قیمت بیت کوین به ۹,۴۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین به ۹,۴۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین چند روز پس از هاوینگ، جهش خود را به سمت محدوده ۱۰,۰۰۰ دلاری آغاز کرده است. این در حالی است که اوایل هفته جاری شاهد کاهش محسوس ارزش این ارز دیجیتال بودیم.

به گزارش خبرگزاری فوربز، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵ درصدی به محدوده ۹,۴۰۰ دلاری وارد شده است. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در سطح قیمتی ۹,۳۵۹ دلاری معامله می‌شود.

روز دوشنبه، هاوینگ بیت کوین انجام شد و پاداش استخراج این ارز دیجیتال از ۱۲.۵ واحد به ۶.۲۵ واحد کاهش یافت. به عقیده بسیاری، هاوینگ باعث افزایش نوسانات بیت کوین در کوتاه‌مدت خواهد شد و این نوسانات تا زمانی که ماینرها بتوانند خود را با تغییرات به‌وجودآمده در درآمدهایشان وفق دهند، ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که بسیاری بر این عقیده‌اند که پس از هاوینگ احتمال کاهش شدید قیمت وجود دارد و این رویداد می‌تواند به سقوطی گسترده در بازار بیت کوین بینجامد؛ پیش‌بینی‌هایی که هنوز تحقق آنها را ندیده‌ایم.

قیمت بیت کوین به ۹,۴۰۰ دلار رسید
نمودار قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته

علیرغم هشدارها نسبت به سقوط قیمت پس از هاوینگ، تعداد بیشتری از تحلیل‌گران معتقدند که در نهایت قیمت بیت کوین با افزایش مواجه خواهد شد و حتی این امکان برایش مهیا خواهد بود تا بار دیگر به اوج قیمتِ تاریخ خود برسد.

سیمون پیترز (Simon Peters)، تحلیل‌گر پلتفرم معاملات ای‌تورو (eToro)، در اظهارنظر اخیرش با اشاره به داده‌های گلاسنود (Glassnode) گفت:

به نظر من ۱۰,۰۰۰ دلار تا ۱۰,۳۰۰ دلار، محدوده‌ای با مقاومت بسیار بالاست. بیت کوین از سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸) بارها و به دلایل مختلفی تلاش کرده است تا از این سطح مقاومت عبور کند. اگر در انجام این کار موفق شود و بار دیگر شاهد عبور قیمت از ۱۰,۰۰۰ دلار باشیم، یک اصلاح کوتاه دیگر مانند اصلاح روز یکشنبه را تجربه خواهیم کرد و قیمت برای چند ماه یا بیشتر در محدوده پایین‌تر نوسان خواهد کرد.

داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیت کوین در صورتی که قیمت این ارز دیجیتال از محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار بالاتر برود، دست از خرید آن برمی‌دارند و این نشان‌دهنده کاهش اعتماد به این سطح از قیمت است.

روز شنبه شاهد کاهش ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین بودیم. این کاهش در حالی رخ داد که تنها یک روز به هاوینگ بیت کوین باقی مانده بود.

پیترز با تمام این توصیفات، معتقد است که قیمت بیت کوین طی ۱۸ ماه آینده به رکورد قیمتی خود می‌رسد. او در این باره عنوان می‌کند:

[در این مدت] قیمت بیت کوین به محدوده ۲۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلاری می‌رسد.

از سوی دیگر، شاهد ورود تعدادی از سرمایه‌گذاران دانه درشت به بازار بیت کوین هستیم و این مسئله باعث خوشحالی سرمایه‌گذاران قدیمی‌تر بیت کوین شده است. گفته می‌شود که سیاست‌های بانک‌های مرکزی در سرتاسر دنیا و به ویژه آمریکا، سبب شده تا این سرمایه‌گذاران به سمت بازار بیت کوین جذب شوند.

پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) از جمله همین سرمایه‌گذاران است که هفته گذشته در مصاحبه خود عنوان کرد که در حال خرید بیت کوین است. به گفته او بیت کوین به عنوان سرپناهی امن برای جلوگیری از ضررهای ناشی از شیوع ویروس کرونا، تعطیلی مراکز کسب‌وکار و چاپ بی‌سابقه پول توسط فدرال رزرو عمل می‌کند.

چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، مدیر اجرایی سوشال کپیتال (Social Capital) و رئیس ویرجین گالاکتیک (Virgin Galactic)، در اظهارنظری هشدار داد که چاپ پول توسط بانک مرکزی آمریکا سبب ایجاد یک چرخه تورمی شده است. به گفته وی، فدرال رزرو در حال تزریق تریلیون‌ها دلار پول کم ارزش به نظام اقتصادی است. او در مصاحبه خود با سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) گفت:

حالا دیگر همه [حتی پائول تودور جونز] به دنبال [خرید] بیت کوین هستند و این به دلیل آن است که در چرخه پر قدرتی از تورم قرار داریم.

همچنان در حال جستجوی چیزی هستم که به همان اندازه که بیت کوین با دیگر چیزها همبستگی ندارد، با چیزهای دیگر همبستگی نداشته باشد.

اشتراک
اطلاع از
guest
5 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
silencer
silencer
1 سال پیش

من مطمعنم امثال وارن بافت هم در حال حاضر يا قبل از اين مدت در حال خريد بيتكوين بودن

سیدمصطفی
سیدمصطفی
1 سال پیش

هاوینگ اثر مثبت خودش رو بر روی بیت کوین گذاشت. مغز متفکر خوبی داشته سازنده بیت کوین

محمد م
محمد م
1 سال پیش

اصلا کاهش قیمت چند ماهه نخواهیم داشت به این علت که صاحبان ماینر ها منتظر صعود قیمت تا ۱۴ هزار دلار هستند و تداوم قیمت کاهشی باعث خروج ماینر ها از شبکه بیت کوین خواهد شد.

اسماعیل بنار
اسماعیل بنار
1 سال پیش
پاسخ  محمد م

سلام دقیقا با شما موافقم حرف از کاهش (وقتی که هزینه استخراج برای ماینرها صرفه ندارد) یه ترفند تریدرها برای خرید قبل از افزایش شدید است چون وقتی چند خریدار بزرگ و صاحب نظر خبر کاهش میدهند خریداران کوچک تحت تاثیر جو روانی اقدام به فروش میکنند.

پیرمرد
پیرمرد
1 سال پیش
پاسخ  محمد م

موافقم، من فکر میکنم گذشت اون دورانی که ماینرها حتی بعضی مواقع تو بعضی کشورها بدون سود کار می کردند، مخصوصا الان که دیگه هاوینگ رو هم رد کردیم. هر چی جلوتر میریم بیت کوین کاربردی تر و عمومی تر میشه و در واقع به ارزش واقعی خودش نزدیک تر میشه که در اینصورت کمتر شاهد پامپ ها و دامپ ها خواهیم بود.

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.