فروش توکن‌های بازی اکسی اینفینیتی از ۱ میلیارد دلار عبور کرد

فروش توکن‌های بازی اکسی اینفینیتی از ۱ میلیارد دلار عبور کرد

داده‌های تازه نشان می‌دهد که فروش توکن‌های بازی مبتنی بر NFT اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) از ۱ میلیارد دلار فراتر رفته و این در حالی است که حدود یک‌پنجم از فروش کل تاریخ این بازی در ۷ روز گذشته انجام شده است.

به گزارش دیکریپت، داده‌های وب‌سایت کریپتو اسلم (CryptoSlam) نشان می‌دهد که به تازگی فروش بازی مبتنی بر توکن‌های غیرمثلی اکسی اینفینیتی که بر بستر شبکه اتریوم فعالیت می‌کند، از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرده است.

در لحظه نگارش این گزارش 2.4 میلیون تراکنش به ارزش ۱ میلیون دلار، در این بازی مبتنی بر توکن‌های غیرمثلی انجام شده است. بازی اکسی اینفینیتی که در طراحی خود از مجموعه بازی‌های پوکمون (Pokémon) الهام گرفته است، دارای 324,850 خریدار، ۹۳۶,۰۶۵ مالک توکن و بیش از ۱ میلیون کاربر فعال روزانه است.

افزایش فروش توکن‌های اکسی اینفینیتی نشان می‌دهد این بازی مبتنی بر NFT که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده، تابستان امسال به‌شدت فراگیر شده است. تقریباً یک‌پنجم از فروش کل بازی اکسی اینفینیتی در هفته گذشته و سه‌چهارم آن در ماه گذشته انجام شده است.

اکسی اینفینیتی اولین بازی مبتنی بر NFT است که فروش توکن‌های آن از مرز ۱ میلیارد دلار عبور می‌کند. پس از آن ان‌بی‌ای تاپ شات (NBA Top Shot)، پلتفرم معاملات کارت‌های بسکتبال که در بلاک چین فلو (Flow) فعالیت می‌کند، با 675 میلیون دلار در رتبه دوم و مجموعه مبتنی بر اتریوم کریپتو پانکس (CryptoPunks)، با 657 میلیون دلار، در رده‌های بعدی بیشترین فروش بازار NFTها قرار می‌گیرند.

اکسی اینفینیتی و بازی‌هایی با گیم‌پلی ساده شبیه به مانستر بتلر (Monster Battler) بلاک چین را به تسخیر خود درآورده‌اند. اکسی اینفینیتی مانند پوکمون دارای شخصیت‌های مختلفی است که سرنوشت آنها در رقابت با سایر بازیکنان مشخص می‌شود.

تلفیق‌شدن با ارزهای دیجیتال اکسی اینفینیتی را به بازی‌ بسیار سودآورتری نسبت به پوکمون تبدیل کرده است و بازیکنان را تشویق می‌کند که در بازی پول خرج کنند و از شانس خود برای کسب درآمد استفاده کنند.

البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که تلفیق‌شدن اکسی اینفینیتی با ارزهای دیجیتال قیمت این بازی را واقعاً بالا برده است. نسخه‌های جدید پوکمون برای بیش از ۱۰۰ ساعت بازی، چیزی کمتر از ۶۰ دلار هزینه دریافت می‌کنند و این در حالی است که تنها یکی از شخصیت‌های بازی اکسی اینفینیتی چندصد دلار قیمت دارد. حتی گرین شراب (Green Shrub) که یکی از آیتم‌های بسیار ساده این بازی است قیمتی ۶۰ دلاری دارد.

با این حال، بر خلاف شخصیت‌های بازی پوکمون، بازیکنان اکسی اینفینیتی این اجازه را دارند تا توکن‌های خود را در بازارهای ثانویه به فروش برسانند و با توجه به فروش ۱ میلیارد دلاری این توکن‌ها، واضح است که آنها مشغول همین کار هستند. اسکای ماویس (Sky Mavis)، سازنده بازی اکسی اینفینیتی، نام این مدل را «Play to Earn» به معنی «بازی برای کسب درآمد» گذاشته است.

در نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) سازنده ویتنامی این بازی، توکن حاکمیتی اکسی اینفینتی شاردز (Axie Infinity Shards) را راه‌اندازی کرد که به بازیکنان اجازه می‌دهد درباره آینده بازی تصمیم‌گیری کنند. این توکن یک ماه پس از راه‌اندازی سروصدای زیادی به پا کرد. ارزش بازار اکسی اینفینیتی که در ۲۰ ژوییه (۲۹ تیر) حدود ۹۰۰ میلیون دلار بود، اکنون به ۲.۶ میلیارد دلار رسیده است.

اسکای ماویس همچنین بازار غیرمتمرکزی را برای ۹۰,۶۰۱ قطعه زمین مجازی خود راه‌اندازی کرده است که بازیکنان می‌توانند پایگاه‌های عملیاتی، منابع جمع‌آوری شده و اقلام دست‌ساز خود را در آنها توسعه دهند. این زمین‌ها معمولاً با قیمتی بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار فروخته می‌شوند و این در حالی است که امکان دارد بیشتر ویژگی‌های مربوط به گیم‌پلی آنها هنوز پیاده‌سازی نشده باشد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
ناصر قادری
ناصر قادری
۲ سال قبل

من خیلی سعی کردم این بازی رو نصب کنم اما موفق نشدم کسی می‌تونه کمک کنه