میزان برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به اوج خود در ۳ ماه گذشته رسید

میزان برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به اوج خود در ۳ ماه گذشته رسید

تنها در عرض یک روز، حدود ۳۰,۰۰۰ بیت کوین از صرافی‌های اصلی خارج شد و خریداران هم تصمیم گرفتند مانند ماینرها بیت کوین خود را در بازار عرضه نکنند. این رکورد سه‌ماهه زمانی ایجاد شد که قیمت بیت کوین کمی بالا رفت و معامله‌گران به این ارز دیجیتال امیدوار شدند.

به گزارش کوین تلگراف، آمار مربوط به جریان خروجی روزانه بیت کوین از صرافی‌های ارز دیجیتال نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران تقریباً ۳۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌های بزرگ خارج کرده‌اند.

داده‌های سرویس تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که در تاریخ ۱۱ ژانویه (۲۱ دی)، ۲۹,۳۷۱ بیت کوین از دفتر سفارشات صرافی‌ها خارج شده تا بیشترین رکورد از تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۰ شهریور) به ثبت برسد.

این رکورد چهارماهه تحت‌تأثیر افزایش روز گذشته قیمت بیت کوین و حفظ سطوح بالای ۴۲,۰۰۰ است که به امیدوارترشدن معامله‌گران منجر شد.

روز سه‌شنبه و پیش از تثبیت‌شدن بازار بیت کوین، قیمت تا ۴۳,۱۵۰ دلار افزایش یافت. با این حال، صعود دیروز کاملاً با پیش‌بینی بسیاری از تحلیل‌گرانی که تصور می‌کردند قیمت بیت کوین تا حدود ۳۰,۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد، تفاوت داشت.

هرچند که چنین اتفاقی همچنان جای بحث دارد، به نظر می‌رسد که خریداران برای ورود به بازار در قیمت‌های بالای ۴۰,۰۰۰ دلاری مشکلی ندارند.

نکته قابل‌توجه این است که حتی افزایش قیمت بیت کوین در انتهای ماه سپتامبر (شهریور) و رسیدن آن به اوج تاریخی، باعث نشده بود که به‌اندازه روز گذشته خریداران جذب این بازار شوند.

میزان برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به اوج خود در ۳ ماه گذشته رسید
نمودار جریان واریز و برداشت بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال

سمسون ماو (Samson Mow)، مدیرعامل شرکت بلاک‌استریم (Blockstream)، درباره شرایط موجود گفت:

حجم معاملات بیت کوین پایین است. این نشان می‌دهد که بیت کوین به‌راحتی می‌تواند صعود یا سقوط کند. با توجه به اینکه پیش از این قیمت بیت کوین به‌شدت کاهش یافت و اکنون هم همه مشتاقانه در حال خرید آن هستند، فکر می‌کنم روند آن صعودی خواهد بود.

سایت کریپتو کوانت همه‌روزه دفتر سفارشات ۲۱ صرافی را بررسی می‌کند. هفته گذشته، داده‌های مختلف نشان می‌دادند که ناهماهنگی شدیدی بین سفارش‌های خرید و فروش وجود دارد و فروشندگان بالاخره از فروش خسته شده‌اند.

خریداران جسورتر می‌شوند

زمانی که قیمت بیت کوین کاهش یافت، خریداران بازارهای آنی اصلی‌ترین گروهی بودند که در بازار حضور نداشتند.

بررسی‌ها و گزارش‌های موجود نشان می‌دهد که امسال هم ماینرها می‌خواهند به‌سرعت ذخایر خود را افزایش دهند و هولدرهای بلندمدت هم قصدی برای فروش بیت کوین‌های خود ندارند.

یکی از کاربران کریپتو کوانت به نام آی‌تی تک (IT Tech) با اشاره به اینکه روند «نسبت حجم خرید به حجم فروش سفارش‌‌‌‌‌های بازارپذیر بیت کوین» صعودی است، نشان داد که در بازارهای مشتقه نیز شرایط مشابهی وجود دارد.

در نمودار زیر خط نقطه‌چین آبی‌رنگ این روند را نشان می‌دهد. اگر این نسبت کمتر از ۱ باشد، نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار بیشتر نزولی است. هرچند در حال حاضر هم نسبت ذکرشده کمتر از ۱ است، روند آن صعودی به نظر می‌رسد.

این کاربر روز چهارشنبه در یکی از پست‌هایی که در سایت کریپتوکوانت منتشر کرد، گفت:

اگر این شاخص از عدد ۱ عبور کند، احساسات حاکم بر بازار دوباره صعودی می‌شود و بیت کوین شانس تغییر روند خود را به‌دست می‌‌آورد. شخصاً دارم خودم را برای بازار صعودی آماده می‌کنم که دیر یا زود خواهد آمد.

میزان برداشت بیت کوین از صرافی‌ها به اوج خود در ۳ ماه گذشته رسید
نسبت حجم خرید به حجم فروش سفارش‌های بازارپذیر بیت کوین

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
احسان
احسان
۲ سال قبل

بیت تا 35 میاد.

سید رشید حسینی کینکی
سید رشید حسینی کینکی
۲ سال قبل

میگن...

moh3n‌
moh3n‌
۲ سال قبل

م

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
۲ سال قبل

مقاله ای در رابطه با نسبت قیمت بیت کوین به همه گیری کرونا اگر باشد خوب است.

نهنگ صبور
نهنگ صبور
۲ سال قبل

پس بازار صعودیه

*افرادی که هوش خود را به رخ می‌کشند بازنده هستند. استيون هاوکینگ 🔭
*افرادی که هوش خود را به رخ می‌کشند بازنده هستند. استيون هاوکینگ 🔭
۲ سال قبل

به نظر تون دوستان الان موقعی خوبی برا ورود هست ؟

بیت کوین صعودی یا نزولی ؟

ادمین لطفا تأیید کنید