ادامه رشد کارمزدهای شبکه بیت کوین به‌دلیل افزایش استقبال از NFT‌های اوردینالز

ادامه رشد کارمزدهای شبکه بیت کوین به‌دلیل افزایش استقبال از NFT‌های اوردینالز

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین همچنان در حال افزایش است و میانگین هزینه ارسال این ارز دیجیتال در‌حال‌حاضر به بالاترین میزان خود در دو سال و نیم گذشته رسیده است.

به گزارش دیکریپت، داده‌های بیت‌اینفوچارتس نشان می‌دهد که انجام هر تراکش بیت کوین به‌طور متوسط ۳۷.۵۸ دلار هزینه دارد. آخرین بار در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) بود که کارمزد شبکه بیت کوین به این میزان افزایش یافته بود. این روند از زمانی آغاز شد که علاقه کاربران به پروتکل اردینالز افزایش یافته است.

ادامه رشد کارمزدهای شبکه بیت کوین به‌دلیل افزایش استقبال از NFT‌های اوردینالز
میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در سه سال گذشته

اردینالز راه‌حلی برای ایجاد NFT‌ در شبکه بیت کوین، صرفاً دارایی‌هایی مانند تصاویر یا آثار هنری هستند که می‌توانند در بلاک چین این ارز دیجیتال ذخیره شوند.

علاقه سرمایه‌گذاران به اردینالز بدان معنی است که کاربران بیشتری در حال استخراج و اشغال فضای بلاک‌ها هستند که می‌تواند برای پردازش تراکنش‌های بدون تصویر استفاده شود. از آنجایی که ماینرهایی که این تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند، کارهای بیشتری برای انجام دارند، می‌توانند هزینه بیشتری را از افرادی دریافت کنند که می‌خواهند بیت کوین ارسال کنند.

برای نمونه، دیکریپت تلاش کرد تا با استفاده از یک کیف پول تلفن همراه تراکنشی انجام دهد، اما کارمزد آن برابر با ۴۲درصد از مقدار بیت کوین مورد نظر برای ارسال بود.

بااین‌همه، این اشتیاق برای اردینالز جامعه بیت کوین را به دو دسته تقسیم کرده است. برخی می‌گویند که بلاک چین باید انجام کاری اولویت‌بندی شود که بیت کوین از ابتدا برای آن ایجاد شده بود: انجام پرداخت‌های همتابه‌همتا به‌صورت آنلاین.

در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) بود که کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به بالاترین خود معادل ۶۲.۷۷ دلار رسید. 

در آن زمان، بیت کوین در میانه روند صعودی خود قرار داشت؛ بنابراین افراد بیشتری از بلاک چین برای نقل‌وانتقال این دارایی استفاده می‌کردند. قیمت بیت کوین در آن زمان در حدود ۵۷٬۰۰۰ دلار بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه