انتقاد رئیس بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی از صدور ارز دیجیتال توسط بانک‌های مرکزی

انتقاد رئیس بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی از صدور ارز دیجیتال توسط بانک‌های مرکزی

طبق گزارش بلومبرگ در ۲۲ مارس (۲ فروردین)، آگوستین کارستنز (Agustin Carstens)، مدیر کل بانک تسویه حساب های بین المللی و منتقد بیت کوین، در جریان سخنرانی خود در دوبلین، صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را مورد انتقاد قرار داد.

بر اساس این گزارش، کارستنز توضیح داد که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می تواند منجر به تسهیل جریان بانکی شود، امکان انتقال سریع تر وجه از بانک های تجاری به بانک مرکزی را برای مردم فراهم آورد و بدین ترتیب سیستم را بی ثبات سازد. به نقل از بلومبرگ، کاستنز مسئله دیگری را نیز در خصوص استفاده از ارز دیجتال بانک مرکزی عنوان کرده که به تاثیر متفاوت نرخ بهره بر تقاضای عموم برای پول مربوط است.

بنا بر اعلام کارستنز، این تاثیر می تواند منجر به ترازنامه های بانکی بزرگ تری شود که مستلزم افزایش سطح دارایی هستند. این امر می تواند به طور بالقوه نقدینگی بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار دهد. او همچنین اشاره کرده است که نتایج عملیاتی بزرگی پیش روی اجرای سیاست های پولی و ثبات بازار سنتی توسط بانک مرکزی وجود دارد. وی در پایان اظهار داشت:

بانک های مرکزی نوآوری ها را بی دلیل متوقف نمی کنند و در عین حال نباید بدون در نظر گرفتن شرایط ترافیک، با سرعت در مسیر حرکت کنند.

انتقاد رئیس بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی از صدور ارز دیجیتال توسط بانک‌های مرکزی

بر اساس گزارش کوین تلگراف در ماه فوریه، کارستنز اظهار داشت که بیت کوین «ترکیبی از حباب، طرح پانزی، و یک فاجعه زیست محیطی» است و از بانک های مرکزی درخواست کرد که مقررات دقیق تری را برای ارزهای دیجیتال تعریف کنند تا ارزهای دیجیتال به بخشی از سیستم مالی اصلی تبدیل نشوند.

بانک تسویه حساب های بین المللی گزارشی را در ماه ژانویه منتشر کرد که نشان می دهد ۷۰ درصد از بانک های مرکزی در سرتاسر جهان، در حال تحقیق در مورد ساخت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
احمد
احمد
5 سال قبل

بانکهای مرکزی نگران از دست دادن سلطه خود بر معاملات مالی هستند دقیقا یعنی همان اصالت ارز دیجیتال. ولی زهی خیال باطل. روزی خواهد امد که مجبور به پذیرفتن این واقعیت باشید که دیگر اختیاری روی مال مردم ندارید.

2008659
2008659
5 سال قبل

با دیدن عکس این آقا یاده کارتونی مزرعه‌ای حیوانات افتادم..!