تحلیل قیمت بیت کوین؛ تداوم روند نزولی یا احیای قوی قیمت؟

تحلیل قیمت بیت کوین؛ تداوم روند نزولی یا احیای قوی قیمت؟

همان طور که روز گذشته گفتیم، قیمت بیت کوین موفق نشد حمایت ۴۶,۰۰۰ دلاری خود را حفظ کند و پس از شکسته‌شدن این حمایت، بیت کوین هم با سقوط شدیدی مواجه شد و به زیر ۴۵,۰۰۰ دلار رسید.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین طی سقوط اخیر خود حمایت‌های زیادی از جمله ۴۴,۰۰۰ و ۴۳,۰۰۰ دلار را هم شکست و وارد منطقه نزولی شد. این سقوط باعث شد تا بیت کوین به زیر ۴۲,۰۰۰ برسد و در زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ تثبیت شود. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در نزدیکی ۴۲,۳۰۰ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال طی روند نزولی اخیر تا کف ۴۰,۲۰۰ دلاری سقوط کرده بود.

طی روند اصلاحی که در ساعات اخیر شاهدش بودیم، قیمت از فیبوناچی ۵۰ درصدی که در سقوط از ۴۴,۲۵۰ دلار به ۴۰,۲۰۰ دلار تشکیل شده بود، عبور کرد.

۴۳,۰۰۰ دلار اولین مقاومت پیش روی قیمت بیت کوین است و ۴۳,۱۰۰ دلار هم مقاومت پراهمیت دیگر آن است. در نزدیکی ۴۳,۱۰۰ دلار در تایم فریم یک ساعته هم شاهد شکل‌گیری یک خط روند نزولی بزرگ هستیم.

این خط روند به فیبوناچی ۷۶.۴ درصدی که در سقوط اخیر به کف ۴۰,۲۰۰ دلاری تشکیل شده بود نزدیک است. قیمت بیت کوین برای آغاز یک روند احیایی قوی، باید ۴۳,۱۰۰ دلار را از میان بردارد. مقاومت پراهمیت بعدی هم در ناحیه ۴۴,۰۰۰ دلار تشکیل شده است و پس از آن، ۴۵,۰۰۰ دلار مقاومت بعدی است.

نمودار قیمت بیت کوین

در صورتی که بیت کوین نتواند از سد مقاومت ۴۳,۱۰۰ دلاری عبور کند، احتمال تداوم روند نزولی وجود دارد. در این صورت ۴۲,۲۰۰ دلار به‌عنوان اولین حمایت عمل خواهد کرد. ۴۱,۵۰۰ دلار هم حمایت بعدی پیش روی قیمت بیت کوین خواهد بود. با عبور از این ناحیه، راه برای شکسته‌شدن ۴۰۵۰۰ دلار و ۴۰,۰۰۰ دلار هم باز خواهد شد.

در تایم فریم یک ساعته، شاخص مکدی (MACD) به‌آرامی در حال اوج‌گیری در ناحیه صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در این تایم فریم همچنان فاصله زیادی از ۵۰ دارد و پایین‌تر از این سطح است. همان طور که گفتیم، ۴۱,۵۰۰ و ۴۰,۵۰۰ اصلی‌ترین حمایت‌های قیمت بیت کوین هستند و ۴۳,۰۰۰، ۴۳,۱۰۰ و ۴۴۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌های روی نمودار عمل می‌کنند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

9 دیدگاه
ایمان
ایمان
2 سال قبل

قیمت از کانال نزولی چند ماه اخیر خارج شده و حالا در تایم روزانه در حال زدن پولبک هست، قیمت صعودی خواهد بود...

Ahmad
Ahmad
2 سال قبل
پاسخ  ایمان

به محدوده قیمت ٣٨ هزار میرسیم و بعد یه صعود کوچولو تا محدوده ۴۶هزار خواهیم داشت و بعد اون ریزش اصلی آغاز خواهد شد.اینو یه تحلیل گر حرفه ایی بهم گفت

Ali Mirshakak
Ali Mirshakak
2 سال قبل

برو بالا .نهنگا متحد شین........

Tornakiller(cryptofrodo)
Tornakiller(cryptofrodo)
2 سال قبل
پاسخ  Ali Mirshakak

مطمئن باش اگه نهنگاا متحد بشن به ضررته و قیمت با کله میاد پایین

حجت
حجت
2 سال قبل

اونایی که میگفتن کانال ۴۰ دیگه نمیاد الان کجان کانال ۳۰ و ۲۰ هزار هم دور از دسترس نیست

علی ترشیزی
علی ترشیزی
2 سال قبل
پاسخ  حجت

اگه بیاد بیست که خیلی خوب میش میتونیم سرمایمونو دوبرابر کنیم.فکرشو بکن....

abcd@xyz
abcd@xyz
2 سال قبل

برو بالا پسر موفق باشی

رقصنده با گرگ
رقصنده با گرگ
2 سال قبل

همان طور که روز گذشته گفتیم همه آماده باشید برای شروع طوفانی هر از بر تشخیص نمیدی

شهرام
شهرام
2 سال قبل

سلام این چه تحلیل آبکی هست؟ شما همه قیمت ها رو حمایت و مقاومت عنوان می کنید!!!!