سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال در چه وضعیتی قرار دارد؟

سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال در چه وضعیتی قرار دارد؟

در دو هفته‌ی گذشته شاخص سلطه بیت کوین که سهم بازار بیت کوین از کل بازار را نشان می‌دهد، به بالاترین میزان خود در دو سال اخیر (تقریبا ۷۴ درصد)، رسید. با استفاده از یکی از اصول ساده و ابتدایی در تحلیل تکنیکال کاهش نوسانات قیمتی بیت کوین و افزایش عمومی قیمت اخیر آلت کوین‌ها در هفته‌ی جاری را می‌توانستیم متوجه شویم. به کانال ترسیم شده در نمودار سلطه بیت کوین (Bitcoin Dominance) توجه کنید:

سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال در چه وضعیتی قرار دارد؟

نمودار شاخص سلطه بیت کوین بر آلت کوین‌ها در تایم فریم هفتگی

با رسم خط روندی که قیمت در کف ها سه مرتبه به آن واکنش نشان داده است و کپی کردن و قرار دادن آن بر روی سقف قیمتی (پیکان آبی اول از سمت چپ) سقف دوم شاخص را می‌توان یافت. شاخص در این سطح پیوت (سطح مقاومتی) ساخته و با افزایش قیمت آلت کوین ها، سهم بیت کوین از بازار به سمت مید چنل یا کف کانال در حال کاهش است. در تایم فریم روزانه در سقف کانال نیز می‌توان توالی واگرایی‌های منفی را در اندیکاتور ها مشاهده کرد که نشان از ریزش شاخص داشته‌اند. محدوده‌های حمایتی در مید چنل و کف کانال در سطوح ۶۱% و ۶۷% در شاخص قرار دارند.

نتیجه‌گیری

با کاهش شاخص سلطه بیت کوین، انتظار کاهش قیمت و نوسانات بیت کوین در کوتاه مدت و به دنبال آن رشد قیمت آلت کوین‌‌ها را می‌توان داشت تا این شاخص به سطح ۶۷% برسد. یا اینکه با شکستن مید چنل، شاخص به کف کانال در سطح ۶۱% رسیده و دوباره قیمت بیت کوین نسبت به آلت کوین‌ها افزایش یابد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه