اگر بیت کوین الگوی دو هاوینگ قبلی را پیش بگیرد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر بیت کوین الگوی دو هاوینگ قبلی را پیش بگیرد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

فقط چند روز به هاوینگ بیت‌ کوین باقی مانده است. با تکیه بر داده‌های تاریخی، می‌توان گفت که بیت کوین به خوبی در حال پیروی از چرخه‌ی قیمتی خود است. سوال اینجاست که در چرخه‌های قبلی اوضاع برای بیت کوین چگونه پیش رفته است.

بیت کوینیست در گزارش تازه خود عنوان می‌کند که بازارهای مالی طبق چرخه‌ای خاص حرکت می‌کنند و عموما شاهد تکرار تاریخ در این بازارها هستیم. تحلیلگران اما، اغلب هشدار می‌دهند که عملکرد گذشته لزوما نتایج آینده را تضمین نمی‌کند.

وقتی صحبت از بیت کوین و هاوینگ آن در میان باشد، باید به یاد داشت که تا به اینجا دو بار شاهد رخداد این اتفاق بودیم و سوال اینجاست که آیا بار سوم هم به اندازه دو مرتبه قبلی، قیمت بیت کوین با افزایش روبه‌رو خواهد شد؟ یا کاهش قیمت انتظار ارز دیجیتال شماره یک بازار را می‌کشد؟

ماجرای هاوینگ مثبت‌ترین و صعودی‌ترین داستانی است که می‌تواند در دنیای ارزهای دیجیتال اتفاق بیفتد، اما این ماجراهای جذاب عمدتا فقط جنبه شایعه پراکنی دارد و بیشتر برای پر کردن تیتر اخبار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای دستیابی به دیدی شفاف‌تر در خصوص اینکه چه چیزی را در پیش روی خود خواهیم داشت باید این‌گونه گفت که اگر تاریخ یک بار دیگر تکرار شود، هاوینگ بیت کوین با تغییری چشم‌گیر در میزان عرضه و تقاضا روبه‌رو خواهد شد که منجر به ظهور بازار صعودی بعدی می‌شود.

حقایقی از هاوینگ پیش‌روی بیت‌کوین براساس داده‌های دو هاوینگ قبلی

با نگاهی به داده‌های گذشته درمی‌یابیم که در طول چرخه اول، در فاصله‌ی یک هفته به هاوینگ، بیت کوین در قیمتی ۶۳ درصد کمتر از نقطه اوج پیشین خود معامله می‌شد. این مقدار همچنین ۴۸۵ درصد از کف قیمتی آن زمان این ارز دیجیتال بالاتر بود.

در چرخه‌ی دوم، یک هفته مانده به هاوینگ، بیت کوین ۴۵ درصد پایین‌تر از اوج قیمت آن در سال ۲۰۱۳ و همچنین ۳۰۰ درصد بیشتر از پایین‌ترین قیمتش معامله می‌شد.

حقایقی از هاوینگ پیش‌روی بیت‌کوین براساس داده‌های دو هاوینگ قبلی

حالا و در زمانی که تنها ۴ روز تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده است، قیمت این ارز دیجیتال دقیقا در میانگین دو اوج قیمت در دو چرخه قبلی و با فاصله ۵۴ درصدی از اوج قیمت تاریخی‌اش معامله می‌شود. این مسئله نشان از آن دارد که بیت کوین همسو با میانگین دو چرخه قبلی در حرکت است.

با این ‌حال، کمی تفاوت در نقاط کف نمودار مشاهده می‌شود، مسئله‌ای که می‌توان آن را ناشی از کاهش سودِ هر چرخه دانست.

حقایقی از هاوینگ پیش‌روی بیت‌کوین براساس داده‌های دو هاوینگ قبلی

به‌طور متوسط بیت کوین در هر چرخه با جهشی بیش از ۳۲۴ درصد، به سطحی رسیده است که آن را یک هفته قبل از هاوینگ می‌بینیم. در حال حاضر بیت کوین به نسبت کف قیمت چرخه فعلی خود (۳,۲۰۰ دلار)، رشدی ۱۸۹ درصدی داشته است.

حالا که به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین طبق الگویی مشابه با هاوینگ‌های قبلی در حال نوسان است، آیا باید شاهد افزایش قیمت آن پس از هاوینگ باشیم؟ می‌بینیم که در چرخه‌های قبلی با وقوع هاوینگ، قیمت بیت کوین نیز با افزایش همراه بوده است.

حقایقی از هاوینگ پیش‌روی بیت‌کوین براساس داده‌های دو هاوینگ قبلی

در پی چرخه اول، قیمت بیت کوین بیش از ۹٬۳۷۸ درصد نسبت به قیمتی که یک هفته قبل از آن معامله می‌شد افزایش یافت. در طول چرخه دوم، پس از هاوینگ افت کمی در قیمت اتفاق افتاد، اما در پایان قیمت بیت کوین جهشی بیش از ۲٬۸۷۲ درصدی را تجربه کرد و به اوج قیمتی جدید دست ‌یافت، آن هم تنها هفت روز پس از هاوینگ.

به‌طور میانگین قیمت بیت کوین پس از هاوینگ بیش از ۶٬۰۰۰ درصد افزایش یافته است.

حالا، هاوینگ بعدی پیش‌روی ماست، و اگر حتی تاثیر آن بسیار کمتر از دوره‌های قبلی باشد، باز هم روند پیش‌رو را می‌توان نجومی تلقی کرد. از سوی دیگر، به طور میانگین پس از هاوینگ‌های پیشین تنها ۲۷ درصد سقوط مشاهده شده است؛ از همین رو می‌توان گفت که قبول ریسک و سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌تواند به سوددهی قابل‌توجهی ختم شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
علی
علی
4 سال قبل

این نهنگ ها زرنگ هستن و دقیقا از همین قضیه سو استفاده میکنن و خودشون میفروشن و بعد که ملت ترسیدن و فروختن اونها دوباره شروع میکنن به خریدن