شرکت بکت با همکاری استارباکس کیف پول امانی بیت کوین راه‌اندازی کرد

شرکت بکت با همکاری استارباکس کیف پول امانی بیت کوین راه‌اندازی کرد

پلتفرم معاملاتی بکت (Bakkt) اعلام کرده است که کیف پول دارایی‌های دیجیتال مخصوص خود با نام بکت اپ (Bakkt App) را راه‌اندازی کرده است. این کیف پول به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را ذخیره و آنها را خرج کنند.

به گزارش کریپتونیوز، از دیگر قابلیت‌های این کیف پول می‌توان به تبدیل امتیازهای کاربران به پول نقد یا بیت کوین اشاره کرد. تعریف بکت از دارایی‌های دیجیتال، همه ارزهای دیجیتال، امتیازهایی که به‌صورت پاداش به کاربران تعلق می‌گیرد و سایر دارایی‌هاست. این در حالی است که در وب‌سایت بکت تنها به بیت کوین به‌عنوان یک ارز دیجیتال اشاره شده است. در بخشی از اطلاعیه بکت می‌خوانیم:

بکت اپ در حال حاضر با همکاری برندهای مطرحی همچون استارباکس، گلف‌نو (GolfNow)، بست بای (Best Buy)، چویس هتلز (Choice Hotels) و فیسرو (Fiserv)، در فروشگاه گوگل و اپ‌استور اپل قابل دریافت است.

به‌گفته بکت، در مرحله آزمایش این اپلیکیشن که تنها با دعوت می‌شد در آن شرکت کرد، بیش از ۵۰۰,۰۰۰ کاربر شرکت کردند. بکت در ادامه افزود:

به‌طور میانگین، کاربران ما دارایی‌های دیجیتال در اختیار دارند، از کارت‌های هدیه گرفته تا امتیازهای وفاداری و بیت کوین، اما ابزاری که بتوان به‌درستی این دارایی‌ها را ره‌گیری و از ارزش آنها استفاده کرد، وجود نداشت.

بکت عنوان کرده است که تمام دارایی‌های کاربران را به‌صورت امانی و با هدف ایجاد امنیت کاربران نگهداری می‌کند. نکته جالب خدمات بکت اپ، نبود کارمزد است. شایان ذکر است که کاربران ایرانی با خطر بلوکه‌شدن دارایی‌های مواجه هستند و نباید از این کیف پول استفاده کنند.

کاربران می‌توانند از کیف پول بکت برای شارژ کارت‌های استارباکس خود از طریق نرم‌افزار iOS استارباکس استفاده کنند. به‌گفته بکت، مشتریان استارباکس می‌توانند امتیازهای وفاداری، بیت کوین، امتیازهای استفاده مکرر از خدمات این شرکت و کارت‌های هدیه را در بکت اپ به دلار تبدیل و از آنها برای شارژ کارت‌های استارباکس خود استفاده کنند.

بست بای از دیگر شرکای بکت است. کاربران بکت می‌توانند از پیشنهادهای ویژه خرید از بست بای بهره‌مند شوند. برای خرید از بست بای هم باید از کارت‌های اعتباری ویزای بکت استفاده کرد.

از دیگر قابلیت‌های استفاده از این کیف پول، امکان تبدیل پاداش‌های چویس هتلز از طریق بکت اپ است. چندین گزینه برای تبدیل این امتیازها در بکت اپ وجود دارد.

فیسرو هم به کاربران خود امکان می‌دهد تا پاداش‌های uChoose را به پول نقد تبدیل کنند. از این پول می‌توان برای خرید کارت‌های هدیه و ارسال آن به دوستان یا پرداخت هزینه استفاده کرد.

کاربران بکت همچنین می‌توانند هزینه اشتراک گلف‌نو خود را با استفاده از دارایی‌های دیجیتال تعریف‌شده بکت پرداخت کنند.

بکت در نظر دارد که تعداد کاربران خود را تا سال آینده به ۱۸ میلیون برساند؛ این یعنی دو برابر تعداد کاربرانی که انتظار می‌رفت تا سال ۲۰۲۱ به استفاده از بکت روی بیاورند. طبق برنامه‌ریزی‌های این شرکت، تعداد کاربران در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به‌ترتیب به ۲۳ و ۲۷ میلیون خواهد رسید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه