پیش‌بینی هفت کارشناس از قیمت بیت کوین تا ۶ ماه آینده؛ BTC روز ۱۰ تیر چند دلار خواهد بود؟

پیش‌بینی هفت کارشناس از قیمت بیت کوین تا ۶ ماه آینده؛ BTC روز ۱۰ تیر چند دلار خواهد بود؟

مطلبی که می‌خوانید ترجمه یادداشتی از وب‌سایت کوین تلگراف بوده و دیدگاه ارزدیجیتال نیست.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) ۱۱ درخواست را‌ه‌اندازی ETF نقدی بیت کوین را به‌طور هم‌زمان تأیید کرد و پس از آن گمانه‌زنی‌ها درمورد چگونگی واکنش بازار به این خبر در طول این هفته شروع شد.

در ساعات پس از انتشار این خبر بیت کوین تا ۴۹٬۰۰۰ دلار رشد کرد، اما در ادامه و روز ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) قیمت در برخی بازارها تا ۴۱٬۵۰۰ دلار پایین آمد؛ حرکتی که با وجود شدت، افراد کمی را غافلگیر کرد.در حال حاضر، با اینکه رویداد هاوینگ در ماه آوریل (فروردین) بسیار نزدیک است، اتفاق‌نظر کمی درمورد آینده بیت کوین وجود دارد.

برای پیش‌بینی روند قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده، از چند عضو رسانه کوین تلگراف و تعدادی تحلیلگر سؤال کردیم. فقط در نظر داشته باشید آخرین بار که از آنها برای این کار درخواست کرده بودیم، برخی در پیش‌بینی هر ۵ رقم قیمت اشتباه کردند. بنابراین نباید این پیش‌بینی‌ها را توصیه سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید، مگر اینکه به دنبال راهی برای از دست دادن پول‌های خود باشید!

تام بلک‌اِستون، خبرنگار کوین تلگراف:

بیت کوین اخیراً به‌سختی مقاومت‌های خود را پشت سر گذاشته و ماه دسامبر را در سطح ۴۲٬۲۶۵ دلار به پایان رساند. این سطح ۲٬۲۶۵ دلار بالاتر از چیزی است که چند ماه قبل پیش‌بینی کرده بودم.

آن طور که از عملگرد گذشته بیت کوین پیداست، قیمت در سال هاوینگ رشد بسیار بیشتری را در مقایسه با سال‌های قبل از آن تجربه می‌کند. بنابراین، با اینکه معتقدم ژوئن (خرداد) برای شروع روند صعودی اصلی زود است، انتظار دارم قیمت تا پایان ۲۰۲۴ بیشتر از این رشد کند. تصور می‌کنم بیت کوین تا پایان سال یک اوج تاریخی جدید ثبت کرده باشد. ضمن اینکه فکر نمی‌کنم اخبار مروبط به ETFهای نقدی بیت کوین بیشتر از دو ماه روی بازار تأثیر داشته باشند.

فکر می‌کنی قیمت بیت کوین روز ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) چقدر باشد؟

پاسخ بلک‌استون: تصور می‌کنم بالای ۴۷٬۰۰۰ دلار باشد.

لوکاس کیِلی، مدیر سرمایه‌گذاری پلتفرم Yield App

ممکن است طبق قاعده «با شایعه بخر و با خبر بفروش»، شاهد حرکات نزولی در بازار باشیم، اما این تحرکات صرفاً از طرف معامله‌گران کوتاه‌مدت شکل می‌گیرد. هولدرها دست به فروش نمی‌زنند؛ خصوصاً قبل از هاوینگ که در گذشته همواره محرکی برای جهش‌های بزرگ در بلندمدت بیت کوین بوده است. سهم هولدرهای بلندمدت از عرضه در گردش بیت کوین هم‌اکنون حدود ۷۶درصد بوده که از هر زمان دیگری در گذشته بیشتر است.

ممکن است شاهد پولبک نه‌چندان جدی قیمت باشیم، اما چیز مهمی نخواهد بود. ممکن است مقدار طول بکشد تا آستانه ۵۰٬۰۰۰ دلار را پشت سر بگذاریم. از ماه ژوئن (خرداد) اما تأثیرات هاوینگ نمایان می‌شود و قیمت بالاتر خواهد رفت. بزرگی این جهش به عوامل زیادی بستگی دارد که وضعیت کلان اقتصاد یکی از آنهاست. این را هم می‌دانیم که اثرگذاری هاوینگ بر قیمت اغلب زمان‌بر است. بنابراین، ممکن است لازم باشد برای دیدن اوج‌های جدید کمی صبور باشیم.

پیش‌بینی شما از قیمت بیت کوین در پایان ژوئن چیست؟

پاسخ کیِلی: جایی بین ۵۰٬۰۰۰ تا ۶۰٬۰۰۰ دلار.

کریستوس ماکریدیس، دانشیار پژوهشی دانشگاه آریزونا و مدیرعامل Dynamic AI:

تأیید ETFهای نقدی گامی تأثیرگذار بر قیمت بیت کوین در سال جاری و حتی فراتر از آن، برای سایر دارایی‌های دیجیتال است. جدای از به رسمیت شناخته شدن و رشد پذیرش دارایی‌های دیجیتال بین مؤسسات، احتمالاً در ادامه شاهد کاهش بیشتر سطح اطمینان سیاسی و اقتصادی در جهان خواهیم بود. حداقل از نظر تاریخی، همبستگی منفی قابل‌توجهی بین کاهش سطح اطمینان سیاسی و اقتصادی و قیمت بیت کوین و اتریوم وجود دارد و انتظار می‌رود این مسئله در جریان انتخابات ۲۰۲۴ ریاست‌جمهوری آمریکا تشدید شود. پیش‌بینی می‌شود حرکت [صعودی] فعلی ارزهای دیجیتال ادامه داشته باشد و مردم به آنها به چشم پناهگاهی در میانه یک وضعیت نامعلوم و تصمیمات متعدد بانک مرکزی و دولت نگاه می‌کنند که باعث افزایش بیشتر قیمت‌ها خواهد شد.

قیمت بیت کوین در ۳۰ ژوئن؟

تعجب نخواهم کرد اگر قیمت بیت کوین بالای ۵۰٬۰۰۰ دلار باشد.

رِی سالموند، مدیر بخش بازار کوین تلگراف:

انتظار می‌رود روند بلندمدت قیمت بیت کوین از حجم و تداوم جریان‌های ورود سرمایه به ETFهای نقدی و همین طور گزارش‌های مربوطه در پایان فصل اول و دوم سال ۲۰۲۴ تأثیر بگیرد.

این جالب است که بدانیم هر مؤسسه چگونه پرتفولیو خود را به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین اختصاص می‌دهد و چه دسته‌ای از مشتریان و محصولات مالی خرد در سال پیش رو ظهور خواهند کرد. برای کوتاه‌مدت، توجهات احتمالاً دوباره به هاوینگ بیت کوین در ماه آوریل (فروردین) و تأثیر تاریخی آن بر قیمت معطوف خواهد شد.

شخصاً انتظار دارم قیمت برای ۲ یا چند ماه آینده بین ۵۰٬۰۰۰ تا ۵۶٬۰۰۰ دلار در نوسان باشد. در نهایت سطح ۵۸٬۰۰۰ دلار به یک حمایت تبدیل خواهد شد و تقویت قدرت صعودی بازار با وقوع هاوینگ نیز فوق‌العاده خواهد بود.

قیمت بیت کوین در ۳۰ ژوئن چقدر خواهد بود؟

بین ۵۵٬۵۰۰ تا ۶۹٬۴۲۰ دلار، اما عوامل زیادی هم وجود دارد که اکنون نمی‌توان در نظر گرفت ولی احتمال وقوع آنها وجود دارد.

دنیله سروادعی، مدیرعامل و بنیان‌گذار Sellix:

عبور بیت کوین از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار تحت‌تأثیر هجوم سرمایه‌گذاران خرد به بازار اجتناب‌ناپذیر است. تأیید ETFهای نقدی یک اتفاق بزرگ برای بیت کوین است. نه فقط به خاطر اینکه فرایند سرمایه‌گذاری را ساده‌تر می‌کند و نیاز به استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال را از بین می‌برد، بلکه یک جهش بزرگ به سمت پذیرش این دارایی‌ها به‌عنوان یک جریان اصلی و فراهم‌شدن شفافیت قانونی در ایالات متحده است (از طرفی ممکن است اتریوم در این مقطع رشد بیت کوین را بازتاب نکند).

قیمت بیت کوین در ۳۰ ژوئن؟

۱۴۰٬۰۰۰ دلار.

رودی تاکالا، دبیر کوین تلگراف:

اوج قیمتی بیت کوین با راه‌اندازی ETFهای نقدی در ۴۹٬۰۰۰ دلار شکل گرفت. حالا و بعد از تشکیل یک کف (۴۱٬۵۰۰ دلار) بعد از شروع کار ETFها، انتظار دارم تا زمان شکست قیمت، شاهد نوسان در یک ناحیه محدودتر باشیم. یعنی ورود به موقعیت‌های شورت (فروش) پس از رسیدن قیمت به سقف این ناحیه، احتمالاً برای مدتی (تا قبل از شکست) یک حرکت امن خواهد بود؛ به‌ویژه اگر اشتیاق حاکم بر بازار به اتریوم هم کشیده شود.

در سال ۲۰۲۰ که هاوینگ قبلی رخ داد، قیمت بیت کوین ۵۰۰درصد افزایش یافت و در سال ۲۰۲۱ دو برابر شد. تکرار این الگو می‌تواند قیمت بیت کوین را در پایان سال جایی بالای ۲۰۰٬۰۰۰ دلار قرار دهد. این اتفاق در حال حاضر و با توجه به اختلاف ارزش فعلی بازار بیت کوین با سال ۲۰۲۰، غیرمنطقی به نظر می‌رسد. اما سال ۲۰۲۴ به هر حال سالی صعودی به نظر می‌رسد.

قیمت بیت کوین را برای ۳۰ ژوئن چقدر پیش‌بینی می‌کنید؟

بالای ۴۷٬۰۰۰ دلار.

جی. دبلیو. وِرِت، دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه جورج میسون:

تصورم این است که به بیت کوین باید با دید سرمایه‌گذاری بلندمدت ۵ تا ۲۰ ساله نگاه کرد و به همین دلیل از قاعده «با شایعه بخر و با خبر بفروش» پیروی نمی‌کنم. در این افق چندساله، میم مشهور «جهش به سمت ماه» یک گزاره معقول است. برای کوتاه‌مدت اما، آماری از کاربردهای بیت کوین در دنیای واقعی ندارم که بخواهم آنها را تحلیل کنم و موارد زیادی هم در حال حاضر وجود ندارد. پیش‌بینی‌ها کوتاه‌مدت قیمت فقط یک حدس در این باره است که چند نفر دلال قرار است وارد بازار شوند و این پیش‌بینی بر اساس اطلاعات جدید انجام نمی‌شود.

برای بلندمدت باور دارم دلار آمریکا آینده‌ای ندارد، هوش مصنوعی پول‌های غیرمتمرکز را ترجیح می‌دهد و اینکه استفاده از ارزهای دیجیتال در پرداخت دستمزد افراد دورکار، رایج‌تر خواهد شد. بیت کوین در حال حاضر بهترین شرط‌بندی برای آینده است.

قیمت بیت کوین در ۳۰ ژوئن؟

اگر مجبورم تخمین خودم را بگویم، در طول فصل ثبت اظهارنامه‌های مالیاتی در آمریکا (۲۹ ژانویه تا ۱۵ آوریل) شاهد فروش معمول بخشی از بازار و کاهش موقت قیمت خواهیم بود و سپس با از سرگیری روند صعودی، قیمت به سمت ۵۰٬۰۰۰ دلار حرکت خواهد کرد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Saeid009
Saeid009
۶ ماه قبل

عالی بود