بیت کوین با متوسط بازدهی ۲۰۰ درصدی سالانه در حال بلعیدن جهان است

بیت کوین با متوسط بازدهی ۲۰۰ درصدی سالانه در حال بلعیدن جهان است

خلاصه‌ عملکرد سرمایه‌گذاری‌های کلان از سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد که بیت کوین بهترین بازدهی را به همراه داشته و برنده نهایی حوزه سرمایه‌گذاری بوده است.   

به گزارش کوین تلگراف، رائول پال (Raoul Pal)، تحلیل‌گر حوزه سرمایه‌گذاری، گفته است که بیت کوین «در حال بلعیدن دنیاست». او این اظهارنظر را با توجه به بازده ۶,۲۰۰,۰۰۰ درصدی این ارز دیجیتال در ۱۰ سال گذشته و بازده سالانه تقریباً ۲۰۰ درصدی آن بیان کرده است.

رائول پال در توییتی در تاریخ ۱۵ دسامبر (۲۵ آذر) با ذکر عبارت فوق که بسیار معروف شده است نوشت که اطلاعات جدید نشان می‌دهد بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به دیگر دارایی‌‌های اصلی داشته است.

گفتنی است چارلی بیللو (Charlie Bilello)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت کامپاند کپیتال ادوایزر (Compound Capital Advisors)، هم بیان کرده است که یک سرمایه‌گذاری در بیت کوین در سال ۲۰۱۱ بازده ۶,۲۷۱,۲۳۳ درصدی به همراه داشته است. او می‌گوید هیچ نوع دیگری از سرمایه‌گذاری با بیت کوین قابل مقایسه نیست. بورس نزدک با بازدهی ۵۱۲ درصدی در رده بعدی قرار می‌گیرد.

رائول پال با انتشار تصویری نوشت:

بیت کوین در حال بلعیدن جهان است.

بیت کوین با متوسط بازدهی 200 درصدی
بازدهی بیت کوین در برابر بازدهی دارایی های کلان

همچنین اگر بخواهیم از شاخص میانگین هزینه دلار استفاده کنیم و یا یک سرمایه‌گذاری ۱۰۰ دلاری در ۱۰ پیش سال را در حوزه‌های سرمایه‌گذاری مختلف در نظر بگیریم، بیت کوین همچنان بهترین گزینه سرمایه‌گذاری است. برای مثال میزان بازدهی بیت کوین از بازدهی خرید سهام شرکت‌های اپل یا آمازون در یک دهه گذشته، بیشتر بوده است.  

بازدهی سرمایه‌گذاری بیت کوین

بر اساس نظرات مفسران مشهور بازار، ماندن قیمت بیت کوین زیر ۲۰ هزار دلار به این معنی است که شکستن این مقاومت بسیار سخت است.

الکس کروگر (Alex Krueger)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، در توییتی که روز سه‌شنبه منتشر کرده است این استدلال را مطرح کرده است که نوسانات فعلی قیمت نشان می‌دهد که بیت کوین در حال آماده شدن برای رسیدن به بالاترین رقم تاریخی خود است؛ مسئله‌ای که امروز شاهدش بودیم.

بر اساس اظهارنظر کروگر، فشاری که پشت ۲۰ هزار دلار وجود دارد، کاملاً این موضوع را تضمین می‌کند. اتفاقی که تاکنون سابقه نداشته است.

او در همین زمینه نوشت:

هر چه بیت کوین زمان بیشتری را پشت ۲۰ هزار دلار باقی بماند و سرمایه‌گذاری و قراردادهای آتی به عدد ۲۰ هزار دلار نزدیک شود، روند صعودی قوی‌تری خواهیم داشت.

خریداران نهادی که در حال ذخیره کردن بیت کوین هستند به اولین خط دفاعی بازار صعودی فعلی تبدیل شده‌اند و همین موضوع احتمال ادامه این روند صعودی را افزایش می‌دهد. بازارهای آتی که نقطه ورودی مهمی برای خریداران نهادی هستند، در ماه‌های اخیر شاهد رکوردهای جدیدی به لحاظ فعالیت بوده‌اند.

همان‌طور که کروگر اشاره می‌کند، علی‌رغم اینکه بیت کوین سقف تاریخی خود را مجدداً باز پس گرفته است، اما برخی از شاخص‌های قیمت نظیر کارمزدهای پرداختی سرمایه‌گذاران پلتفرم‌های آتی، سیگنال‌های نزولی به همراه دارند.

یک استثنا در اواخر ماه نوامبر (ابتدای آذر) رخ داد و آن هم زمانی بود که این نرخ کمی قبل از اینکه قیمت بیت کوین به پایین‌تر از ۱۶,۵۰۰ دلار برسد، افزایش پیدا کرد.

این اظهارات، دیدگاه‌های توسعه‌دهنده‌ای به نام ویجای بویاپاتی (Vijay Boyapati) را تأیید می‌کند که اوایل این ماه گفته بود که تثبیت قیمت بیت کوین زیر ۲۰,۰۰۰ دلار، نشانه‌ای از سلامت بازار و عاملی مثبت است.

او نوشته بود:

هر چه بیت کوین مدت‌زمان بیشتری در زیر ۲۰ هزار دلار معلق بماند، انرژی بیشتری در زیر آن جمع شده و باعث می‌شود گذشتن از سد مقاومتی ۲۰ هزار دلار به‌صورت انفجاری باشد.

بیت کوین ۱۴۳ روز متوالی است که قیمت خود را بالای ۱۰ هزار دلار حفظ کرده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

7 دیدگاه
ذکریااسکندری
ذکریااسکندری
3 سال قبل

سلام درسته

یکی
یکی
3 سال قبل

اکثر سهم های بورس ایران از این رشدشون بیشتره
سودی که تو بورس ایران میشه کرد تو بیت کوین نمیشه کرد

بحث اقتصاد
بحث اقتصاد
3 سال قبل
پاسخ  یکی

دوست عزیز شما نسبت به سود دلاری حساب کنید ببین کدوم بهتره

یکی
یکی
3 سال قبل

بیت کوین قیمتش به دلاره پس
شما ریال رو به دلار تبدیل میکنی بعد بیت کوین میخری دیگه

مرتضی
مرتضی
3 سال قبل
پاسخ  یکی

فرقش اینه که بورس ایران فقط در طول دو سه سال اخیر اونم به صورت مصنوعی و دستوری چنین سودی داد و اکثرشم پس گرفت ولی بیت کوین بازده ۱۰ ساله ۶ میلیون درصدی داره! که بورس ایران تو خوابم چنین بازدهی نداره و البته بیت کوین کاملا طبق عرضه و تقاضا قیمتش تغییر میکنه و کسی به سیستمش دسترسی نداره

مینو صلاحی
مینو صلاحی
3 سال قبل

در حال بلعیدن جهان نیست بلکه در حال بلعیدن سیستم ناکارآمد بانکی در دنیاست ?

sss
sss
3 سال قبل

<b>b:بیت کوین فراتر از طلایِ دیجیتال !!!<b>