فرصت ارزآوری ارزهای دیجیتال را منکر نشویم!

فرصت ارزآوری ارزهای دیجیتال را منکر نشویم!

ارزهای دیجیتال بر بستر بلاک چین متولد شده‌اند و فرصتی ایجاد کرده تا بشر شکل جدیدی از تکنولوژی و سرمایه گذاری را تجربه کند.

روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر ممنوعیت خریدو‌فروش ارز دیجیتال و فعالیت صرافی‌ها منتشر شد که توجه بسیاری را جلب کرد. ارزهای دیجیتال که تاکنون قانونی برای آن ها وضع نشده، یک‌باره ممنوع شدند و این موضوع می تواند آسیب‌های زیادی به همراه داشته باشد. باید دید که مسئولین امر چه دغدغه‌های دارند و آیا تمام جوانب را در نظر گرفته اند؟ چه بسا که نتیجه این کار خود تحریمی و ایجاد فضایی برای فعالیت های غیر قانونی است. تحریم داخلی چه آسیب هایی دارد؟ نظرات کارشناسی می‌گویند که رمز ارزها یکی از بهترین فرصت‌ها برای کشورهای در حال توسعه‌اند.

چنین کشورهایی در بیشتر جوامع بین‌المللی با فشار و تحریم روبه‌رو هستند، برای توسعه و پیشرفت باید چالش‌های زیادی از سر بگذرانند. ممنوعیت این ارزها چه تبعاتی دارد؟ دامن‌زدن به محدودیت‌های اقتصادی ارزهای دیجیتال بر شبکه ای کاملاً غیرمتمرکز بسط یافته‌اند که هیچ تحریمی نمی‌تواند راه دسترسی ملت‌ها را بر آن ببندد. چه فرصتی بهتر از این تا بتواند تحریم‌ها را دور زد و نیازهای مالی کشور را در حالی که تمام درها به روی ما بسته‌اند، برطرف کنیم.

می‌توان با کمک این ارزها کالای مورد‌نیاز کشور را که پیش از این با هزاران دغدغه تهیه می‌شدند، خریداری کرد و بدون نیاز به حواله و سوئیفت هزینه آن را پرداخت.

ممنوعیت خرید‌و‌فروش ارز دیجیتال نوعی مقابله مستقیم برای دسترسی آسان به بازاری جهانی است که می تواند با خود برای ما رهایی از موانع را داشته باشد. وابستگی به پلتفرم‌های خارجی اگر این خود تحریمی اتفاق بیفتد و صرافی های ارز دیجیتال ایرانی ممنوع الفعالیت شوند، جذابیت بازار ارز دیجیتال مردم را به سوی صرافی‌های آمریکایی و اروپایی می‌برد که بارها ثابت کرده‌اند برای سرمایه ما ایرانیان خطرناکند.

نمونه‌های آن را به راحتی می توان جست وجو کرد؛ صرافی بیترکس و بایننس دو پلتفرم معروف برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستند که هر دوی آن ها با قوانین تحریمی همگامند و به ایرانیان سرویس نمی‌دهند. چه بسا استفاده از این صرافی ها، سرمایه را از کشور خودمان خارج می کند و ممکن است به محض تشخیص IP ایرانی کاربران، حساب آن ها را بلوکه کند؛ به سادگی سرمایه‌ای که می تواند در صرافی امن ایرانی مبادله شود از دست می رود. از بین رفتن مشاغل و مهاجرت نخبگان بسیاری از فعالان حوزه ارزهای رمزنگاری متخصصان تکنولوژی، بازاریابی، اقتصاد و دیگر دانش های مربوط به آن ها هستند.

ممنوعیت فعالیت صرافی های و خریدوفروش ارزهای دیجیتال یعنی از بین بردن مشاغل و نابودی درآمد گروه بزرگی از نیروهای فعال و تخصصی هستند. چنین اتفاقی می‌تواند احساس ناامیدی را میان سرمایه‌های انسانی بیشتر کند و آن ها برای مهاجرت مصمم شوند. آن هم در شرایطی که بسیاری از کشورهای همسایه نهایت استفاده را از رمز ارزها می‌کنند و این تهدیدی جدی است که ما از قطار علم و ثروت جا بمانیم و نیروهای متخصص را نیز از دست دهیم.

همچنین این ممنوعیت‌ها ضربه ای بزرگ به فعالان حوزه می زند و تمام تلاش‌های آن ها را از بین می‌برد که این نابودی سرمایه‌ای بزرگ است. عدم بهبود شرایط برای صنایع مختلف صنایع و کسب‌وکارهای مختلف که درآمد دلاری دارند یا برای خرید مواد اولیه نیازمند اتصال به بازارهای جهانی هستند، می‌توانند از طریق بلاک چین و ارزهای دیجیتال امور خود را به راحتی انجام دهند. فریلنسرها، هتل‌داران، فعالان حوزه گردشگری سلامت و دیگر گروه‌ها همیشه برای وصول درآمد دلاری خود با دردسر مواجه هستند و باید با قوانین بین‌المللی دست‌وپنجه نرم کنند.

چه بهتر که با قانون‌گذاری برای فعالیت صرافی ها و توقف ممنوعیت به بهبود این شرایط و توسعه کسب وکارها کمک کرد. اقتصاد و توسعه پایدار در گرو تکنولوژی ما سال‌هاست که با مشکلات خارجی روبه‌رو هستیم و تلاش کرده‌ایم در برابر آن ها مقاوم باشیم تا راهی برای برون رفت از شرایط پیدا کردیم. حالا که دنیا به سوی تولید دانش می‌رود و تلاش آن ها بر محدود کردن ایران است، می‌توانیم با کمک مشاورین خبره و متخصصان این حوزه، مسیر پیشرفت را طی کنیم.

صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال با عملکرد حرفه‌ای می‌توانند محلی شوند برای معامله‌گری و سرمایه گذاری تاجران غیر ایرانی و این ورود سرمایه به کشور است. امید داریم با در نظر تمام موارد گفته شده و تلاش برای ایجاد فرصت‌های کاری و علمی بی‌نظیر، مسئولان مانع این محدودیت‌ها شوند و از این فرصت جهانی بهترین استفاده را داشته باشیم

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.