صعود قیمت ریپل و دوج کوین همزمان با رسیدن بیت کوین به ۳۵,۰۰۰ دلار

صعود قیمت ریپل و دوج کوین همزمان با رسیدن بیت کوین به ۳۵,۰۰۰ دلار

قیمت بیت کوین دیروز و پس از سقوط هفته گذشته به زیر ۳۰,۰۰۰، رشدی ۵ درصدی را ثبت کرد و به بالای ۳۴,۰۰۰ دلار رسید. بسیاری از آلت کوین‌های شاخص بازار هم به‌دنبال جهش بیت کوین رشد کردند. در این میان کاردانو، ریپل و دوج کوین را می‌توان برندگان دیروز بازار لقب داد.

به گزارش دیکریپت، سقوط اخیر قیمت بیت کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار باعث شده بود تا این ارز دیجیتال به سطحی برسد که در آغاز سال ۲۰۲۱ در آن قرار داشت.

قیمت بیت کوین روز گذشته موفق شد که به بالای ۳۵,۰۰۰ دلار برسد. جهش ۵ درصدی از آن جهت اهمیت دارد که نشان می‌دهد خریداران در کوتاه‌مدت قصد ندارند قافله را به فروشندگان ببازند و اجازه سقوط به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار را بدهند.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین نسبت به ۲۴ ساعت گذشته رشدی ۵.۵ درصدی داشته است و در محدوده ۳۴,۸۶۶ دلار معامله می‌شود. در طول جهش اخیر شاهد ثبت اوج ۳۵,۲۹۵ دلاری بودیم.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

با این حال هنوز وقت جشن گرفتن نیست. بیت کوین دقیقاً رفتاری را از خود نشان می‌دهد که بسیاری از معامله‌گران پیش‌بینی کرده بودند: جهش تا قیمت میانگین و سپس سقوط دوباره. طبق پیش‌بینی‌‌ها، برای آن که بتوان گفت قیمت بیت کوین وارد روند صعودی شده است، باید از سد ۴۰,۰۰۰ دلار عبور کند.

به نظر می‌رسد که نوسانات بیت کوین همسو با نوسانات بازارهای سهم در روزهای گذشته باشد. به جز سهام آمازون و اپل که بزرگترین سهام‌ها در بازارهای بورس هستند، بخش عمده‌ای از نام‌های بزرگ بازار سهام جهش‌های قابل‌توجهی را ثبت کردند. در این میان عملکرد تسلا را می‌توان بهتر از دیگران توصیف کرد.

بسیاری از آلت کوین‌های شاخص بازار هم معمولاً‌ روندی مشابه بیت کوین را دنبال می‌کنند و در برخی موارد شاهد عملکرد بهتر آنها نسبت به این ارز دیجیتال هستیم.

کاردانو، دوج کوین و ریپل از جمله ارزهای شاخصی بودند که موفق شدند عملکردی بهتر از بیت کوین ثبت و بیش از ۱۰ درصد رشد کنند.

قیمت دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته چیزی در حدود ۱۶ درصد جهش داشته است و در حال حاضر در محدوده ۰.۲۷ دلار معامله می‌شود. انتشار اخبار مثبت در ارتباط با توسعه شبکه دوج کوین و برنامه‌های آنها برای کاهش کارمزدها به‌عنوان دلیل اصلی رشد این ارز دیجیتال پرحاشیه یاد می‌شود.

کاردانو، از جمله ارزهای دیجیتال نسل سوم و یکی از رقبای اتریوم، رشدی ۱۴ درصدی را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده است. انتظارها برای هارد فورک آلونزو (Alonzo) به‌عنوان یکی از دلایل جهش قیمت کاردانو عنوان شده است. این هارد فورک پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را برای شبکه کاردانو به ارمغان می‌آورد و راه را برای بکارگیری قراردادهای هوشمند باز می‌کند.

قیمت ریپل هم دیروز ۱۲.۵ درصد رشد کرد. به‌گفته کارشناسان پیروزی‌های اخیر شرکت ریپل در دادگاهش با کمیسیون بورس و اوراق بهادار جرقه‌ای برای روشن شدن آتش رشد این ارز دیجیتال بود.

صعود قیمت ریپل و دوج کوین همزمان با رسیدن بیت کوین به ۳۵,۰۰۰ دلار
نمای بازار در ارزواچ

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار عمدتاً با رشد همراه بودند که نوید مثبت‌تر شدن احساسات حاکم بر بازار را می‌دهد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه