پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

سال ۲۰۲۱ با تمام فراز و نشیب‌هایش به پایان راه رسید. در یک سال اخیر، شاهد دگرگونی‌های گسترده‌ای بودیم که تأثیرات بسیاری بر بازار ارزهای دیجیتال داشته و جهت حرکت این بازار را تغییر داده‌اند. این جهت‌دهی باعث شکل‌گیری روند قیمتی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شد. قیمت بیت کوین در نیمه ابتدایی سال از محدوده ۲۸ هزار دلار تا ۶۴ هزار دلار بالا رفت و سپس با اصلاح بیش از ۵۰ درصدی به ۲۹ هزار دلار رسید. در ادامه شاهد رکوردشکنی دیگری در قیمت ۶۹ هزار دلار بودیم و در نهایت قیمت بیت کوین با اصلاح دیگری در محدوده پایین‌تر از ۵۰ هزار دلار سال ۲۰۲۱ را به پایان رساند. این نوسانات قیمتی باعث شد پیش‌بینی بعضی از کارشناسان برای سال ۲۰۲۱ محقق شود، در حالی که تعداد زیادی از این پیش‌بینی‌ها، حتی نزدیک به قیمت واقعی بیت کوین هم نبودند.

از اتفاقات مهمی که در شکل‌گیری روند بازار در سال ۲۰۲۱ نقش داشتند، می‌توان به آغاز ریاست جمهوری بایدن در آمریکا و تغییرات در نگرش قانون‌گذاران این کشور نسبت به ارزهای دیجیتال، ادامه همه‌گیری ویروس کرونا در سطح جهان، شتاب در تزریق واکسن‌های مربوط به بیماری کووید در سراسر جهان، اتخاذ سیاست‌های محرک اقتصادی برای عبور از بحران کرونا در آمریکا و سایر کشورهای جهان، گسترش فعالیت شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ مانند تسلا و مایکرواستراتژی در دنیای ارزهای دیجیتال، تلاش‌های گسترده حکومت چین برای محدودکردن فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در این کشور و رشد چشمگیر برخی از آلت کوین‌های مستعد مانند سولانا، بایننس کوین، اولنچ و متیک اشاره کرد. هاوینگ بیت کوین را هم می‌توان به‌عنوان یکی از عوامل دخیل در روند قیمتی سال ۲۰۲۱ در نظر گرفت. هر چند هاوینگ در سال ۲۰۲۰ رخ داد، اما تجربه چرخه‌های چهار ساله بیت کوین در گذشته نشان داده است که معمولاً تأثیر هاوینگ با یک سال تأخیر، خود را در قیمت نمایان می‌کند.

همان طور که گفته شد، مجموع این اتفاقات باعث شکل‌گیری روند قیمت در بازار ارزهای دیجیتال شد، قیمت‌هایی که به پیش‌بینی‌های برخی از کارشناسان نزدیک بود و از برخی دیگر فاصله زیادی داشت. در ادامه مطلب، تعدادی از این پیش‌بینی‌ها و میزان تحقق آنها را بررسی خواهیم کرد. اگر می‌خواهید یک دید کلی از میزان اعتبار و قابل‌اعتمادبودن پیش‌بینی‌های فعالان بازار داشته باشید، این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

پیش‌بینی‌ها در مورد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

مارک یوسکو (Mark Yusko)، مدیرعامل صندوق بزرگ مدیریت سرمایه مورگان کریک (Morgan Creek)، از اولین کسانی بود که در اوایل سال ۲۰۲۰ و در حالی که قیمت بیت کوین هنوز زیر ۱۰,۰۰۰ دلار بود، پیش‌بینی خود را برای پایان سال ۲۰۲۱ میلادی مطرح کرد. او با بیان اینکه قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید، گفت این موضوع یکی از بزرگترین فرصت‌های خلق ثروت در زمان حیات ما خواهد بود. با توجه به اینکه اوج قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به ۶۹,۰۰۰ دلار رسید، می‌توان گفت که پیش‌بینی یوسکو، اختلاف زیادی با قیمت واقعی بیت کوین داشته است

