مدیرعامل بایننس: ما در ابتدای چندین سال جهش بازار ارزهای دیجیتال قرار داریم

مدیرعامل بایننس: ما در ابتدای چندین سال جهش بازار ارزهای دیجیتال قرار داریم

مدیرعامل صرافی بایننس پیش‌بینی کرد که چرخه صعودی کنونی در ابتدای راه خود است و روند حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

به گزارش کریپتواسلیت، چانگپنگ ژائو (Changpeng Zhao) در مصاحبه‌ای با رن نیونر (Ran Neuner)، هم‌بنیان‌گذار آن‌چین کپیتال (On-Chain Capital)، پیش‌بینی خود را از چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال ارائه کرد.

ژائو گفت:

ما اکنون فقط بخش مسطح موج را شاهد هستیم. موج بزرگ هنوز نیامده است. دارم به سال‌های ۲۰۲۱، ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ فکر می‌کنم. دو، سه یا شاید حتی چهار سال طول بکشد تا این چرخه صعودی به اوج برسد.

البته هیچ‌کس نمی‌تواند آینده را دقیق پیش‌بینی کند. ژائو خود پیشتر گفته است که این اظهارات صرفاً نظر شخصی اوست و ممکن است کاملاً اشتباه باشد.

با این حال، همانگونه که نیونر اشاره کرد، صرافی بایننس در جایگاهی منحصربه‌فرد قرار دارد که در آن توانسته است با دسترسی به آمارها چنین پیش‌بینی‌هایی را مدل‌سازی کند. مثلاً تعداد حساب‌های افتتاح‌شده جدید برای ارز دیجیتال در یک دوره زمانی خاص یکی از این آمارهاست.

با این حال، وقتی از ژائو درباره چشم‌انداز چرخه صعودی چند ساله بیشتر پرس‌وجو کردند، او با استفاده از تاریخچه قیمت بیت کوین همراه با بازه‌های زمانی که در آنها به اوج قیمت تاریخی خود بازگشته است از پیش‌بینی خود حمایت کرد.

او همچنین افزود که هر چرخه‌ صعودی بیت کوین از لحاظ طولی از چرخه پیشین بلندتر بوده است و این به باور ژائو، یکی از ویژگی‌های بازاری است که ارزش کل آن در طول زمان در حال رشد است.

مدیرعامل بایننس پیش‌بینی خود را بر همین اساس توجیه کرده و گفت که از اوج سال ۲۰۱۷ سه سال طول کشید تا بیت کوین دوباره رکورد ۲۰ هزار دلار را در پایان سال گذشته ثبت کند.

با توجه به این نکته، ژائو معتقد است که اگر تاریخ تکرار شود، ما احتمالا سه یا چهار سال با رسیدن به اوج چرخه کنونی فاصله داریم.

بازیابی اوج سال ۲۰۱۷ سه سال طول کشید. ما اکنون در حال کشف قیمت هستیم، شاید [ارزش بیت کوین] ۵، ۱۰ یا ۲۰ برابر شود، کسی چه می‌داند. اگر این اتفاق بیفتد، چندین سال طول خواهد کشید.

اظهارات مدیرعامل بایننس پس از روند نزولی اخیر در بازار ارزهای دیجیتال خبر خوشی است. پس از صعود شگفت‌آور بیت کوین تا ۴۲,۰۰۰ دلار و افت پس از آن، رویکردها به‌سوی تثبیت قیمت سوق یافت. در حالی که ترس، بی‌اعتمادی و تردید مرتبط با بحث‌های مالیاتی و اتهام‌های مرتبط با خرج دوباره به‌عنوان دلایل این روند مطرح می‌شد، شاخص‌های تکنیکال بازار هم حاکی از آن بود که بیت کوین آماده چنین روندی است.

جالب اینجاست که همانگونه که ژائو گفت، ما در حال حاضر در مرحله کشف قیمت هستیم، اما تفاوت وضعیت کنونی با روند صعودی سال ۲۰۱۷، حضور سرمایه‌گذاران نهادی است و این پرسش‌های بسیاری را درباره چگونگی تأثیر آن‌ها در چرخه صعودی مطرح می‌کند. آیا ممکن است این چرخه بیش از چهار سال دوام داشته باشد؟ آیا اوج قیمت بیت کوین ممکن است بیش از انتظارات باشد؟

با توجه به اینکه تاکنون هرگز در چنین وضعیتی نبوده‌ایم، پاسخ به هیچ یک از این پرسش‌ها ساده نیست. اما یک چیز قطعی است؛ سال پیش رو دوره‌ای مهم برای این صنعت است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

17 دیدگاه
حسن
حسن
3 سال قبل

محرم ارزهای دیجیتال فرا رسیده، بعدش میرم ماه رمضون،. آخرش عید فطره، اندکی صبر سحر نزدیک است.
انشالله

علیرضا مشتاق
علیرضا مشتاق
3 سال قبل

اون خودش صرافه ، و به نفعشه که مردم جوگیر باشند ، به نظر من تا یکسال آینده نوسان شدید نخواهد داشت و یک جورایی ارزها در هم تنیده شده اند و پشتوانه هم قرار گرفتند و روند متعادل‌تری نسبت به سالهای اولیه پیدا کرده اند

محمد
محمد
3 سال قبل

بیایید منطقی باشیم!
اگه تا یه ماه دیگه برسه به۴۰۰۰۰دلار هنر کرده.
پاشم وایستادیم.

Arash effati
Arash effati
3 سال قبل

بعد عید خودمون بیت صد هزار تارو رد میکنه، نه ماه بعد از اینکه این قیمت رو لمش کرد به ۳۳۱هزار دلار خواهد رسید

Saeed
Saeed
3 سال قبل
پاسخ  Arash effati

یه سریا شاید بخندن.من ایرادی نمیگیرم چون علمش رو ندارن به احتمال زیاد با هر تحلیلی پیش بریم این رقم ها به احتمال قوی رخ خواهند داد

kasra bakhtiary
kasra bakhtiary
3 سال قبل
پاسخ  Arash effati

و نه ماه بعدش به قیمت 10 میلیون دلار میرسه

Arash effati
Arash effati
3 سال قبل

فاصله زمانی زیادی تا اون قیمت داره.بعد از تاچ کردن ۳۳۱ هزار دلار ریزش شدیدی خواهد داشت.خط روند ده ساله بیت کوین با توجه به ارزش دلار و وضعیت اقتصاد آمریکا وطلا و چند پارامتر دیگه و از همه مهمتر الگوریتم بیت کوین پیش بینی کردم.کمترین رشد بیت کوین تا ۲۵۰ هزار خواهد بود وبالای آن

jivaeri
jivaeri
3 سال قبل
پاسخ  Arash effati

داداش ۳۳۱ دیگه خیلی دقیقه حداقل اون یک آخرش رو بردار و بگو تقریبا ۳۳۰ هزار دلار . آخه درسته با تحلیل میشه حدودی حدس زد ولی دیگه پیشگویی که نمیشه کرد فدات شم.

اق مهدی
اق مهدی
3 سال قبل

کنتور که نداره بگین
من میگم هر بیت ۱۰۰ میلیون دلار میشه

سروش
سروش
3 سال قبل

هر نه ماه چند تا بچه میزاد میشه ۲ برابر😂

Arash effati
Arash effati
3 سال قبل
پاسخ  سروش

از سه سال پیش خیلی ها به تحلیلام خندیدن.و تا خالا تیرم خطا نرفته.در این مورد هم مطمئنم.کف ۳۲۰۰ رو خیلی قبل تر پیش بینی کرده بودم.او زمان هم آدمایی مثل تو خندیدن.ولی برنده این اتفاقات منم.و عمدا این تحلیلم رو اینجا ثبت کردم که بعدا قابل استناد باشه

سروش
سروش
3 سال قبل

😂😂😂

MoCaDeLiK
MoCaDeLiK
3 سال قبل

من در عجبم ز بیت فروشان، کیشان
به زآنچه فروشند، چه خواهند خرید

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

تا به حال که هر پیشبینی کرده اشتباه بوده فقط با این موافقم که قیمت بیتکویین هنوز خیلی پایینه تا دویست هزار دلار جا داره

رضا
رضا
3 سال قبل
پاسخ  siavashnam

بیت از دوازده هزار به بالا زیرش خالیه مسیری که رفته پر از گپه

رضا
رضا
3 سال قبل
پاسخ  siavashnam

میشه بفرمایید اینجایی که میگید را چجوری محاسبه کردید؟

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل
پاسخ  رضا

شما فقط یک مقایسه کنید نسبت به هاوینگ قبلی
اون موقع که هنوز سرمایه گزار های سازمانی وارد نشده بودن