یک فارم استخراج بیت کوین دیگر هم در آمریکا تاسیس می‌شود!

یک فارم استخراج بیت کوین دیگر هم در آمریکا تاسیس می‌شود!

شرکت «کروزو انرژی سیستمز» (Crusoe Energy Systems) که در زمینه تبدیل گاز طبیعی به قدرت محاسباتی فعالیت می‌کند و در دِنور (Denver) مستقر است، قرار است تاسیسات استخراج بیت کوین جدیدی در آمریکا بسازد.

به گزارش بلاک‌کریپتو، چیس لاکمیلر (Chase Lochmiller)، مدیر عامل کروزو روز شنبه در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت این شرکت در سال آینده ۷۰ واحد نصب و راه‌اندازی خواهد کرد که ظرفیت هر کدام یک مگاوات خواهد بود. کروزو همچنین ۷۰ میلیون دلار سرمایه برای تأمین اعتبار پروژه‌های خود جمع‌آوری کرده است.

روز جمعه اعلام شد این سرمایه در دو مرحله جذب شده است، ۳۰ میلیون دلار از اعتبار سهام و ۴۰ میلیون دلار برای تامین مالی پروژه. سرمایه‌گذاری مرحله اول توسط یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری قبلی به نام Bain Capital Ventures و شرکت سرمایه گذاری KCK Group که جدیداً به پروژه اضافه شده است و با مشارکت صندوق سرمایه‌گذاری پیتر تیل (Peter Thiel)، شرکت وینکلواس کپیتال (Winklevoss Capital)‌ و شرکت سرمایه‌گذاری Polychain انجام شده است. مرحله سرمایه‌پذیری ۴۰ میلیون دلاری نیز توسط صندوق اعتباری Upper90 که در نیویورک مستقر است، انجام شده است.

شرکت وینکلواس کپیتال در مرحله کشت ایده‌ی کروزو نیز که توسط Bain Capital Ventures اجرایی شد، ۴.۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده بود.

هدف اصلی کروزو از پروژه‌های خود، به ویژه پروژه استخراج بیت کوین، حل مشکل رو به رشدِ «مشعل‌سوزی» است. مشعل‌سوزی به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن شرکت‌های فعال در صنعت گاز، مازاد سوخت خود را به خاطر عدم وجود ظرفیت لوله‌کشی کافی می‌سوزانند. کروزو با استناد به داده‌های «مشارکت جهانی در کاهش مشعل‌سوزی»، ادعا می‌کند سالانه ۴۹۷ میلیارد فوت مکعب گاز در آمریکا سوزانده می‌شود که این میزان برابر با انرژی مورد نیاز برای ۱۰ میلیون خانه است.

مشعل‌سوزی
مشعل‌سوزی

به عنوان مثال، کروزو قصد دارد با شروع پروژه فارم استخراج بیت کوین، از هدررفت روزانه ۱۰ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی جلوگیری کند. لاکمیلر در این مورد به بلومبرگ گفت:

این یک روش خلاقانه برای حل یکی از مشکلات مهم اقتصادی و محیط زیستی در صنایع نفت و گاز است.

کروزو در نظر دارد تا نیمه اول سال ۲۰۲۰، چهل «سیستم دیجیتال کاهش سرعت اشتعال» (DFM) را مستقر کند. این شرکت در حال حاضر در سه میدان نفتی از سیستم کاهش سرعت اشتعال استفاده می‌کند؛ داکوتای شمالی و مونتانا بیکن، حوزه رودخانه وایومین پاودر و دنور-ژولزبرگ در کلورادو. کروزو ادعا می‌کند سیستم‌های DFM این شرکت می‌توانند روزانه از هدررفت میلیون‌ها فوت مکعب گاز جلوگیری کنند و در تمام نقاط آمریکا و کانادا قابل استفاده هستند.

به نظر می‌رسد آمریکا در حال تبدیل شدن به یک چینِ دیگر در عرصه ارزهای دیجیتال است. در همین ماه گذشته دو شرکت Whinstone US و Northern Bitcoin AG ادغام شدند تا یک فارم ۱۰۰ هکتاری استخراج بیت کوین در ایالت تگزاس راه‌اندازی کنند. «بیت‌مِین» (Bitmain)، غول چینی صنعت استخراج بیت کوین نیز اخیراً یک مزرعه استخراج ۵۰ مگاواتی در تگزاس راه‌اندازی کرده است که از آن به عنوان «بزرگترین فارم استخراج بیت کوین در جهان» یاد می‌کند.

شرکت Layer1 با پشتیبانی گروه «ارز دیجیتال» نیز اخیراً ۵۰ میلیون دلار برای ساخت تراشه‌های استخراج سرمایه‌پذیری کرده است تا از آن در پست‌های برق خود در تگزاس استفاده کند.

یکی از مزیت‌های استخراج بیت کوین در تگزاس، منابع فراوان انرژی و قیمت ارزان برق است. اما این، دلیل اصلیِ ازدحام استخراج‌کنندگان در این ایالت نیست. طبق گفته تعدادی از فعالین صنعت استخراج به بلاک‌کریپتو، عامل اصلی این تراکم «ثبات در قانون‌گذاری» است. لئو ژانگ (Leo Zhang)، مدیر تحقیقات در Iterative Capital می‌گوید:

ماینرهای چینی نیاز به درک عمیقی از فرهنگ سیاسی و اجتماعی محلی دارند و باید یک شبکه اجتماعی اساسی برای راه‌اندازی کسب و کار استخراج داشته باشند. استخراج در چین یک صنعت کثیف است!

با این وجود، در حال حاضر ۷۰ درصد از بازار استخراج ارزهای دیجیتال در چین است و ۵ استخر استخراج بزرگ بیت کوین در این کشور مستقرند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
علی امیری
علی امیری
4 سال قبل

اشکال نداره
به جاش ما داريم فکر ميکنيم چی کار کنيم که کسی نتونه کار کنه.
افتخار ما اينه که کاری کرديم که کار نکردن بهتر از کار کردن باشه.

برنامه نویس
برنامه نویس
4 سال قبل

فرق ما و اونا!!
اونا هی هی فارم میزنن
این طرف مسئول عالی رتبه ما میگه ارز دیجیتال معضل شده!!