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano) از فعالان مطرح بازار ارزهای دیجیتال است. او که یک کارآفرین مطرح و سرمایه‌گذار موفق است و توانسته شرکت‌ها و محصولات متنوعی را در حوزه ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کند، پیش‌بینی مشابهی با مارک یوسکو مطرح کرد. او زمانی که قیمت بیت کوین ۱۱,۵۰۰ دلار بود، ادعا کرد که تا پایان سال ۲۰۲۱ این عدد به ۱۰۰,۰۰۰ دلار و در بلندمدت به ۴۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید، قیمتی که باعث خواهد شد ارزش بازار بیت کوین به ارزش بازار طلا برسد. با این حال پیش‌بینی پمپلیانو برای سال ۲۰۲۱ دور از واقعیت و ۴۵ درصد بیشتر از اوج قیمتی ثبت شده برای این ارز دیجیتال بود.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

یکی از مطرح‌ترین پیش‌بینی‌کنندگان قیمت بیت کوین، تحلیل‌گر ناشناسی با نام مستعار پلن‌ بی (PlanB) است. او که خالق مدل پیش‌بینی قیمت S۲F و S2FX است، در توییتی در ۸ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۹ آبان ۱۳۹۹) و زمانی که قیمت بیت کوین ۱۵,۰۰۰ دلار بود، ادعا کرد هیچ شکی ندارد که تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، قیمت بیت کوین در محدوده ۱۰۰,۰۰۰ الی ۲۸۸,۰۰۰ دلار خواهد بود. علی‌رغم اینکه قیمت بیت کوین تا قبل از سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۲۱، به‌خوبی مدل انباشت به جریان پلن بی را دنبال می‌کرد، در اواخر سال با چند اصلاح قیمتی بزرگ مواجه شد و به این ترتیب اعتبار یکی از بهترین مدل‌های پیش‌بینی قیمت بیت کوین زیر سؤال رفت. قیمت بیت کوین به ویژه در دو ماه آخر سال ۲۰۲۱، فاصله زیادی با قیمت هدف مدل انباشت به جریان گرفت. اصرار پلن بی بر صحت مدلش باعث شد در اواخر سال ادعا کند که به زودی شاهد کندل‌های سبز روزانه ۱۰ هزار دلاری خواهیم بود و قیمت در طی چند هفته از ۱۰۰ هزار دلار عبور خواهد کرد، اما واقعیت چیزی غیر از این بود.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

یکی دیگر از پیش‌بینی‌ها برای قیمت بیت کوین که فاصله بسیار زیادی با واقعیت داشت، مربوط به مؤسسه مالی آمریکایی سیتی‌بنک (Citibank) است. این مؤسسه با انتشار گزارشی در ۲۷ آبان ۹۹، تحلیلی مفصل از وضعیت بازار بیت کوین ارائه داد و آن را با بازار طلا در دهه ۷۰ میلادی مقایسه کرد. سیتی‌بنک در گزارش خود ادعا کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۳۱۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید. با توجه به اختلاف پنج برابری قیمت بیت کوین از پیش‌بینی این مؤسسه، می‌توان آن را از نادرست‌ترین پیش‌بینی‌ها برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ نامید.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

ویلی وو (Willy Woo) از دیگر تحلیل‌گران سرشناس بیت کوین است. او که در تحلیل‌های خود به داده‌های درون‌زنجیره‌ای اتکا می‌کند، در اواخر سال ۲۰۲۰ ادعا کرد که طبق مدل‌های او، قیمت ۲۰۰,۰۰۰ دلاری برای بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۱ محافظه‌کارانه است و بیت کوین به این قیمت خواهد رسید. او حتی ادعا کرد که قیمت ۳۰۰,۰۰۰ دلار هم دور از دسترس نیست. با این حال در پایان سال مشخص شد که مدل قیمتی او هم اختلاف فاحشی با واقعیت دارد. داده‌‌ها و تحلیل‌های درون‌زنجیره‌ای (Onchain) حاکی از این بود که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری خواهد داشت و ممکن است برای اولین بار ۶ رقمی شود، اما قیمت بیت کوین از ۶۹ هزار دلار فراتر نرفت و تحلیل‌های درون‌زنجیره‌ای، از جمله مدل قیمتی ویلی وو، محقق نشدند.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

