وضعیت بازار: رکوردشکنی لونا هم‌زمان با تثبیت بیت کوین در ۴۸ هزار دلار

وضعیت بازار: رکوردشکنی لونا هم‌زمان با تثبیت بیت کوین در ۴۸ هزار دلار

بیت کوین موقعیت خود را در نزدیکی سطح ۴۸,۰۰۰ دلار حفظ کرده و لونا (Luna)، ارز دیجیتال پروتکل ترا (Terra)، توانسته است با رشدی ۲۰ درصد رکورد قیمتی خود را افزایش دهد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، به‌دنبال رشد قیمت ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته، بیت کوین اکنون در نزدیکی سطح ۴۸,۰۰۰ دلار آرام گرفته است. با این حال برخی از آلت کوین‌های بازار امروز هم به روند صعودی خود ادامه دادند که در این میان سولانا رشدی ۸ درصدی را تجربه کرد و لونا با جهشی ۲۰ درصدی رکورد قیمتی خود را افزایش داد.

وضعیت بازار آلت کوین‌‌ها در چند روز اخیر و پس از سقوط قیمت‌ها در اواسط هفته گذشته همواره صعودی بوده است. انتشار خبر ممنوعیت کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال در چین با سقوط اتریوم به سطح ۲,۹۰۰ دلار همراه بود. با این حال از آن زمان تاکنون قیمت این ارز دیجیتال بیش از ۵۰۰ دلار افزایش یافته و به اوج چند هفته‌ای خود در ۳,۴۰۰ دلار رسیده است.

کاردانو هم اواسط هفته گذشته کاهش قیمتی گسترده‌ای را تجربه کرد و در آستانه سقوط به زیر سطح ۲ دلار قرار گرفت. اکنون اما قیمت این ارز دیجیتال به نزدیکی ۲.۳ دلار رسیده است. بایننس کوین توانست مجدداً به سطح ۴۳۰ دلار بازگردد و ارزهای ریپل، دوج کوین، پولکادات و یونی سواپ (Uniswap) هم در ۲۴ ساعت گذشته رشد قیمتی محدودی داشته‌اند.

سولانا روند صعودی خود را با جهشی ۸ درصدی و عبور از سطح ۱۷۰ دلار از سر گرفته است. با این حال لونا، ارز دیجیتال اصلی پروتکل ترا، بهترین عملکرد را میان آلت کوین‌های مطرح بازار داشته و با رشدی ۲۰ درصدی به اوج تاریخی خود در ۴۶ دلار رسیده است.

وضعیت بازار: رکوردشکنی لونا هم‌زمان با تثبیت بیت کوین در ۴۸ هزار دلار

در ۲۴ ساعت گذشته او‌ام‌جی نتورک (OMG Network) ۳۶ درصد، آروِیو (Arweave) ۲۰ درصد، کوانتم (Qtum) ۱۶ درصد، آیکون (ICON) ۱۶ درصد، تزوس (Tezos) ۱۵ درصد، هدرا هشگراف (Hedera Hashgraph) ۱۱ درصد، سروم (Serum) ۱۱ درصد و آیوتا (IOTA) ۱۰ درصد رشد داشته‌اند.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲.۱۵ تریلیون دلار است و این معیار از روز جمعه بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار رشد داشته است.

بازگشت بازار ارزهای دیجیتال به روند صعودی تحت‌تأثیر جهش روز پنجشنبه قیمت بیت کوین بوده است. بازار بیت کوین که در هفته گذشته برای سومین بار قیمتی پایین‌تر از ۴۱,۰۰۰ دلار را تجربه می‌کرد، با انتشار اخبار مثبت از سوی مقامات ایالات متحده دستخوش تغییر شد.

پنجشنبه هفته گذشته جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که بزرگ‌ترین کشور جهان از نظر تولید ناخالص داخلی، نمی‌خواهد مانند چین ارزهای دیجیتال را ممنوع کند و به‌دنبال آن قیمت بیت کوین به‌سرعت شروع به افزایش کرد.

در همان روز قیمت بیت کوین از ۴۳,۰۰۰ دلار عبور کرد و در روزهای بعد با شکستن مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلاری به اوج هفتگی خود در بالای ۴۷,۰۰۰ دلار رسید. روز گذشته هم قیمت از ۴۸,۰۰۰ دلار فراتر رفت، اما کمی بعد در این سطح با مقاومت مواجه شد و بار دیگر به محدوده ۴۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

امروز اما قیمت تا حدودی افزایش یافته و مجدداً خود را به نزدیکی ۴۸,۰۰۰ دلار رسانده است. ارزش بازار بیت کوین هم اکنون کمی بیشتر از ۹۰۰ میلیارد دلار است.

وضعیت بازار: رکوردشکنی لونا هم‌زمان با تثبیت بیت کوین در ۴۸ هزار دلار
نمودار قیمت بیت کوین
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
صابر احمدی
صابر احمدی
2 سال قبل

خوب