پیش‌بینی‌های مدیرعامل بایننس: از سرمایه‌گذاری دولت‌ها روی بیت کوین تا رشد دوباره صنعت در سال ۲۰۲۳

پیش‌بینی‌های مدیرعامل بایننس: از سرمایه‌گذاری دولت‌ها روی بیت کوین تا رشد دوباره صنعت در سال ۲۰۲۳

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، معتقد است سال ۲۰۲۲ دوران بسیار بدی برای ارزهای دیجیتال بود و امیدوار است که این فضا در سال‌های پیش رو مجدداً رشد کند.

به گزارش رویترز، ژائو در جریان رویداد جدید صرافی بایننس که در شهر آتن یونان برگزار شده، گفته است به‌جای مقابله با ارزهای دیجیتال باید برای این فضا قانون‌گذاری کرد. به عقیده او، این کار گزینه بهتری برای دولت‌های سراسر جهان است، چراکه ارزهای دیجیتال رفته‌رفته فراگیرتر می‌شوند.

به‌دنبال سقوط بسیاری از مجموعه‌های فعال در این حوزه، از جمله سقوط اخیر صرافی «FTX»، بحث قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال هم بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

ژائو دراین‌باره گفته است:

تصور می‌کنم اکنون اکثر دولت‌ها به این فهم رسیده‌اند که پذیرش ارزهای دیجیتال اجتناب‌ناپذیر است و در آینده اتفاق خواهد افتاد. پس بهتر است به‌جای جنگیدن با این صنعت، برای آن قانون‌گذاری کرد.

پس از برداشت ۶میلیارد دلار دارایی از صرافی FTX در عرض ۳ روز و به‌دنبال آن اعلام ورشکستگی این مجموعه در آمریکا در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان)، دنیای پیچیده و مبهم ارزهای دیجیتال در کانون توجه قرار گرفت؛ سقوطی که حدود یک میلیون مشتری طلبکار را با ضرری چند میلیارد دلاری مواجه کرد.

با وجود این، ژائو انتظار دارد صنعت ارزهای دیجیتال در سال آینده مجدداً موقعیت خود را بازیابی کند.

او می‌گوید:

امسال، سال بسیار بدی برای ارزهای دیجیتال بود. طی شش ماه گذشته اتفاق‌های زیادی رخ داد و اکنون تصور می‌کنم این صنعت در وضعیت سالم‌تری قرار دارد. نمی‌توان صرفاً به‌خاطر اتفاقی که برای FTX افتاد، گفت که دیگر کسب‌وکارهای فعال در این فضا نیز بد هستند.

مدیرعامل بایننس درباره احتمال اضافه‌شدن ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به ذخایر مالی کشورها در آینده، گفته است انتظار دارد کشورها این حرکت را آغاز کنند؛ به‌ویژه آنهایی که ارز ملی خود را ندارند. ژائو اضافه کرد که تصور می‌کند این جنبش با کشورهای کوچ‌تر آغاز شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهدی
مهدی
۱ سال قبل

پایان شبه سیه سپید است

Ehsan Maleki
Ehsan Maleki
۱ سال قبل

حتما بیت‌‌کوین دوباره به اوج برمیگرده، باید سرمایه‌گذاری کرد.