بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در حوزه بلاک چین در سال ۲۰۲۱

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در حوزه بلاک چین در سال ۲۰۲۱

سایت کوین دسک در فهرست بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در حوزه بلاک چین، ۲۳۰ دانشگاه را در سراسر جهان طبقه‌بندی کرده است. در این فهرست دانشگاه‌های آسیایی رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند و دانشگاه‌های اروپایی توانسته‌اند نسبت به سال گذشته رتبه خود را بهبود ببخشند. در بین دانشگاه‌های ایالات متحده هم دانشگاه برکلی و ام‌آی‌تی بیشترین امتیاز را به دست آورده‌اند.

به گزارش کوین دسک، دوره‌ها، نتایج تحقیقاتی، برنامه‌هایی که در دانشگاه‌ها در زمینه بلاک چین ارائه می‌شود (مثل باشگاه‌های دانشجویی و مراکز تحقیقاتی)، خروجی دانشگاه و اشتغال دانشجویان، شهرت و هزینه تحصیلی از جمله عواملی است که در تهیه این فهرست تأثیرگذار بوده‌اند.

برای نگارش این فهرست، ۲۳۰ دانشگاه بین‌المللی طبقه‌بندی شده‌اند. این در حالی است که در سال گذشته، سایت کوین دسک تنها دانشگاه‌های آمریکایی را طبقه‌بندی کرده بود.

روی‌هم‌رفته، دانشگاه ملی سنگاپور جایگاه اول را از آن خود کرده است. مراکز تحقیقاتی متعدد، میزبانی چندین کنفرانس و همایش، انجمن‌های متعدد، مشارکت انجمن‌ها و برنامه کارشناسی ارشد این دانشگاه در زمینه فناوری مالی دیجیتال، از جمله دلایلی است که دانشگاه ملی سنگاپور توانسته است مقام اول را از آن خود کند.

دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ، دانشگاه چینهوا و دانشگاه چینی هنگ‌کنگ به‌عنوان نمایندگان قاره آسیا در بین ده دانشگاه برتر این فهرست قرار گرفتند. مؤسسه سلطنتی فناوری ملبورن (از قاره استرالیا) در رتبه دوم قرار دارد. از طرفی، دانشگاه زوریخ، کالج دانشگاهی لندن و دانشگاه صنعتی زوریخ هم نمایندگان قاره اروپا هستند.

دانشگاه برکلی (با رتبه سوم) و دانشگاه اِم‌آی‌تی (با رتبه پنجم) به‌عنوان بهترین دانشگاه‌های ایالات متحده معرفی شدند. دانشگاه کرنل، که در سال گذشته در مقام دوم قرار داشت، امسال به مقام هفدهم رسیده است. از طرفی دانشگاه استنفورد هم که قبلاً در مقام چهارم بود، امسال در مقام دوازدهم قرار دارد. دانشگاه هاروارد نیز که در گذشته پنجم بود، امسال رتبه ۴۹ را از آن خود کرده است. این امر نشان می‌دهد که رقابت دانشگاه‌ها امسال بسیار سخت‌تر بود و این طور نبود که دانشگاه‌های بسیار مشهور در زمینه بلاک چین همیشه بهترین عملکردها را داشته باشند.

رتبهدانشگاهامیتاز
۱دانشگاه ملی سنگاپور۱۰۰.۰۰
۲مؤسسه سلطنتی فناوری ملبورن۹۷.۶۵
۳دانشگاه برکلی کالیفرنیا۹۳.۲۶
۴دانشگاه زوریخ۹۱.۶۶
۵مؤسسه فناوری ماساچوست۹۱.۵۷
۶دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ۸۴.۳۰
۷کالج دانشگاهی لندن۸۱.۵۴
۸دانشگاه چینهوا۷۹.۲۰
۹دانشگاه چینی هنگ‌کنگ۷۵.۳۰
۱۰دانشگاه صنعتی زوریخ۷۵.۰۴
۱۱دانشگاه صنعتی نانیانگ۷۴.۹۸
۱۲دانشگاه استنفورد۶۸.۴۱
۱۳دانشگاه نیوساوث ولز۶۶.۲۹
۱۴سیتی یونیورسیتی هنگ کنگ۶۶.۱۳
۱۵دانشگاه آکسفورد۶۵.۴۷
۱۶دانشگاه جیائو تونگ شانگهای۶۵.۱۸
۱۷دانشگاه کرنل۶۳.۹۸
۱۸دانشگاه فناوری دلفت۶۳.۸۵
۱۹دانشگاه هنگ‌کنگ۶۱.۹۷
۲۰دانشگاه سیدنی۶۱.۴۸
۲۱مؤسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان (سوئیس)۶۰.۷۸
۲۲دانشگاه ایلینوی در اربانا-شمپین۶۰.۱۰
۲۳دانشگاه کمبریج۵۸.۶۹
۲۴دانشگاه علوم و فناوری هنگ‌کنگ۵۸.۵۱
۲۵دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس۵۸.۴۰
۲۶مؤسسه پیشرفته علم و فناوری کره۵۷.۸۷
۲۷دانشگاه سون یات سن۵۷.۱۸
۲۸دانشگاه بریتیش کلمبیا۵۵.۸۰
۲۹دانشگاه پکینگ۵۴.۱۵
۳۰دانشگاه ایالتی آریزونا۵۱.۸۶
۳۱دانشگاه فنی مونیخ۵۱.۷۸
۳۲دانشگاه ادینبرگ۵۱.۷۷
۳۳دانشگاه کارنگی ملون۵۱.۹۵
۳۴دانشگاه ملبورن۵۰.۹۵
۳۵مؤسسه پلی‌تکنیک ورسستر۵۰.۷۷
۳۶دانشگاه جورج‌تاون۵۰.۴۰
۳۷دانشگاه فودان۴۹.۹۵
۳۸دانشگاه کالیفرنیای جنوبی۴۹.۵۷
۳۹دانشگاه کره۴۸.۸۵
۴۰کالج سلطنتی لندن۴۸.۵۹
۴۱دانشگاه نیویورک۴۸.۵۵
۴۲مؤسسه فناوری توکیو۴۷.۳۷
۴۳دانشگاه وارویک۴۷.۱۹
۴۴دانشگاه فوردهام۴۶.۸۹
۴۵دانشگاه کلمبیا۴۶.۴۶
۴۶دانشگاه ملی سئول۴۵.۷۲
۴۷دانشگاه ملک عبدالعزیز۴۵.۵۹
۴۸دانشگاه مانش۴۴.۰۵
۴۹دانشگاه هاروارد۴۳.۸۹
۵۰دانشگاه ججیانگ۴۳.۳۷

اطلاعات بیشتر در مورد بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در حوزه بلاک چین

کوین دسک برای دومین سال پیاپی فهرست بهترین دانشگاه‌های این عرصه را منتشر کرده است. در سال گذشته این سایت ۴۶ دانشگاه آمریکایی را بررسی و ۳۰ دانشگاه برتر را معرفی کرد. این در حالی است که امسال، ۲۳۰ دانشگاه بین‌المللی را بررسی کرده است.

داده‌های مفیدی در این فضا وجود دارد، اما نبودِ اطلاعات در یک زمینه مهم کاملاً مشخص است: اینکه تحقیقات و آموزش فقط در صورتی بهبود می‌یابد که پیگیری کنیم مؤسسات دانشگاهی چه چیزهایی را ارائه می‌دهند. کوین دسک در این رابطه می‌نویسد:

این سایت امیدوار است که این طبقه‌بندی‌ها باعث شود دانشگاه‌ها تصمیم بگیرند بهترین شیوه‌های آموزشی و برنامه‌های دانشگاهی خود را به اشتراک بگذارند. به همین خاطر علاوه بر اینکه ۵۰ تا از بهترین دانشگاه‌ها را برای تحصیل در حوزه بلاک چین معرفی کرده است، از آن‌ها و دیگر دانشگاه‌ها دعوت کرده است تا برنامه‌هایشان را با جهان به اشتراک بگذارند. چرا که مردم، در سراسر جهان، دوست دارند به صحبت‌های آن‌ها گوش دهند.

هدایت این تحقیق بر عهده روبن یانگ بلوم (محقق دانشگاه استنفورد و MIT) و جو لاوتزنیزر (از کوین دسک) بود. آن‌ها برای ایجاد این طبقه‌بندی، منابع عمومی موجود را بررسی کردند. کاتالوگ دوره‌های مختلف، بروشور برنامه‌ها، رسانه‌های اجتماعی و صفحه اینترنتی انجمن Clarivate Web of Science از جمله این منابع بودند. علاوه بر این، این دو یک نظرسنجی آنلاین هم طراحی کردند که در آن دانشجویان، دانش‌آموزان و سایر دست‌اندرکاران دانشگاهی می‌توانستند به دانشگاه خود و رقبای آن امتیاز دهند.

با توجه به اینکه هزینه تحصیل دانشگاه‌های مختلف بسیار متفاوت است، امسال این سایت برای بررسی بهترین دانشگاه‌ها معیار جدیدی را در این زمینه معرفی کرده است. در این معیار هزینه شهریه دانشگاه (بدون بورسیه یا وام) با میانگین هزینه زندگی در منطقه‌ای که دانشگاه در آن قرار دارد، مقایسه می‌شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
ممد
ممد
2 سال قبل

خوش به حال کسای که میتونن اینجا ها تحصیل کنن

Dayimamed
Dayimamed
2 سال قبل

دانشگاه آزاد نجف آباد هم هست