همه پیش‌بینی‌های قیمتی برای بیت کوین در سال ۲۰۲۱ ناموفق نبوده‌اند. مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گلکسی (Galaxy) کسی بود که یکی از دقیق‌ترین پیش‌بینی‌ها را ارائه داد. در ۲۷ آبان ۱۳۹۹، میسی ویلیامز، ستاره سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت، در توییتر از دنبال‌کنندگان خود پرسید که آیا او باید بیت کوین بخرد؟ نووگراتز در پاسخ نوشت که ورود خریداران جدید به بازار و اثر شبکه‌ای باعث خواهد شد که قیمت بیت کوین به ۶۵,۰۰۰ دلار برسد. فقط ۶ ماه بعد از این پیش‌بینی، قیمت بیت کوین اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرده و به ۶۴,۸۰۰ دلار رسید.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، تاجر و کارآفرین مطرح آمریکایی و نویسنده کتاب موفق «پدر پولدار، پدر بی‌پول»، دیگر کارشناسی بود که توانست پیش‌بینی نسبتاً درستی از قیمت بیت کوین ارائه دهد. او در توییتی که در آذر ۹۹ منتشر کرد، به دنبال‌کنندگان خود توصیه کرد که برای درامان‌ماندن از بحران‌های مالی در آمریکا، بیت کوین، طلا و نقره خریداری کنند. او به‌درستی پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۲۱ شاهد ورود گسترده مؤسسات مالی به بازار ارزهای دیجیتال خواهیم بود. پیش‌بینی او برای قیمت بیت کوین هم ۵۰,۰۰۰ دلار بود که به‌راحتی و دو ماه بعد از این توییت محقق شد. با این حال مدتی بعد که قیمت بیت کوین از ۶۴ هزار تا ۳۶ هزار دلار ریزش کرد، کیوساکی در پیش‌بینی دیگر گفت که بیت کوین تا محدوده ۲۴,۰۰۰ دلار پایین خواهد آمد و او منتظر است که در این قیمت اقدام به خرید کند. چند هفته بعد قیمت بیت کوین تا ۲۹,۰۰۰ دلار ریزش کرد ولی هرگز به ۲۴,۰۰۰ دلار نرسید و این پیش‌بینی کیوساکی درست از آب درنیامد.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

یکی دیگر از پیش‌بینی‌های نادرست قیمت بیت کوین، مربوط به اریک وورهیز (Erik Voorhees)، بنیان‌گذار شیپ‌شیفت است. وورهیز در ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) در مصاحبه با کوین دسک با مقایسه روند صعودی بیت کوین در آن مقطع با روند سال ۲۰۱۷، ادعا کرد که قیمت بیت کوین طی ۶ ماه تا یک سال آینده به ۱۰۰,۰۰۰ تا ۳۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. سپس حباب قیمت بیت کوین خواهد ترکید و دوباره به زیر ۱۰۰,۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. حالا با پایان سال ۲۰۲۱ می‌دانیم که تمام این پیش‌بینی‌ها اشتباه از آب درآمده‌اند.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیل‌گر سایت کوین تلگراف و معامله‌گر سرشناس ارزهای دیجیتال هم پیش‌بینی درستی از قیمت بیت کوین برای سال ۲۰۲۱ داشته است. بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم مشاوره و آموزشی اِیت (Eight) در آخرین روز سال ۲۰۲۰ با انتشار توییتی نوشت که در سال ۲۰۲۱، روند صعودی چشمگیری در پیش خواهیم داشت و قیمت بیت کوین تا پایان سال به ۶۵,۰۰۰ تا ۸۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید. با ثبت اوج تاریخی ۶۹ هزار دلاری در اواسط آبان، پیش‌بینی ون دپوپ محقق شد.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

