می‌رسد

یکی از تحلیلگران مطرح بازار ارز دیجیتال، می‌گوید ادامه روند صعودی بیت کوین تا سطح ۵۰٬۰۰۰ دلار محتمل‌تر از سایر سناریوهای موجود به نظر می‌رسد. علاوه بر این، وضعیت برخی از شاخص‌های مرتبط با قیمت بیت کوین هم نشان می‌دهد که بازار این ارز دیجیتال در ابتدای یک مسیر روبه‌بالاست.

به گزارش کوین تلگراف، خریداران چند روز پیش حرکت صعودی جدیدی را در بازار آغاز کرده بودند و سرانجام موفق شدند سطح ۴۷٬۰۰۰ دلار را پس بگیرند. به‌دنبال این اصلاح صعودی، بیت کوین از روز گذشته در سطحی بالاتر از قیمت شروع سال ۲۰۲۲ در نوسان بوده است.

نمودار یک‌ساعته بیت کوین/ دلار
نمودار یک‌ساعته قیمت بیت کوین.

آن‌طور که از نمودار بالا پیداست، قیمت بیت کوین پس از بازگشت از سطح حمایت بلندمدت خود، روز گذشته در نزدیکی ۴۶٬۶۰۰ دلار در نوسان بوده است.

قیمت این جفت‌ارز معاملاتی روز جمعه تا حدود ۴۴٬۳۰۰ دلار کاهش یافته بود؛ با این حال، از آنجا که در ادامه احساسات مثبت در بازار بورس آمریکا حاکم شده بود، ماندن بیت کوین در این قیمت دوام زیادی نیاورد.

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، یکی از تحلیلگران وب‌سایت کوین تلگراف، گفته است پس از بازگشت اخیر قیمت بیت کوین و حفظ حمایت جدید، اکنون احتمال رسیدن به سطح ۵۰٬۰۰۰ دلار وجود دارد.

او ۲ آوریل (۱۳ فروردین) به دنبال‌کنندگان توییتر خود گفت:

ادامه روند صعودی از منطقه مهمی که بیت کوین توانسته است حفظ کند، محتمل به نظر می‌رسد. بازگشت دوباره قیمت به محدوده ۴۵٬۰۰۰ دلار نشانه ضعف روند صعودی خواهد بود و پس از آن ممکن است قیمت تا ۴۰٬۰۰۰ دلار سقوط کند. هرچند اگر این اتفاق رخ ندهد، ممکن است این هفته قیمت بیت کوین به ۵۰٬۰۰۰ دلار برسد.

نمودار ۴‌ساعته بیت کوین به دلار با تحلیل مایکل ون دپوپ
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل ون دپوپ از نمای ۴ ساعته بازار «بیت کوین/ دلار».

در عین حال، پلن‌بی (PlanB)، خالق مدل مشهور انباشت به جریان (S2F)، به تداوم وضعیت مطلوب شاخص قدرت نسبی (RSI) این ارز دیجیتال اشاره کرده است.

او در توییتر خود گفته است:

شاخص قدرت نسبی بیت کوین در حال بالاآمدن است و این ارز دیجیتال اکنون ۲۵ درصد از بالاترین قیمت تاریخ خود فاصله دارد.

شاخص قدرت نسبی بیت کوین
شاخص قدرت نسبی بیت کوین.

گفتنی است عملکرد صعودی شاخص قدرت نسبی در هفته‌های اخیر با جهش قیمت همراه شده است.

در همین حال، طی ماه مارس (اسفند)، یک شاخص درون‌زنجیره‌ای سیگنال‌های خرید بسیار قدرتمندی برای بیت کوین ارائه کرده است.

شاخص «ریسک دارایی» (Reserve Risk) که می‌توان با کمک آن به‌نوعی زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری و دریافت سود بیشتر را مشخص کرد، اوایل این هفته و پس از گذشت حداقل یک ماه همچنان در منطقه هدف خود باقی مانده است.

با کمک این شاخص می‌توان نسبت اطمینان هولدرهای بلندمدت بیت کوین به قیمت را در بازه‌های زمانی مشخص، ارزیابی کرد. زمانی که اطمینان هولدرهای بیت کوین زیاد و قیمت پایین است، نسبت ریسک به پاداش (Risk/Reward) جذابی برای سرمایه‌گذاری در یک زمان خاص وجود دارد و شاخص در ناحیه سبزرنگ خواهد بود. از طرفی، وقتی میزان اطمینان کم و قیمت بالا باشد، نسبت ریسک به پاداش جذاب نیست. درمجموع می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در زمان‌هایی که این شاخص در محدوده سبزرنگ قرار دارد، در بلندمدت سود بیشتری ایجاد می‌کند.

در شاخص ریسک دارایی بیت کوین نشانه‌هایی از یک روند صعودی دیده می‌شود، با این حال، آن‌طور که پیداست افزایش اخیر قیمت‌ها پایان ماجرا برای صعود بیشتر در بازه‌های زمانی بلندمدت‌تر نیست.

شاخص ریسک دارایی بیت کوین
شاخص ریسک دارایی بیت کوین.
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.