داده‌های تازه: ماینرها بیشتر بیت کوین‌های استخراج‌شده در یک ماه گذشته را فروخته‌اند

داده‌های تازه: ماینرها بیشتر بیت کوین‌های استخراج‌شده در یک ماه گذشته را فروخته‌اند

در حالی که بیت کوین در حال تلاش برای بازپس‌گیری قیمت‌های پیشین خود است، ماینرهای این ارز دیجیتال در طول ۳۰ روز گذشته مقداری از دارایی‌های خود را فروخته‌اند.

به گزارش کوین دسک، داده‌های منابع مختلف نشان می‌دهد که ماینرهای بیت کوین بعد از چند ماه استخراج و انباشت‌کردن دارایی‌های خود، در طول ۳۰ روز گذشته مقداری از آن را فروخته‌اند.

خالص تغییرات دارایی‌ ماینرها نشان‌دهنده برآیند تغییرات حجم بیت کوین‌هایی است که در کیف پول‌ ماینرها قرار دارد. نمودار زیر نشان می‌دهد که ماینرها در چه دوره‌هایی بیت کوین‌های خود را فروخته‌ (میله‌های قرمز) و در چه دوره‌ای آنها را انباشت کرده‌اند (میله‌های سبز).

طبق داده‌های سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode)، ماینرها در روزهای شنبه و یک‌شنبه این هفته،‌ به‌ترتیب ۱,۶۶۰ و ۱,۷۳۳ بیت کوین فروخته‌اند. این مقدار در حال حاضر برابر با ۱۴۷ میلیون دلار است.

این اولین باری است که ماینرهای بیت کوین در سال ۲۰۲۲ اقدام به فروش می‌کنند. شایان ذکر است که فروش قبلی آنها به نوامبر ۲۰۲۱ (آبان) بازمی‌گردد.

ماینرها در یک ماه گذشته بیشتر بیت کوین‌های استخراج‌شده را فروخته‌اند
خالص تغییر دارایی‌ ماینرهای بیت کوین

 مؤسسه تحقیقاتی دلفی دیجیتال (Delphi Digital) در یکی از مقالات خود توضیح داد که در دو ماه گذشته ماینرها مدام بیت کوین‌های خود را انباشته کرده‌اند. آن‌طور که پیداست کاهش قیمت بیت کوین از ۵۵,۰۰۰ به ۳۵,۰۰۰ دلار هم آنها را از انجام این کار منصرف نکرده است.

طبق گفته‌های برخی از تحلیلگران، با افزایش قیمت بیت کوین در آخر هفته گذشته، ماینرها تصمیم گرفتند که بخشی از بیت کوین‌های خود را بفروشند. این فروش باعث شد که خالص تغییر دارایی‌ ماینرها برای اولین‌ بار در دو ماه گذشته منفی شود.

فروش ماینرها در ۳۰ روز گذشته احتمالاً به روند نزولی قیمت بیت کوین و نزدیک‌شدن آن به محدوده ۳۲,۰۰۰ دلار در هفته آخر ماه ژانویه (دی) کمک کرده است. البته قیمت بیت کوین بعد از مدتی بهبود یافت و در روز سه‌شنبه به ۴۵,۵۷۰ دلار رسید.

فرایند استخراج بیت کوین شامل کشف بلاک‌های جدید،‌ تأیید تراکنش‌ها و اضافه‌کردن آنها به بلاک چین بیت کوین است.

ماینرها افراد یا مؤسساتی هستند که از منابع پردازشی قدرتمند برای اعتبارسنجی فعالیت‌های شبکه استفاده می‌کنند و در ازای آن به‌عنوان پاداش بیت کوین می‌گیرند. هزینه نگهداری چنین سیستم‌هایی بسیار زیاد است و ماینرها در دوره‌های مختلف دارایی خود را می‌فروشند تا بتوانند این هزینه‌ها را بپردازند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
sمهر
sمهر
2 سال قبل