اما غیرمنطقی‌ترین و بدترین پیش‌بینی برای قیمت بیت کوین در سال گذشته میلادی، بدون‌شک متعلق به دیمین سویلاش (Damien Soylash) است. او که از فعالان مشهور در شبکه اجتماعی تیک‌تاک است، در ماه اوت ویدیویی منتشر کرد و ادعای عجیبی مطرح کرد. او گفت به‌عنوان یک تریدر و سرمایه‌گذار باسابقه، سؤالی که به دفعات از من پرسیده می‌شود این است که آیا سرمایه‌گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال منطقی است؟ جواب منفی است. قیمت بیت کوین تا دو ماه آینده به صفر خواهد رسید. بیت کوین بسیار پرنوسان‌تر از آن است که بتوان آن را یک دارایی به حساب آورد. تمام ارزهای دیجیتال کلاهبرداری و پانزی هستند. پس این توصیه را از من قبول کرده و در اولین فرصت و قبل از اینکه ورشکست شوید، تمام موجودی خود را بفروشید.

پیش‌بینی‌ها درباره قیمت آلت کوین‌ها در سال ۲۰۲۱

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

دوج کوین در سال اخیر از کوین‌های پرسروصدای بازار بود و قیمت آن تحت‌تأثیر تقاضای بالا و فعالیت‌های گسترده سلبریتی‌هایی مانند اسنوپ داگ و ایلان ماسک در فضای مجازی، تا بیش از ۷۰ سنت رشد کرد. زمانی که قیمت دوج اندکی کمتر از ۷۰ سنت بود، مارک کوبان (Mark Cuban)، میلیاردر و کارآفرین مطرح آمریکایی ادعا کرد که دوج کوین اصلاح شدیدی نخواهد داشت و در محدوده ۰.۶ تا ۰.۸ دلار باقی مانده و بعد از مدتی به یک دلار رسیده و در ادامه رفتاری شبیه استیبل کوین‌ها خواهد داشت. با این حال، مدت کوتاهی بعد از پیش‌بینی کوبان، قیمت دوج کوین تا ۱۴ سنت سقوط کرد.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

دیگر پیش‌بینی نادرست از قیمت آلت کوین‌ها در سال ۲۰۲۱، مربوط به مایکل ون دپوپ است. او علی‌رغم اینکه توانسته بود قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۲۱ به‌درستی پیش‌بینی کند، اما تحلیلش درباره ریپل دور از واقعیت بود. ون دپوپ در ۲ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۳ دی ۹۹) و در حالی که قیمت XRP حدود ۰.۲۲ دلار بود، ادعا کرد که در سال ۲۰۲۱ قیمت این ارز دیجیتال به یک دلار نخواهد رسید؛ اما قیمت ریپل چند ماه بعد توانست از یک دلار فراتر برود و حتی در مقطعی به بیش از ۱.۹ دلار برسد. البته ریپل در سال ۲۰۲۱ ثبات کافی نداشت و درگیری‌های قانونی این شرکت با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، باعث شد قیمت آن نوسانات شدیدی را تجربه کند.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

بایننس کوین یکی از ارزهای دیجیتالی بود که با رشد خیره‌کننده خود در سال ۲۰۲۱، اکثر فعالان بازار را غافلگیر کرد. اما برخی از کارشناسان توانستند به‌درستی رشد BNB را پیش‌بینی کنند. کوئنتین فرانسوا (Quinten François)، یوتیوبر و تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، در یکی از ویدیوهای تحلیلی خود ادعا کرد که قیمت BNB در آوریل ۲۰۲۱ به ۴۶۰ دلار خواهد رسید. این اتفاق دقیقاً در آوریل رخ داد و روز دهم این ماه، قیمت بایننس کوین برای اولین بار از ۴۶۰ دلار فراتر رفت. همچنین BNB در اوج تاریخی خود در ماه مه سال ۲۰۲۱، توانست برای اولین بار به قیمت ۶۹۱.۸ دلار برسد.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

