تلاش دوباره بیت کوین برای عبور از مقاومت ۴ هزار دلار

تلاش دوباره بیت کوین برای عبور از مقاومت ۴ هزار دلار

در تاریخ ۲۳ فوریه (۴ اسفند)، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به روند صعودی خود که از هفته‌های گذشته شروع شده است، ادامه می‌دهند. بر این اساس ۲۰ ارز دیجیتال برتر در وضعیت سبز و صعودی قرار دارند.

تلاش دوباره بیت کوین برای عبور از مقاومت 4 هزار دلار

با استناد به کوین‌مارکت‌کپ، بیت کوین به عنوان ارزشمندترین ارز دیجیتال، ۵۲ درصد از حجم کل بازار را به خود اختصاص داده و در ماه جاری برای چهارمین بار با مقاومت ۴ هزار دلار برخورد کرده است. در زمان نگارش این خبر بیت کوین حدود ۲ درصد رشد داشته و در محدوده ۳,۹۵۷ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال در طول هفته گذشته نزدیک به ۱۰ درصد افزایش داشته است.

تلاش دوباره بیت کوین برای عبور از مقاومت 4 هزار دلار

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

اتریوم نیز در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۲.۶ درصد رشد داشته و در حال حاضر در قیمت ۱۴۶ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال روند صعودی خود را در هفته گذشته به خوبی حفظ کرده و تا به اینجای کار، بیش از ۲۱ درصد افزایش در ۷ روز اخیر داشته است.

تلاش دوباره بیت کوین برای عبور از مقاومت 4 هزار دلار

نمودار هفتگی قیمت اتریوم

ریپل نیز که در جایگاه سوم برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد، در روز گذشته ۲.۳ درصد افزایش داشته است و در حال حاضر در محدوده ۰.۳۲ دلار معامله می‌شود. همچنین این ارز دیجیتال در هفته اخیر نزدیک به ۶ درصد رشد یافته است.

تلاش دوباره بیت کوین برای عبور از مقاومت 4 هزار دلار

نمودار هفتگی قیمت ریپل

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال و حجم معاملات در طول روز گذشته تغییر قابل توجهی نداشته است. در زمان نگارش خبر، حجم کل بازار حدود ۱۳۴ میلیارد دلار و حجم معاملات نزدیک به ۲۴.۳ میلیارد دلار است.

ارز دیجیتال ایاس که در رتبه چهارم بازار قرار دارد، بیشترین رشد قیمت را بین ۲۰ ارز دیجیتال برتر بازار با بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت در هفته گذشته تجربه کرده است.

تلاش دوباره بیت کوین برای عبور از مقاومت 4 هزار دلار

اوایل روز جاری، آلکسیس اوهانیان، موسس ردیت، اظهار داشت که هایپ ارزهای دیجیتال دیگر از بین رفته و فضا برای معتقدان حقیقی به ارزهای دیجیتال که در صدد ایجاد زیرساخت‌های واقعی بدون تفکرات سوداگرانه هستند، باز شده است.

همچنین امروز، اوککس که سومین صرافی بزرگ ارز دیجیتال است، ریپل و بیت کوین کش را به پلتفرم خرید و فروش مشتری‌به‌مشتری‌اش (C2C)‌ افزود و به کاربران این امکان را داد تا ارزهای دیجیتال خود را با ۵ ارز رایج پوند انگلیس، رنمینبی چین، دانگ ویتنام، روبل روسیه و بات تایلند معامله کنند.

در همین زمان و با استناد به سی‌ان‌بی‌سی، بازارهای سهام آمریکا نیز روز جمعه به دلیل دور جدید مذاکرات آمریکا و چین رشد خوبی را تجربه کردند. شاخص میانگین صنعتی داو جونز (DJIA) به دلیل رشد سهام اینتل افزایش ۱۰۰ واحدی داشت. از طرف دیگر شاخص S&P ۵۰۰ و نزدک نیز حدود ۰.۳ درصد رشد داشتند.

قیمت نفت نیز به دلیل کاهش عرضه از سوی اوپک و انتظارات مثبت به وجود آمده از پایان احتمالی جنگ تجاری بین آمریکا و چین در آینده نزدیک، به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۹ رسیده است. قراردادهای آتی نفت برنت به ۶۷.۵ دلار و شاخص نفت خام WTI با ثبت رکورد جدیدی در سال ۲۰۱۹ به ۵۷.۸۱ دلار دست یافته است.

قیمت طلا نیز در روز جاری رشد اندکی را تجربه کرد. قرارداد آتی طلا از ۱۳۳۲.۶ دلار و قیمت طلا با ۰.۴۸ درصد افزایش از ۱۳۲۹.۴ دلار به ازای هر اونس عبور کرد.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Aref
Aref
5 سال قبل

انشاالله که بریم بالا سی ضرری نکنه