پلن‌بی: قیمت بیت کوین در بلندمدت به ۵ میلیون دلار می‌رسد!

پلن‌بی: قیمت بیت کوین در بلندمدت به ۵ میلیون دلار می‌رسد!

پلن بی، تحلیل‌گر سرشناس بازار ارزهای دیجیتال، گفته است قیمت بیت کوین پس از هاوینگ بعدی در حوالی سال ۲۰۲۴ به سطوح چند میلیون دلاری می‌رسد. به‌گفته پلن‌بی، قیمت این ارز دیجیتال در سال‌های پس از هاوینگ بسیار جذاب‌تر از ۲ سال پیش رو خواهد بود.

به گزارش کریپتو پوتیتو، پلن بی، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال و خالق مدل مشهور انباشت به جریان (S2F)، همچنان دیدگاهی بسیاری صعودی در رابطه با آینده بیت کوین دارد.

به دنبال سقوط قیمت بیت کوین در ۳ ماه گذشته، تردیدهای بسیاری در بین معامله‌گران و تحلیل‌گران بازار درباره اینکه آیا همچنان روند صعودی بیت کوین پابرجا است یا خیر شکل گرفت. با این حال پلن بی نسبت به روندهای فعلی بازار توجهی ندارد و به این فکر می‌کند که در آینده چه پیش خواهد آمد.

همان طور که می‌دانید، مدل انباشت به جریان از متغیرهای مختلفی نظیر تولید، عرضه و سیر تکاملی بیت کوین استفاده می‌کند تا قیمت این ارز دیجیتال را پیش‌بینی کند.

خالق مدل انباشت به جریان در گفتگوی اخیر خود با اسکات ملکر (Scott Melker)، که با نام «The Wolf Of All Streets» هم شناخته می‌شود، دلایلی را درباره اینکه چرا بر این باور است که در سال‌های آینده قیمت هر واحد بیت کوین به قیمت ۵ میلیون دلار خرید و فروش خواهد شد ارائه کرد.

به‌گفته وی، اصلاحات قیمت به‌عنوان چرخه‌ای طبیعی برای بیت کوین در نظر گرفته می‌شوند و اوج‌های تاریخی قیمت در یک سال به خصوص، در سال‌های دیگر هم قابل دستیابی هستند. با این حال پلن بی معتقد است که سال‌های پس از هاوینگِ بعدی برای بیت کوین بسیار جالب‌تر از دو سال پیش رو خواهد بود.

پلن بی گفته است:

ممکن است قیمت بیت کوین امسال [مجدداً] به اوج تاریخی خود برسد و سال بعد در ۲۰۲۲ به کف خود برسد، اما پس از آن در سال ۲۰۲۴ یک هاوینگ دیگر را در پیش داریم. بنابراین ۲۰۲۵ و سال‌های پس از آن بسیار جذاب‌تر از دو سال آینده خواهد بود. بله، مدل‌های مختلف پیش‌بینی قیمت انباشت به جریان بازه قیمت بیت کوین را بین ۱ میلیون دلار (مدل انباشت به جریان اصلی) تا ۵ میلیون دلار (مدل انباشت به جریان در ترکیب با چند دارایی) پیش‌بینی می‌کنند.

گفتنی است که «مدل انباشت به جریان در ترکیب با چند دارایی» نسخه تکامل‌یافته مدل انباشت به جریان است که علاوه بر بیت کوین، ارزش آتی سایر دارایی‌ها را هم پیش‌بینی می‌کند.

بیت کوین برای رسیدن به هدف ۵ میلیون دلاری مدل انباشت به جریان راه بسیار درازی را در پیش دارد. اگرچه این مدل قبلاً پیش‌بینی کرده بود که بیت کوین در اوت (مرداد) سال جاری به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می‌رسد و احتمالاً تا پایان سال هم قیمت ۲۲۸,۰۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد، پلن بی گفت که بیشتر به سناریوی رشد طولانی قیمت بیت کوین تا سطوح چند میلیون دلاری علاقه‌مند است.