یکی دیگر از پلتفرم‌هایی که در سال ۲۰۲۱ رشد چشمگیری را تجربه کرد سولانا بود. گوین اسمیث (Gavin Smith)، از شرکای صندوق پوشش ریسک پنکسورا کریپتو (Panxora Crypto)، به‌خوبی این رشد را پیش‌بینی کرده بود. او در ابتدای سال ۲۰۲۱ در مصاحبه‌ای گفت که سولانا یکی از بلاک چین‌های میزبان قراردادهای هوشمند است که با توجه به سرعت بالای پردازش تراکنش‌ها، می‌تواند برای اتریوم دردسرساز شود. او پیش‌بینی کرد که قیمت سولانا می‌تواند از ۲۵۰ دلار فراتر برود؛ پیش‌بینی‌ای که در اواخر سال ۲۰۲۱ محقق شد. می‌توان کارمزدهای بسیار بالا در شبکه اتریوم و کندی پردازش تراکنش‌ها در این شبکه را یکی از دلایل اصلی رشد سولانا دانست. شبکه سولانا بسیار ارزان و سریع‌تر از اتریوم است.

پیش‌بینی‌ها از قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱؛ کدام پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد؟

بن آرمسترانگ (Ben Armstrong)، تحلیل‌گر بازار ارزهای دیجیتال هم پیش‌بینی موفقی درباره قیمت توکن سند (SAND) در ابتدای سال مطرح کرد. او در مقطعی که قیمت سند ۰.۰۳ دلار بود، ادعا کرد که این عدد می‌تواند در سال ۲۰۲۱ تا بیش از ۲۰ برابر افزایش یابد. با توجه به اوج قیمتی سند که بیش از ۰.۹ دلار بود، پیش‌بینی آرمسترانگ به واقعیت تبدیل شد. البته او ادعای رشد ۲۰ برابری را درباره چند توکن دیگر مانند اتم مطرح کرده بود که بیشتر آنها محقق نشدند.

جمع‌بندی

عطش پیش‌بینی قیمت بیت کوین پایانی ندارد و کارشناسان و معامله‌گران عادی دائماً در حال ارائه عددهای جدید برای قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. از همین حالا هم پیش‌بینی‌ها برای سال ۲۰۲۲ شروع شده است. برای مثال تیم دریپر (Tim Draper)، سرمایه‌گذار مطرح ارزهای دیجیتال، معتقد است که تا پایان سال ۲۰۲۲ و اوایل ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین به بیش از ۲۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. پیتر شیف (Peter Schiff)، سرمایه‌گذار طلا و منتقد بیت کوین معتقد است که بیت کوین حباب است و قیمت آن به‌زودی سقوط خواهد کرد. ری دالیو (Ray Dalio)، مدیرعامل شرکت بریج واتر اسوشیتس هم نظر مشابهی دارد و ادعا می‌کند که بیت کوین را حکومت‌ها از بین خواهند برد.

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، تحلیل‌گر ارشد بلومبرگ، سال ۲۰۲۲ را سال موفقیت بیت کوین می‌داند و پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین در این سال به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید. با این حال دیدگاه تمام کارشناسان نسبت به سال ۲۰۲۲ مثبت نیست. اریک وورهیز که ادعا کرده بود بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به بالاتر از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید، پیش‌بینی کرده است که این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ روند خرسی شدیدی به خود خواهد گرفت و ممکن است تا ۲۰,۰۰۰ دلار سقوط کند.

همان طور که گفتیم، رخدادهای مختلف مربوط به سیاست، محدودیت‌های قانونی، بیماری کووید-۱۹ و وضعیت بازار نوسانات شدیدی را در قیمت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ رقم زد. این موضوع باعث شد پیش‌بینی‌های بسیاری از تحلیل‌گران مطرح محقق نشود. البته عوامل بیرونی تنها دلیل این پیش‌بینی‌های نادرست نبود و گاهی خود تحلیل‌گران اعداد نامعقولی را مطرح می‌کنند که با منطق سازگار نیست.

چیزی که در سال‌های اخیر اثبات شده، این است که بازار کریپتو پیش‌بینی‌پذیر نیست و گاهی روند بازار حتی برترین معامله‌گران را هم غافلگیر می‌کند. بنابراین، در سرمایه‌گذاری‌های خود به پیش‌بینی دیگران متکی نباشید و شخصاً وضعیت بازار و عوامل بیرونی مؤثر بر پروژه‌های موردنظرتان را بررسی کنید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

9 دیدگاه
.
.
2 سال قبل

من گیچ شدم میشه شما بگید کدوم ارز رشد بهتری داره من دست به هرچی میزنم بازارش بد میشه😅

کیا
کیا
2 سال قبل
پاسخ  .

چیزی که متخصصین میگن اینه که فعلا باید صبر کنیم چون احتمال ریزش هم وجود داره....

هما
هما
2 سال قبل

برداشت من از روی صحبتهای افراد دیگه که تو دنیای کریپتو فعالیت دارند و همین‌طور چارت سالانه بیت کوین در اخر سال ۲۰۲۰از خودش نشون داد اینکه در اویل سال خیز کوچیک و شاید نزدیک به اوج تاریخی خودش یعنی ۶۹هزارتا برمیداره اما در ادامه سقوط بلند و طولانی مدتی بعداین رشد خواهد داشت که سقوط تا ۱۸هزار و شاید کمتر یعنی ده‌هزارتا پیش بینی شده

کیا
کیا
2 سال قبل
پاسخ  هما

من هم مثل شما فکر میکنم btc باتوجه به رشد خیره کننده در یکی دو سال گذشته و حرکت شارپی که داشته نیاز به یک اصلاح سنگین داره.btc بین 30000 تا همون 65000 دلار نوسان میکنه و درنهایت تا حدود 18000 دلار ریزش میکنه اما ما در سال بعدی یعنی2023 دوباره شاهد حرکت صعودی آن خواهیم بودو تا پایان سال رکود شکنی جدیدی ار آن میبینیم.

ارسلان
ارسلان
2 سال قبل

به هر حال از 25 تا پیش بینی حداقل دو سه تاش نزدیک درمیاد. همشون نمیان که توافقی یه عدد رو پیش بینی کنن.

Azqz
Azqz
2 سال قبل

قیمت های تخیلی نویسنده های شما اما درست از آب درنیومد.

امین
امین
2 سال قبل

زمستان ۱۴۰۳، ۹ ماه بعد از هاوینگ ،قیمت بیتکوین به ۲۰۰،۰۰۰ دلار میرسه

مهدی تی دی
مهدی تی دی
2 سال قبل
پاسخ  امین

فقط یه چیزی راجع به هاوینگ شنیدی قشنگ :)))

sمهر
sمهر
2 سال قبل

دوستان قیمت های متفاوت و پرت و پلا را توسط بسیاری از افراد باصطلاح ذی صلاح ملاحظه کردیم . ببینید وقتی تمامی رخداد های اقتصادی و سیاسی به صورت لحظه به لحظه می تواند بر روی قیمتهای جهانی اعم از بازار سهام ، طلا ، کریپتوها ....تاثیر گذار باشد ، چگونه می توان از یکسال قبل بازارها را پیش بینی کرد ؟ البته می توان دور نمایی را پیش بینی کرد و فقط همین . نه بیشتر .حال به یک مثال زنده می پردازیم : جملگی می دانیم که یکی از راه های برون رفت از بحران تورم ، رفتن بسوی مسکوکات طلامی باشد . از حدود 10 روز پیش قیمت طلا افزایشی شد . البته بتدریج .همین سه یا چهارروز پیش خبری مبنی بر تغییر سود های بانکی آمریکا دهان به دهان شد . حتی یکی دونشریه هم به آن اشاره کردند . قیمت طلا در طی یک روزبشدت نزول کرد . ولی از دو روزپیش وقتی دیدند این مطلب هنوز در فاز مطالعه میباشد ، به یکباره قیمت طلا رشد بسیار چشمگیری را تجربه نمود . لذا بازار های مالی تحت تاثیر وقایع مختلف غیر قابل پیش بینی دقیق می باشند .