دولت‌ها چگونه به ذخیره بیت کوین روی می‌آورند؟ میلیاردر مشهور پاسخ می‌دهد

دولت‌ها چگونه به ذخیره بیت کوین روی می‌آورند؟ میلیاردر مشهور پاسخ می‌دهد

پذیرش گسترده بیت کوین در میان دولت‌ها از اتفاقاتی است که باعث رشد چشمگیر قیمت این ارز دیجیتال می‌شود و اکنون به نظر می‌رسد فرصت چنین اتفاقی به وجود آمده است. طبق گفته‌های کارشناسان، تحریم‌های مالی روسیه می‌تواند به‌زودی دیگر کشورها را به تغییر ذخایر ارزی خود و استفاده از ارزهای دیجیتال ترغیب کند.

به گزارش کریپتو گلوب، بیل میلر (Bill Miller)، سرمایه‌گذار میلیاردر، بنیان‌گذار و مدیر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری میلر ولیو پارتنرز (Miller Value Partners)، عنوان کرده است که سقوط کنونی روبل روسیه «برای بیت کوین روندی صعودی به‌دنبال خواهد داشت»، زیرا ارزش این ارز دیجیتال با عرضه و تقاضای جهانی تعیین می‌شود. همچنین، این امر ممکن است به استفاده از بیت کوین به‌عنوان دارایی ذخیره در سایر کشورها منجر شود.

میلر به‌عنوان سبدگردان صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک آپرتونیتی اکوییتی (Opportunity Equity) و اینکام استراتژی (Income Strategy)، فعالیت می‌کند. او در گفت‌وگو با خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، بیان کرده است که در حال حاضر ۱۶ درصد از کل ۶۴۰ میلیارد دلار ذخایر ارزی روسیه، در قالب دلار آمریکا و ۳۲ درصد از آن در قالب یورو است. این یعنی تقریباً نیمی از ذخایر این کشور در کنترل افرادی است که قصد دارند به اقتصاد روسیه ضربه بزنند.

هفته گذشته، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، از آغاز یک «عملیات نظامی ویژه» در خاک اوکراین خبر داد که بعداً مشخص شد یک تهاجم تمام‌عیار علیه این کشور بوده است. این اقدام واکنش رهبران غربی را در پی داشت که شامل تحریم‌های اقتصادی هم می‌شود.

این تحریم‌ها باعث شد ارزش روبل روسیه با بیش از ۳۰ درصد کاهش در مقابل دلار آمریکا، به پایین‌ترین سطح تاریخ خود سقوط کند و این در حالی است که شاخص بورس مسکو (MOEX) نیز پیش از توقف معاملات در پایان هفته تا ۴۰ درصد سقوط کرده بود. سهام اسبربانک (Sberbank)، غول حوزه بانکداری و وام‌دهی روسیه، نیز در بورس لندن، در بحبوحه خروج غیرعادی نقدینگی در بازار خود، ۹۵ درصد سقوط کرد.

میلر گفته است روسیه مشخصاً در شرایط خوبی به سر نمی‌برد، زیرا تنها ۲۲ درصد از ذخایر ارزی این کشور که در قالب طلا است، تحت‌کنترل کشور دومی نیست. این سرمایه‌گذار باتجربه توضیح داد که حدود ۱۰۰ کشور، از ارزهای ذخیره‌ای رایج (مثل دلار، یورو و ین ژاپن) به‌عنوان ارز رسمی خود استفاده نمی‌کنند. حال، این کشورها ممکن است به‌دنبال ذخیره دارایی‌هایی باشند که کشورهای دیگر نتوانند از آنها علیه‌شان استفاده کنند و البته تحت‌تأثیر تورم هم قرار نگیرد.

او گفته است:

بنابراین فکر می‌کنم این جریان‌ها، روندی بسیار صعودی برای بیت کوین به دنبال خواهند داشت.

میلر اضافه کرد بیت کوین با بقیه ارزهای دیجیتال فرق دارد؛ چراکه آن ارزها با هدف رفع مشکلات دیگری طراحی شده‌اند. در نتیجه، حساب‌ بازکردن روی آنها نوعی سرمایه‌گذاری ماجراجویانه و پرریسک محسوب می‌شود.

مدت‌هاست که میلر فکر می‌کند روند بیت کوین صعودی خواهد بود. او در اکتبر (مهر) ۲۰۲۱، از بیت کوین حمایت کرد؛ اما نسبت به بقای آلت کوین‌ها چندان خوش‌بین نبود. او معتقد است که افراد با استفاده از بیت کوین می‌توانند سرمایه خود را در برابر فاجعه‌های مالی بیمه کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
حبیب طهماسبی
حبیب طهماسبی
۲ سال قبل

اما آلت کوین ها هم تحت تأثیر بیت کوین عمل میکنند ,چجوریاست که فقط به بیت خوش بینی😐

منصورمحمدی
منصورمحمدی
۲ سال قبل

بیت سلطانه بقیه پاچه خوار

Alireza
Alireza
۲ سال قبل

منظورش ،بجز بیت کوین مابقی ارز ها شت کویین هستن