ببینید دوستان ما وقتی از ماینر ها صحبت میکنیم چند موضوع را باید بررسی نماییم ، اول اینکه یک دستگاه ماینر خیلی وقتها بعلت نوسانات بازار ترجیح میدهند بیت هایا هر ارز دیگر خود را فقط انباشت نمایند در این راستا و در دنیای بسیار جذاب ارز های دیجیتال ما همواره از نهنگها صحبت می کنیم ، یادمان باشد ما در همین دنیا ی نهنگها مبحث بسیار مهمی را داریم بنام vale ratio که طبق این شاخص حتی نهنگها هم دسته بندی شده اند ! از نهنگای تریدر تا هولدر ... مگر می شود هم نهنگ بود و هم تریدر ؟! بلی می شود . حالا بر میگردیم به ماینر ها ، یک ارتباط تنگا تنگی فی ما بین ماینر ها و نهنگها در جریان است یعنی بعضی وقتها خود ماینر ها می توانند نقش نهنگها را ایفا نمایند یا اینکه با ارتباطی که با سرمایه گذاران بزرگ دارند طی خط و مش ها یا قرار داد هایی این کار را انجام می دهند و این پروسه در هیچ جا هم ثبت نمی شود . خیلی هم طبیعی است اگر قرار باشد ما بفهمیم که دیگر .... اتفاقا اداره treasury ایالات متحده هم خیلی سعی می کند که از این موضوع سر در بیاورد !!!

جمشیدخانی
جمشیدخانی
2 سال قبل
پاسخ  sمهر

یادش بخیر، وقتی ما تازه کار بودیم چقدر تو کامنتای این سایت واسه خودمون تحلیلای قلمبه سلمبه میکردیم، 90 درصدشونم اشتباه میشد، درست مثل شما.

Mojtaba ghasemi
Mojtaba ghasemi
2 سال قبل

به نظر درسته و احتمالا شاهد پایین تر اومدن بیت کوین خواهیم بود،آیا روی تمام ارز ها تاثیر میگذاره و بهتره در کمی سود بفروشیم باقی ارزهایی که داریم؟اگر این مساله درسته از چه دسته ارزهایی بخریم بعد از فروش ارزهامون که پایین اومدن بیت کوین تاثیر نداره یا نظرتون روی کدوم ارز هست اگر بخواهید دقیق تر راهنمایی کنید.
ممنون میشم راهنمایی کنید که هم من هم باقی هموطنان که با شما هم عقیده هستند متضرر نشوند و همه روی یک ارز خوب سرمایه گذاری کنیم قطعا به نفع همه هست.

ناشناس
ناشناس
2 سال قبل

اومدم گفتم قیمت باید الان پایین تر بود ولی روندنزولی به صورت غیرطبیعی بخاطر مساعلی مثل قزاقستان,خروج بیت ماینرها ازصرافی ها و مساعل دیگه ای که تو کامنت های دیگم کامل توضیح دادم عقب افتاده و احتمال اینکه قبل از سال جدید خودمون بیت کف قیمتی بزنه خیلی زیاده ولی تقریبا نصف دوستان تایید کردن و نصف دیگه دیسلایک
حالااساتیدودوستانی که مخالف فرضیه من بودن به نظرشون اگه قرار بود در دوماه آینده بیت مقاومت های پیش رو خودش بشکنه و روند صعودی خودش ادامه بده جمعیت ماینرها بیت های خودشون تو این قیمت از دست میدادند؟
توجه کنید قیمت هرواحدبیت کوین برا ماینرها33هزارتا درمیاد وقتی قیمت بیت به این محدوده رسید ومیخواست کف قیمتی جدیدی ثبت کنه همین ماینرها به صورت خودجوش همگی بیت های خودشون از صرافی ها خارج کردند جمعی از مساعل باعث شد روند نزولی بیت و سناریوی که بزرگان بازار براش نوشته بودند تغیر زمان بده حالا که حدود سی درصد قیمت بالا اومده که خیلی از اساتید تصور میکنند روند نزولی تموم شده همون ماینرها بیت های خودشون شروع به فروختن کردن چرا که متوجه شدند قرار نیست روند صعودی ادامه پیداکنه و احتمال زیادی وجود داره بیت کف جدیدی رو ثبت کنه

مهدی
مهدی
2 سال قبل
پاسخ  ناشناس

اگه نقدی حرس و جوش چی رو میخوری
هر کی براساس تحلیل خودش ترید میکنه

بهرام 62
بهرام 62
2 سال قبل
پاسخ  ناشناس

در ضمن من حجمی از طرف نهنگها تا الان ندیدم وارد مارکت بشه اونا حدفشون پایینتره

بهرام 62
بهرام 62
2 سال قبل
پاسخ  ناشناس

صد در صد اونا از نظر اخبار و تکنیکال بهتر از ما عمل میکنند وقتی در این قیمت فروختن یعنی قراره در آینده بیت کوین به زیر حتی بیست ریزش کنه

تایید کن

صمد احدی
صمد احدی
2 سال قبل
پاسخ  ناشناس

و ماینرها هم به پول نیاز دارن میلیاردر نیستن که

نوستراداموس
نوستراداموس
2 سال قبل
پاسخ  ناشناس

موافقم... مرسی که آگاهیت از وضعیت بازار رو به اشتراک گذاشتی :))