موجودی ماینرهای بیت کوین به اوج ۶ ماهه خود رسید؛ چرا کسی فروشنده نیست؟

موجودی ماینرهای بیت کوین به اوج ۶ ماهه خود رسید؛ چرا کسی فروشنده نیست؟

داده‌های تازه نشان می‌دهد که موجودی ماینرهای بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۶ ماه گذشته رسیده است. آن‌طور که پیداست میزان برداشت بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال نیز در حال افزایش است.

به گزارش کریپتو پوتیتو، از زمان افزایش فشار فروش بیت کوین در اواسط سال جاری میلادی، ذخایر ماینرهای این ارز دیجیتال به‌تدریج در حال افزایش بوده و در حال حاضر حجم کل دارایی‌های آنها به بیشترین حد خود در شش ماه گذشته رسیده است.

علاوه بر این، داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد که میزان انباشت بیت کوین، به رکورد ماه سپتامبر (شهریور) رسیده است. این اوج تاریخی درست قبل از رکوردشکنی قیمت بیت کوین به ثبت رسیده بود.

در ماه ژوئن (تیر)، اکثر ماینرهای بیت کوین بخش‌ قابل‌توجهی از دارایی‌های خود را در مدت‌زمانی نسبتاً کوتاه، به فروش رساندند. این کار ماینرها تأثیر بدی بر قیمت بیت کوین گذاشت. پیش از آن هم بیت کوین از اوج قیمتی خود در ماه آوریل (فروردین) عقب‌نشینی کرده بود، با این حال روند نزولی ادامه پیدا کرد و قیمت در نهایت به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار رسید.

از آن زمان تا کنون، ماینرها موضع خود را تغییر داده‌اند و بیت کوین بیشتری انباشت می‌کنند. انباشت مداوم ماینرها باعث شد موقعیت آنها در ابتدای ماه دسامبر (آذر) بهبود یابد، به‌طوری که موجودی آنها در حال حاضر به بیشترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده است.

به‌گفته شرکت تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant)، دیدگاه آنها نسبت به بیت کوین همچنان «بسیار صعودی» است. این ادعا را می‌توان با توجه به این واقعیت تأیید کرد که موجودی فعلی ماینرها بیشتر از موجودی آنها در ماه اکتبر (اوایل آبان) است؛ زمانی که قیمت بیت کوین به ۶۹,۰۰۰ دلار رسیده بود.

یکی از تحلیلگران این شرکت گفته است:

با اینکه رقم خالص موجودی ماینرها گاهی تغییر می‌کند، روند انباشت بیت کوین هرگز تغییر نکرده است.

موجودی ماینرهای بیت کوین به اوج ۶ ماهه خود رسید؛ چرا کسی فروشنده نیست؟
نمودار مقایسه قیمت و موجودی ماینرهای بیت کوین

یکی دیگر از نشانه‌های صعودی‌ای که این شرکت به آن اشاره کرده، این است که سرمایه‌گذاران بزرگ مقدار قابل‌توجهی بیت کوین از صرافی‌های متمرکز برداشته کرده‌اند. این شرایط بسیار شبیه به ماه سپتامبر (شهریور) است که پس از آن قیمت بیت کوین در عرض چند هفته ۷۰ درصد افزایش یافت.

موجودی ماینرهای بیت کوین به اوج ۶ ماه خود رسید؛ چرا کسی فروشنده نیست؟
نمودار موجودی بیت کوین صرافی‌های متمرکز

مهاجرت ماینرها در سال ۲۰۲۱

جدا از مسئله انباشت بیت کوین، ماینرهای این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ تغییرات زیادی را پشت‌ سر گذاشتند. در چند ماه اول سال همه چیز ایدئال بود و قیمت بیت کوین هم پیوسته افزایش ‌می‌یافت؛ اما شرایط ماینرها زمانی تغییر کرد که چین مجدداً تمام فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد و به سراغ مزارع استخراج رفت.

پرجمعیت‌ترین کشور جهان، در حالی دست به چنین کاری زد که ۶۰ درصد از هش ریت شبکه بیت کوین را در اختیار داشت. به همین خاطر، ماینرها مجبور شدند دستگاه‌های خود را خاموش کنند و به‌دنبال مکان جدیدی برای ادامه فعالیت‌های خود بگردند. این اتفاق درست در ماه ژوئن (خرداد) و هم‌زمان با افزایش فشار فروش در بازار بیت کوین رخ داد.

پس از اینکه ماینرها به خانه‌های جدید خود در نیم‌کره غربی مهاجرت کردند، هش ریت بیت کوین هم بهبود یافت.

داده‌های تازه نشان می‌دهد که هم‌اکنون سهم چین از هش ریت شبکه بیت کوین، تقریباً به صفر درصد رسیده است. در حال حاضر آمریکا، روسیه و قزاقستان بیشترین سهم را از هش ریت شبکه بیت کوین در اختیار دارند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علی ترشیزی
علی ترشیزی
۲ سال قبل

بازار بالا و پایین زیاد داره اکثر انباشت بیت کوین توسط ماینرها مربوط به افرادی هستش که دیگه از تازه کاری و ترس رسیدن به باور این تکنولوژی و تجربشون بهشون میگه ،با ورود هر شخص جدید به این صنعت یعنی یک رشد تصاعدی برای قیمت ها.
کسانی که از سر ترس و عدم باور بیت کوین هاشونو سه چهار سال پیش با قیمتای ۳۰۰۰ دلاری فروش کردن الان فهمیدن دیگه اون کار رو نباید بکنن تا زمانی قیمت به ۱۵۰۰۰۰ رسید افسوس نخورن.

رقصنده با گرگ
رقصنده با گرگ
۲ سال قبل

لطفآ در باره ارزهای Network مقاله ای ترجمه فرمایید کاربرد این رمز ارزها و ماندگاریشان. ممنون

ElonTraders
ElonTraders
۲ سال قبل

چون به زودی پذیرش تسلا از سر گرفته میشه از ابتدای سال 2022 ببین کی گفتم دیگه در ضمن بهترین نوع ذخیره ارزش هست چرا باید بفروشند تازه تازه مردم دارن به این نتیجه میرسن هرچند بیت کوین نوساناتی داره اما به عنوان ذخیره تمام پس انداز عمرشون پتانسیل داره چون واقعا پوله و پولی که در شرف تورم نیست مطمئنا ماندنیه بی برو برگشت بلاخره از تورم جلوتره شاید باور نکنین ولی این اولین اختراع بشر هست که قدرت رقابت با طلا رو داره و هنوز بازارش اشباع نشده

مجتبی
مجتبی
۲ سال قبل
پاسخ  ElonTraders

قرار بر این هست فعلا بیت کوین درجا بزنه و حرف از صعود ۲۰۲۲ منتفیه