ممنوعیت فعالیت ماینرها تمدید شد

ممنوعیت فعالیت ماینرها تمدید شد

سیدمهدی نیازی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای به علی رسولیان، رئیس هیئت‌عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اعلام کرد که به‌دلیل کمبود برق در کشور، فعالیت استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از راه پرداخت، در حالی که استخراج‌کنندگان مجاز ارز دیجیتال در ایران امیدوار بودند که بتوانند پس از ممنوعیت‌های استخراج تا پایان شهریور به کار خود در نیمه دوم سال ادامه دهند، اما حالا خبر می‌رسد که محدودیت‌ها ادامه دارد و به‌علت مشکلات کمبود برق، استخراج‌کنندگان کماکان نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

خرداد ماه امسال بود که حسن روحانی رئیس‌جمهور وقت، به‌دلیل کمبود انرژی و مدیریت قطعی‌های مکرر برق، فعالیت استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال را تا پایان شهریورماه ممنوع اعلام کرد؛ اما تداوم شرایط، تاریخ مذکور را برای استخراج‌کنندگان مجاز تمدید کرد.

در همین راستا سیدمهدی نیازی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای به علی رسولیان، رئیس هیئت‌عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ممنوعیت فعالیت استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال را تا اطلاع ثانوی به‌دلیل مشکلات کمبود برق اعلام کرد. در این نامه همچنین تأکید شده است برای افرادی که در آستانه دریافت مجوز استخراج ارز دیجیتال هستند نیز فعلاً این فرایند متوقف می‌شود.

او همچنین در راستای حمایت از حقوق فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده خطاب به علی رسولیان نوشت:

فعالان این حوزه به علت شرایط غیرارادی دچار محدودیت شده‌اند، بنابراین لازم است تا زمان تعیین تکلیف فعالیت استخراج ارز دیجیتال، شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها در امهال، نحوه پرداخت اقساط و وصول چک‌های بهره‌برداران از اعمال شرایط سخت‌گیرانه خودداری کند.

ممنوعیت فعالیت ماینرها تمدید شد
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
محمدرضا شیخی
محمدرضا شیخی
2 سال قبل

واقعا که دیگه شورشو در آوردن

محمود
محمود
2 سال قبل

نه قانون درست داریم نه وزیر درست
کلا هر کی یه حرفی میزنه
طبعاتشو باید مردم و کسانی که یکساله دنبال گرفتن مجوز هستن به دوش بکشن
خودشون امروز قانونی میکنن فرداش دستگاه همون قانونی رو جمع میکنن بعدشم صاحاب میشن برای خودشون روشن میکنن

کلا با خیال راحت فقط غیر قانونی کار کنید

عرفان جوادی
عرفان جوادی
2 سال قبل

حماقت یعنی بخوای قانونی ماین کنی.اینو من دوسال پیش به یه بنده خدایی گفتم چند ماه پیش دیدمش به حرفم رسیده بود‌.

سعید دهقان
سعید دهقان
2 سال قبل

یکم از کشور قزاقستان و کانادا،ایسلند،السالوادور،یاد بگیرین تحریم که هستید نمیخواید یکم اقتصاد بهتر کنید با ماین کردن ؟

براهمدگ
براهمدگ
2 سال قبل

خودشون دارن استخراج میکنن فقط نمی‌خوان مردم استخراج کنن چون نمیخوان مردم وضعشون بهتر بشه ، در کل میخوان مردم به بدترین شکل ممکن گرسنه بمونن و خودشون و آقازاده ها شکم گنده کنن و برن آمریکا بهترین زندگی رو داشته باشن

مملی
مملی
2 سال قبل
پاسخ  براهمدگ

دقیقا
منتهی همیشه ادم هایی هستن که نمیخوان بفهمن این مملکت مریضه هم اقتصادی و هم فکری خدا به داد قشر کارگر و بد بخت جامعه برسه ، البته تا خودشون نخوان هیچ اتفاقی نمیوفته اینا سوار شدن خوب سواری میگیرن

1986
1986
2 سال قبل
پاسخ  براهمدگ

احسنت دقیقا زدی تو هدف دمتگرم👌👌👌👌👌

مرتضی
مرتضی
2 سال قبل

آقا یک نفر که دستش به اینها میرسه بهشون بگه که چطور میشه که برای کارخانجات روی، آلومینیوم، فولاد و مس برق دارید اما برای استخراج ندارید؟
در ثانی چطوری میشه که پول برق رو از این کارخونه ها با نرخ صنعتی می گیرید اما وقتی دلار گرون میشه یا نرخ جهانی فلزات گرون میشه اینها هم محصولشون رو گرون می کنند. فولاد میره بالا، روی میره بالا، خب اگر اینطوری هست از اینها هم پول برق رو صادراتی بگیرید ببینیم بازم میصرفه که کار کنن.
عملا سودشون در همین یارانه برق هست.
خدایا کی تموم میشن اینا ...