روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟

روند نزولی بازار ارز دیجیتال، بامداد امروز و با سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۳۶,۰۰۰ دلار تکمیل شد. اکنون اما، تحلیلگران بازیابی سریع قیمت‌ها و تغییر روند کلی بازار را چندان محتمل نمی‌دانند و شانس کمی برای شکل‌گیری یک جهش صعودی دیگر در نظر گرفته‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، روند نزولی قیمت بیت کوین و افزایش فشار فروش در بازار همچنان ادامه دارد و تحت‌تأثیر این سقوط، قیمت بسیاری از آلت کوین‌ها و توکن‌های فعال در حوزه دیفای (DeFi) هم کاهش شدیدی داشته است. قیمت بیت کوین به پایین‌ترین سطح ۶ ماه گذشته رسیده است و بسیاری از تحلیلگران نسبت به بازیابی سریع قیمت‌ها خوش‌بین نیستند.

داده‌های بازار نشان می‌دهد موج فروشی که از ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) آغاز شده است، تا به امروز ادامه داشته و قیمت را به کف ۳۵,۴۰۰ دلاری رسانده است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار)

در ادامه این مطلب نظر تحلیلگران را در رابطه با دلایل سقوط اخیر قیمت‌ها و آنچه در هفته‌های آینده در انتظار بازار است، بررسی می‌کنیم.

تحلیلگران انتظار دارند قیمت بالای ۳۸ هزار دلار تثبیت شود

سقوط شدید و ناگهانی قیمت‌ها باعث شده است تا تحلیلگران پیش‌بینی‌های نگران‌کننده‌ای ارائه دهند که محوریت‌ آنها گسترده‌ترشدن روند نزولی در بازار است. از سوی دیگر، رکت کپیتال (Rekt Capital)، یکی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال، این پیش‌بینی‌ها را نپذیرفته و معتقد است که دست‌آوردهای ماه‌های اخیر هنوز از بین نرفته‌‌اند.

او گفته است:

ریزش اخیر بیت کوین به این معنی است که قیمت به قسمت پایینی کانال بین ۴۳,۱۰۰ تا ۳۸,۰۰۰ دلار رسیده است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل رکت کپیتال از نمای ۱ هفته‌ای بازار

رکت کپیتال گفته است «بیت کوین در محدوده بین ۳۸,۰۰۰ تا ۴۳,۱۰۰ دلار نوسان می‌کند» و برای آنکه از سقوط به یک محدوده نوسانی پایین‌تر پیش‌گیری شود، خریداران باید حمایت کف کانال را حفظ کنند. شایان ذکر است که در حال حاضر قیمت به زیر این سطح رسیده است و اگر خریداران در ادامه موفق به بازیابی قیمت تا بالای حمایت ۳۸,۰۰۰ دلاری کانال نشوند، اعتبار تحلیلی که رکت کپیتال ارائه کرده است، از بین می‌رود.

این تحلیلگر گفته است:

اگر عوامل تکنیکال را در نظر بگیریم، محدوده حمایتی ۳۸,۰۰۰ دلاری همان چیزی است که از ورود بیت کوین به کانال بین ۲۸,۰۰۰ تا ۳۸,۰۰۰ دلار جلوگیری می‌کند. آخرین باری که قیمت در این محدوده نوسان می‌کرد، به سه‌ماهه اول و دوم سال ۲۰۲۱ باز می‌گردد.

شگل‌گیری الگوی نزولی روی نمودار

دیوید لیفچیتز (David Lifchitz)، مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری مؤسسه اِکسو آلفا (ExoAlpha)، حرکات قیمتی بیت کوین را با نگاهی صرفاً تکنیکال بررسی کرده و گفته است «الگوی سروشانه بزرگ روی نمودار بیت کوین، اکنون و با شکسته‌شدن خط گردن در ۳۸,۳۰۰ دلار، تکمیل شده است».

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ شکسته‌شدن خط گردن الگوی سروشانه روی نمودار

به‌گفته لیفچیتز، چیزی که این الگو پیش‌بینی می‌کند، سقوط قیمت تا ۲۰,۰۰۰ دلار است و افزود که «این ریزش تا به امروز کمتر از هدف الگو بوده است و رسیدن به سطح ۳۱,۰۰۰ دلار می‌تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد».

این تحلیلگر همچنین به عوامل فاندامنتال متعددی اشاره کرده است که در جهت کاهش قیمت‌ها عمل می‌کنند. سیاست پولی انقباضی بانک مرکزی آمریکا، زمزمه‌های ممنوع‌شدن استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار در اروپا، خروج بخشی از معامله‌گران بازار از پایان سال ۲۰۲۱ تا به امروز و نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به آینده اقتصاد جهان به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، از جمله عواملی است که لیفچیتز به آنها اشاره کرده است.

مدیر سرمایه‌گذاری اِکسو آلفا گفته است:

تا زمانی که خریداران وارد صحنه نشده‌اند، سقوط قیمت تا کف ۳۰,۰۰۰ دلاری جزو گزینه‌های محتمل برای بیت کوین خواهد بود.

معامله‌گران برای خرید در کف ۳۰ هزار دلاری کمین کرده‌اند

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر وب‌سایت کوین تلگراف، واکنش معامله‌گران به سقوط اخیر قیمت‌ها را با شرایط ریزش ژوئن (خرداد) ۲۰۲۱ مقایسه و در نمودار زیر به سطوح حمایت مهم مربوط به هر دو بازه زمانی اشاره کرده است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل ون دپوپ از نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار

ون دپوپ گفته است:

در ژوئن (خرداد) ۲۰۲۱، معامله‌گران منتظر سقوط قیمت به کانال بین ۲۳,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ دلار بودند تا اقدام به خرید کنند. اکنون اما، آنها منتظرند تا قیمت به ۳۰,۰۰۰ دلار برسد و سپس وارد بازار شوند. [مانند ژوئن گذشته] قیمت ابتدا یک شکست صعودی غیرواقعی را به نمایش گذاشته و سپس به محدوده حمایتی رسیده است.

فومو کپ (Fomocap)، یکی از تحلیلگران فعال در توییتر، دیدگاهی مشابه ون دپوپ داشته و با انتشار نمودار زیر، روند قیمتی بیت کوین در روزهای آینده را پیش‌بینی کرده است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل فومو کپ از نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار

فومو کپ گفته است:

بازیابی قیمت تا محدوده ۴۲,۰۰۰ تا ۴۴,۰۰۰ دلار ضروری است و اگر این‌طور نشود، باید منتظر سقوط به محدوده بین ۳۵,۰۰۰ تا ۳۲,۰۰۰ دلار بود.

آخرین شانس خریداران بازیابی ۳۹ هزار دلار است

اسکات ملکر (Scott Melker)، یکی از معامله‌گران سرشناس ارزهای دیجیتال، به شکسته‌شدن حمایت کلیدی ۳۹,۶۰۰ دلاری اشاره کرده است و گفته بازیابی این سطح برای خریداران ضروری است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل ملکر از نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار

ملکر گفته است:

آخرین شانس خریداران بستن کندل قیمت بالای ۳۹,۶۰۰ دلار در نمای ۱ روزه بازار است. بسته‌شدن قیمت زیر این سطح، خصوصاً در نمای هفتگی، به‌معنای شکسته‌شدن ساختار بازار و شکل‌گیری یک کف نزولی جدید خواهد بود. [در این صورت] فروشندگان به بازار رحم نخواهند کرد.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

33 دیدگاه
آمون
آمون
4 ماه پیش

بازار تا 2024 رفت تو فاز خرسی. عملاً راه صعود بازار در میان مدت بسته است.
باز باشید …

PoolinAd
PoolinAd
4 ماه پیش

اینو گفته بودم که ترس نداره عزیز
وقتی بدونی میفروشی روی ۳۰.۴۰۰ می‌خری دوباره

امید
امید
4 ماه پیش

من اگه پول داشتم الان ۲۰۰ ملیون تومن بیت کوین می‌خریدم
قطعا تا چند ماه دیگه دوباره میشد ۶۰هزار دلار
اونوقت ۲۰۰ ملیون سود میکردم

مصطفی
مصطفی
4 ماه پیش

الگو سر و شانه قیمت تا 18000 دلار

Adel
Adel
4 ماه پیش

به نظر من الان وقت خوبی برای فروختن نیست چون کسی که الان میخواد بفروشه خیلی ضرر میکنه ریزش تا 29 هزار و حتی 26 هزار دلار ادامه پیدا میکنه کاری که باید تو این شرایط بکنیم صبر کردنه اصلا نگران نباشید.

ناشناس
ناشناس
4 ماه پیش

شما تحلیل گران هیچی نمی‌دانید. فقط تله پول برای خودتون درست کردید و در مواقع مثل الان هیچ کدام از شما تحلیل گران نمی توانید پیش بینی کنید که بازار چگونه می شود

هاشم هاشمي
هاشم هاشمي
4 ماه پیش

دقيقا يك روز پس از تصويب انكار هولوكاست در سازمان ملل، سقوط رمزارزها رخ داد
در دنيا به دو چيز اطمينان دارم:
١- وجود خودم
٢- بازي يهوديها با بازارهاي مالي

عباس میرزایی
عباس میرزایی
4 ماه پیش

فقط ملکه بیت ها خخخخخ

ایلیا مطیع فرد
ایلیا مطیع فرد
4 ماه پیش

میاد بالا بنظرتون

فرزاد
فرزاد
4 ماه پیش

وضعیت خیلی خرابه … فعلا اصلا صلاح نیست وارد بازار بشید تا چند ماه اینده که بازار به ثبات نصبی برسه .. الان وارید بشید جز از دست دادن سرمایه هیچی نصیبتون نمیشه …

Javad
Javad
4 ماه پیش

چی شد

Javad
Javad
4 ماه پیش

دوستان بازار همینه،دیر یا زود داره ،بالاخره میکشه بالا،اگه قرار بود بود اول سال ۲۰۲۲ بره بالا که تا اخر سال بیت ۱۰۰ هزار رو رد کرده بود،قطعا به تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار رو نگاه کنید.موفق و موید باشید

منصور
منصور
4 ماه پیش

درود. از دارندگان رمز ارزها بویژه دارندگان رمزارزهایی که سرمایه شون کمه میخوام و توصیه میکنم رمز ارز ها شونو نفروشید. صبر کنید و تحمل کنین. به زیان خودتون میشه. دوباره میرن بالا. باید از رمزارزاتون حمایت کنین.

sمهر
sمهر
4 ماه پیش

ضمن تشکر از نویسنده محترم . برای چندمین بار باید اعلام نمود که در این نوع بازار ها همواره اخبار فاندا منتال هستند که الگو ها و تمامی اندیکاتور ها را به حرکت در می آورند . بسیار بسیار عجیب است که در بازار طلا رشد های قابل ملاحظه ایی را طی چند روز پیش مشاهده نموده ایم لیکن در بازار کریپتو ها و دیگر بازار های ….. واکنش عکسی را میبنیم . خوب الان با یک بررسی اجمالی به این نتیجه می رسیم که برای رهایی از تورم دلاری سرمایه گذاران به طلا پناه برده باشند . ولی چرا در بازار های دیگر این افزایش که خیر این سقوط قیمتها مشاهده می شود . حتی در این بازار نهنگها هم نمی توانند اینقدر ریسک نمایند چون ممکن است کار از دستشان در بیاید .هر چه هست یک جای کار می لنگد . یک جا یک علت نهفته ایی وجود دارد . لطفا اظهار نظر فرمایید .

عماد مشتاقی
عماد مشتاقی
4 ماه پیش

کار کریپتو هم شد دیگه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.