بیت کوین هرگز هک نشده است؛ واکنش‌ها نسبت به رخنه امنیتی در وزارت خزانه‌داری آمریکا

بیت کوین هرگز هک نشده است؛ واکنش‌ها نسبت به رخنه امنیتی در وزارت خزانه‌داری آمریکا

پس از آنکه دیروز گروهی از هکرها موفق شدند به وزارت خزانه‌داری آمریکا و اداره ارتباطات و اطلاعات ملی این کشور نفوذ کنند، بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال با انتقاد از سیستم‌های متمرکز، خاطرنشان کردند که بیت کوین تا به حال هرگز هک نشده است.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از رویترز، یک گروه از هکرهای ماهر که احتمالا یک دولت خارجی از آنها حمایت می‌کند، موفق شدند به وزارت خزانه‌داری، اداره ارتباطات و اطلاعات ملی آمریکا و وزارت بازرگانی این کشور نفوذ کنند. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که روسیه مسئول این حملات سایبری است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که یک ماه پیش، دونالد ترامپ، کریس کربز (Chris Krebs)، رئیس بخش امنیت سایبری وزارت امنیت میهن را برکنار کرده بود. رویترز در گزارش خود عنوان می‌کند که هکرها یک ماه بود که ایمیل‌های کارمندان اداره ارتباطات در پلتفرم آفیس ۳۶۰ را رصد می‌کردند. در بخش دیگری از این گزارش آمده است که احتمالا دیگر بخش‌های دولتی هم درگیر این رخنه امنیتی شده‌اند اما جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

عده زیادی از طرفداران ارزهای دیجیتال در واکنش به این اتفاق، با تمجید از ارزهای دیجیتال به مزیت‌های پلتفرم‌های غیرمتمرکز اشاره کردند.

دن هلد (Dan Held)، مسئول بخش کسب‌وکار صرافی کراکن (Kraken)، در اظهارنظر خود گفت:

بیت کوین هیچ وقت هک نمی‌شود.

آنتونی پومپلیانو (Anthony Poplliano)، از مشهورترین چهره‌های حوزه ارزهای دیجیتال، در اظهارنظری مشابه هلد نوشت:

بیت کوین تا به حال هیچ‌گاه هک نشده است.

بلاکفولیو (Blockfolio) هم ضمن اشاره به امنیت نه‌چندان مناسب اداره ارتباطات آمریکا، اعلام کرد که این اداره از الگوریتم‌های امنیتی قدیمی برای رمزنگاری استفاده می‌کند.

بیت کوین یعنی بیش از آنکه خزانه آمریکا را قبول داشته باشید، به الگوریتم SHA256‌ اعتماد کنید.

هنوز مشخص نیست که هکرها به اطلاعات خاصی دسترسی پیدا کرده‌اند یا نه. تا به اینجا احتمال می‌رود اطلاعاتی نظیر ایمیل‌های این نهادها در اختیار هکرها قرار گرفته باشد. باید منتظر ماند و دید که ابعاد این حملات تا چه اندازه گسترده است.

تیلور موناهان (Taylor Monahan)، مدیرعامل و بنیان‌گذار مای‌کریپتو (MyCrypto)، در اظهارنظری گفت:

تقصیر خودشان است. قبلاً هم کسانی از داخل خودِ وزارت خزانه‌داری آن را هک کرده‌اند.

به‌گفته بسیاری، این صحبت‌های موناهان به برنامه‌های چاپ پول بیشتر از جانب دولت آمریکا و وزارت خزانه‌داری اشاره دارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
مجتبی
مجتبی
۳ سال قبل

شبکه سوئیف که هک نشده ، وزرات خزانه داری هک شده.
مثه این میمونه بگی بارها ، صرافی های ارزدیجیتال هک شده ،و هزاران بیت کوین به سرقت رفته، خوب چه ربطی به بلاکچین بیت کوین داره.
واقعا بعضی وقتا تعصب چه کارا که نمیکنه.
اصولا این دست از آدما هر زمان که یه چیزی هک بشه ، سروصدا به پا میکنن. مثه هک شدن چند اکانت توییتر