این تحلیل‌گر مشهور گفته است که بیت کوین‌های خود را نگه می‌دارد و تنها در صورت لزوم و برای عبور از بازارهای خرسی ممکن است مقدار کمی از دارایی خود را بفروشد.

ضمناً، چشمان من بیش از آن‌که به قیمت‌های ۱۰۰,۰۰۰ و ۲۸۸,۰۰۰ دلار باشد، به سطوح ۱ تا ۵ میلیون دلار دوخته شده است، بنابراین [بیت کوین‌های خود را] نمی‌فروشم، مگر برای عبور از بازارهای خرسی.

در حالی که بسیاری از به پایان رسیدن روند صعودی بیت کوین در تعجب هستند، پلن بی اخیراً پیش‌بینی کرده است که ۶۴,۰۰۰ دلار اوج قیمتی بیت کوین نخواهد بود. به گفته این تحلیل‌گر کمّی، داده‌های درون‌زنجیره‌ای و شاخص فلور (Floor)، یکی دیگر از ابزارهای پلن بی برای پیش‌بینی قیمت، نشان می‌دهد که تا پایان اوت (مرداد) بیت کوین با قیمتی پایین‌تر از ۴۷,۰۰۰ دلار معامله نخواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

17 دیدگاه
ایلیا مطیع فرد
ایلیا مطیع فرد
2 سال قبل

فعلا که امد زیر ۳۶ هزار

علی
علی
2 سال قبل

وقتی که 7000دلار بود اگه یکی میگفت یک ساله دیگه میشه 60هزار دلار همه مسخرش میکردن یا میگفتن کلاه برداره خودش خریده

sepastian
sepastian
2 سال قبل

فکر می کردیم کلاه بر دارها ققط در ایران زیادن .طرف چون خودش خریده تارگت میده توو فضا .عجب دنیایی

usef
usef
2 سال قبل

بله تا چند وقت دیگه هر نیم بیت کوین 53 میلیون دلار میشه

بنده خدا
بنده خدا
2 سال قبل

صد هزار بشه ، کافیه، پنج میلیونش رو نخواستیم

امیری
امیری
2 سال قبل

به نظرم این تحلیل رویاپردازانه است که یک ارز دیجیتال چند میلیون دلار برسد. با این وجود خرید بیت کوین به صرفه نیست و من به شخصه میرم سراغ ارزهایی که قیمت بسیار پایینی دارند که اگر رشد بیت کوین اتفاق بیافتد این ارزها رشد چندده برابری خواهند داشت مثل وینک که وقتی بیت کوین 64000 دلار بود قیمتش 80 تومن بود الان که بیت کوین کمتر از 40000 دلار است این ارز یک دهم شده است یعنی اگر بیت کوین دوبرابر بشه این ارز ده برابر میشه و بر عکس. بنظر شما کدوم بصرفه تر است. در مورد شیبا و دوج و ریپل هم همینطور بوده است. به تاریخچه قیمت آنها نگاه فرمایید.

اکبر
اکبر
2 سال قبل
پاسخ  امیری

عالی بود هم نظرم

Afra
Afra
2 سال قبل
پاسخ  امیری

کاملا حرفتو قبول دارم
خود من هم هیچ وقت سراغ بیت نمیرم . اگربخوام بخرم آلت کوین میخرم

امین
امین
2 سال قبل

و ما آن زمان نیز حسرت میخوریم

عرفان
عرفان
2 سال قبل

21,000,000 * $5,000,000 = $105,000,000,000,000,000

علی
علی
2 سال قبل
پاسخ  عرفان

جناب عرفان، برادر عزیز 3 تا صفر زیادی گذاشتی...

احمد
احمد
2 سال قبل
پاسخ  علی

بله، سه تا صفر بیشتر زدی داداش

مهدي
مهدي
2 سال قبل

😂😂

میلان
میلان
2 سال قبل

تفکر سرمایه گذاری بلند مدت رو باید یادبگیریم از اینا

ببین چه نگاهی داره ، دمش گرم