داده‌های تازه نشان می‌دهد که در بازار نزولی نیستیم؛ اما چرا؟

داده‌های تازه نشان می‌دهد که در بازار نزولی نیستیم؛ اما چرا؟

تیم تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant) گفته است که بازار بیت کوین در حال حاضر نزولی نیست. به گفته کریپتو کوانت اختلاف بین ارزش بازار و ارزش تحقق‌یافته بیت کوین نشانه‌هایی دارد که فرضیه ورود به بازار نزولی را رد می‌کند.

به گزارش یوتودی، شرکت تحلیلی کریپتو کوانت در توییت اخیر خود گفته است که بر خلاف تصور بسیاری از مردم، بیت کوین در حال حاضر در بازار نزولی قرار ندارد.

نسبت «MVRV» بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال هنوز وارد بازار نزولی نشده است، چراکه قیمتش هنوز به اندازه افتی که بعد از اوج تاریخی ۲۰٬۰۰۰ دلاری‌اش در سال ۲۰۱۷ داشت، پایین نیامده است.

MVRV، نسبت ارزش بازار بیت کوین را به ارزش تحقق‌یافته این ارز دیجیتال اندازه‌گیری می‌کند. بر خلاف ارزش بازار که برای محاسبه آن تعداد کل بیت کوین‌های موجود در شبکه را در قیمت آنی ضرب می‌کنند، در محاسبه ارزش تحقق‌یافته، تعداد کل بیت کوین‌های موجود را در قیمت آخرین انتقالشان ضرب می‌کنند و به این ترتیب ارزش واقعی تمامی بیت کوین‌های موجود در شبکه مشخص می‌شود.

داده‌های تازه نشان می‌دهد که در بازار نزولی نیستیم؛ اما چرا؟
مقایسه شاخص MVRM و قیمت بیت کوین

داده‌های کریپتو کوانت نشان می‌دهد که عقب‌گرد اخیر قیمت به جای آنکه بازاری نزولی برای بیت کوین باشد، فرصت خوبی برای انباشت آن است.

کریپتو کوانت گفته است:

داده‌های کوتاه‌مدت نشان می‌دهند که احتمال رسیدن قیمت به نقطه حمایت وجود دارد و اینجا فرصت مناسبی برای خرید است.

گری بلک (Gary Black)، مدیر اجرایی شرکت فیوچر فاند (Future Fund) و مدیر فناوری اطلاعات سابق گلدمن ساکس، در توییت اخیر خود به سقوط ۵۲ درصدی بیت کوین از اوج تاریخی ۶۳٬۴۰۰ دلاری‌اش در آوریل (فروردین) اشاره کرده است.

او گفته است مؤسسات مالی در این مدت بیت کوین‌های خود را از طریق صرافی کوین بیس به فروش رسانده‌اند و جریان ورود بیت کوین به این صرافی به بالاترین سطح خود از ابتدای سال جاری رسیده است. در همین حال، تعداد کیف پول‌های تازه ایجاد شده، کاهش عمده‌ای داشته است که عدد جدیدی را نشان می‌دهد.

داده‌های تازه نشان می‌دهد که در بازار نزولی نیستیم؛ اما چرا؟
نمودار اختلاف بین جریان ورودی و خروجی بیت کوین در صرافی کوین بیس

با این حال، بخش دیگری از داده‌ها نشان می‌دهد که کیف پول‌هایی که بین ۱,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند، اخیراً ۵۷,۰۰۰ بیت کوین به دست آورده‌اند که عدد چشمگیری است و ارزشی برابر با ۱.۶۹ میلیارد دلار دارد.

بلک در رشته توییت خود نوشته است که به نگهداری از بیت کوین‌هایش ادامه می‌دهد، با اینکه می‌داند تغییرات قیمت این دارایی ۵ برابر پرنوسان‌تر از سهام است و هیچ پشتوانه‌ای برای ارزش ذاتی آن وجود ندارد. به علاوه این خریدارانش هستند که آن را به‌عنوان سپری در برابر تورم معرفی می‌کنند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
Mamindashti
Mamindashti
2 سال و 7 ماه قبل

کلا داخل نزولی ترین حالت ممکن بیت کوین هم می گن در حال صعوده

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
2 سال و 7 ماه قبل

دوباره این حرفا شروع شد
کلا تو همه مواقع ، تو مقالات سایت بیت کوین رشد میکنه :|

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
2 سال و 7 ماه قبل

نمودار اول برای تشخیص دره و قله و تغییر روند (کاهشی یا افزایشی ) در Time frame های ماهانه و چند ماهه وسالانه بسیار مفید است.