هش ریت فعلی شبکه بیت کوین، ۷ برابر بیشتر از زمان اوج قیمت

هش ریت فعلی شبکه بیت کوین، ۷ برابر بیشتر از زمان اوج قیمت

بیت کوین مدتی است که در محدوده قیمتیِ ثابتی در نوسان است، این در حالی است که شاخص‌های فاندامنتال بازار از همیشه پر رنگ‌ترند. به دنبال قوت گرفتن این شاخص‌ها، نرخ هش فعلی شبکه بیت کوین هفت برابر هش ریت این ارز دیجیتال در اوج قیمتش در سال ۲۰۱۷ است.

به گزارش بیت کوینیست و به نقل از حساب توییتری «ریتم» (Rhythm)، هش ریتِ شبکه بیت کوین در پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، به بیش از هفت برابر هش ریت آن در سال ۲۰۱۷ میلادی رسید؛ سالی که ارز دیجیتال شماره یک بازار، بالاترین قیمت تاریخش را به ثبت رساند.

دسامبر سال ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶) که قیمت بیت کوین ۲۰ هزار دلار را هدف گرفته بود و با قدرت به سمت آن می‌تاخت، هش ریت شبکه نیز تا رقم ۱۴.۶ میلیون تراهش بر ثانیه اوج گرفت.

طی روزهای گذشته شبکه بیت کوین توانست هش ریت خود را تا رقم ۹۵ میلیون تراهش بر ثانیه افزایش دهد؛ به عبارت دیگر هش ریت شبکه بیت کوین در روزهای گذشته به هفت برابر هش ریت آن در سال ۲۰۱۷ رسید.

طی ماه‌های گذشته، افزایش نرخ هش شبکه بیت کوین روندی نه چندان سریع را در پیش گرفته بود؛ به طور کلی، در طول سال ۲۰۱۹ هش ریت شبکه بیت کوین رشدی مداوم و آهسته داشته است. این رشد در حالی صورت گرفت که هش ریت شبکه بیت کوین در ابتدای سال ۲۰۱۹ در رقم ۴۰ اگزاهش (هر اگزاهش، ۱۰ به توان ۱۸ هش است) قرار داشت.

ماه سپتامبر (شهریور)، برای اولین بار شاهد عبور هش ریت از رقم ۱۰۰ اگزاهش بر ثانیه بودیم و ماه اکتبر (مهر) نیز جهشی به سمت ۱۲۰ اگزاهش بر ثانیه صورت گرفت.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، قیمت بیت کوین مستقیماً با هش ریت شبکه مرتبط نیست. با این حال، در بیشتر مواقع شاهد همبستگی میان نرخ هش و قیمت بیت کوین بودیم.

معمولا با کاهش قیمت بیت کوین، هش ریت شبکه نیز کاهش می‌یابد، چرا که سوددهی ماینرها کمتر می‌شود و برخی از ماینرها دستگاه‌های خود را خاموش می‌کنند. به عقیده برخی، خروج ماینرها و سرمایه‌گذاران از بازار، یک مرحله ضروری است؛ چرا که موجب از دور خارج شدن فعالان ضعیف‌تر و افزایش قدرت صعودی بازار می‌شود.

از طرف دیگر، تغییرات هش ریت با اصلاح سختی شبکه نیز ارتباط مستقیم دارد و عاملی تعیین‌کننده در سختی شبکه است. این تاثیر تا حدی است که برخی از تحلیل‌گران از سختی شبکه به عنوان عاملی در پیش‌بینی قیمت نیز استفاده می‌کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه