هشدار یک تحلیلگر درباره احتمال وقوع اتفاقی که می‌تواند باعث سقوط قیمت بیت کوین شود

هشدار یک تحلیلگر درباره احتمال وقوع اتفاقی که می‌تواند باعث سقوط قیمت بیت کوین شود

یک تحلیلگر شناخته‌شده ارزهای دیجیتال، درباره وقوع اتفاقی هشدار داده است که بسیاری از تحلیلگران اثر آن بر ایجاد یک فشار فروش گسترده در بازار و کاهش دوباره قیمت بیت کوین نادیده گرفته‌اند.

به گزارش دیلی‌هودل، نیکلاس مرتن (Nicholas Merten)، میزبان کانال دیتادش در ویدئویی جدید به بیش از ۵۰۰٬۰۰۰ مشترک یوتیوب خود گفت که فشار فروش خفته ناشی از سقوط صرافی مت گاکس ممکن است سر برآوردم و بار دیگر باعث سقوط قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار شود.

مرتن در توضیح نظر خود گفت:

سوالی که باید پرسیم این است که آیا پرداخت بیت کوین‌ها توسط مت گاکس باعث کاهش قیمت بیت کوین خواهد شد یا نه. به طور خاص، مسئله مهم‌تر این است که آیا فشار سرمایه‌گذاران اصلی برای دریافت بیت کوین‌های خود باعث بازگرداندن این بیت کوین‌ها به آن‌ها می‌شود؟

او ادامه داد:

سوال دوم این است که آیا این فشار فروش باعث رسیدن قیمت به کف خواهد شد؟ زیرا همان طور که در آخرین بازار صعودی دیدیم، دارایی‌های بیت کوین مت گاکس حتی به نصف کاهش پیدا نکرد و از از حدود ۲۰۰٬۰۰۰ به ۱۳۷٬۰۰۰ بیت کوین رسید. اگر شاهد این شکل از فشار فروش یا در این مورد خاص، عرضه بیت کوین در بازار آزاد باشیم، چه اتفاقی برای قیمت خواهد افتاد؟

مت گاکس یک صرافی ارز دیجیتال منحل‌شده مستقر در ژاپن بود که در سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۲) پس از هک‌شدن ورشکسته شد. این صرافی در ژوئیه (تیر) ۲۰۲۲ اعلام شد که به‌عنوان بخشی از روند ورشکستگی خود به مقداری بیت کوین به مشتریان سابق‌اش بازپرداخت خواهد کرد.

مرتن بر این باور است که پرداخت بیت کوین به مشتریان پیشین مت گاکس می‌تواند منبع عظیمی از نقدینگی در سمت فروش ایجاد کند.

او در پایان گفت:

فکر می‌کنم این اتفاق به معنای ایجاد فشار فروش شدیدی خواهد بود. افرادی که از زمانی که بیت کوین با قیمت دو رقمی، سه رقمی یا نهایتاُ چند صد دلاری داشته‌اند و می خواهند شروع نقد‌کردن سود خود کنند، زیرا احساس می کنند که هدف بیت کوین به‌عنوان یک دارایی انجام چنین کاری است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
علیرضا.م.موحد
علیرضا.م.موحد
1 سال قبل

فروش از طرف کسایی که بیت کوینهای حداکثر چند صد دلاری داشتند کم است. چون در بازه زمانی 2014 تاکنون رشد خوبی داشته است و آنها را ترغیب به نگه داشتن بیشتر میکند. فقط کسانیکه که نیاز به نقدینگی شدید دارند(مانند پرداخت بدهی و تهیه مسکن و...) یا به اندازه نیاز مصرفیشان، میفروشند که فکر کنم کمتر از 20 درصد از 137 هزار بیت کوین مورد بحث است.

عباس بواذار
عباس بواذار
1 سال قبل

این خبرا دیگه تاثیری رو آگاهی مردمی که ترید میکنن, سفته بازان و نهنگ ها نداره! اتفاقا نهنگ ها و خرده کارا دنبال بیت کوین های به قیمت پایین هستند ریزش بیشتر باعث بالا اومدن ناگهانی بیت میشه! لطفا خودتون قبل تحلیل این خبر ها یکم تأمل داشته باشین بعد نشر بدین😄

شاگرد پیتر برندت
شاگرد پیتر برندت
1 سال قبل

اگه همشون با هم بفروشن نهایتا 3 میلیارد دلار بیت کوین میشن یک صدم مارکت کپ بیت کوین نمیشن ولی تا حالا با همین خبر مارکتو چند ماه زمین زدن بیت کوینا مردمو ارزون از چنگشون در بیارن
الان که دلار روند نزولی گرفته و سر و شانه زده تو تقاطع مرگه همه بازار ها دارن پامپ میشن
یه تحلیلگر یکبار مصرف میاد یه ترس قدیمی رو تو ذهن مردم ساده میکاره که بیت با سهام رشد نکنه بتونن چند مرحله ازبازار سود کنن
من بازار های ریزشی و صعودی زیادی دیدم
اخبار اینجور با ادمای یه بار مصرف فقط برا ترسه
این تحلیلگرا رو بشون بگی ترید هیستوری رو کن ندارن ولی خوب شعر میگن مث همای

علیرضا
علیرضا
1 سال قبل

مزخرف گفته. بدهی های یه صرافی درپیت 8 سال پیش در برابر عظمت بازار فعلی هیچه! درضمن قرار نیست یکجا تمام بدهی هاش پرداخت بشه و لزومی هم نداره مشتریانش یکجا تمام بیت های دریافتی بفروشند. اونم در شرایطی که بیت در کف قیمتی دو سال اخیره.

سجاد خان
سجاد خان
1 سال قبل

با فرض بر اینکه تمام 137000 واحد بیت کوین رو تحویل بده و همه کاربران هم بخوان در یک روز بفروشند چیزی حدود 15 درصد از حجم معاملات یک روز بیت کوین رو شامل میشه. الان در روز چیزی حدود 900000 واحد بیت کوین داره معامله میشه. در این تئوری دو فرض محال وجود داره و به نظر تاثیر زیادی در روند بازار نمیتونه ایجاد بکنه. این صرافی نه تمام بیت کوین ها را یکجا آزاد میکنه و نه همه کاربران به صورت همزمان دست به فروش خواهند زد. پس مثل این هست که سر شیلنگ آتشنشانی رو بذاری تو یه رودخونه در حال جریان. باز هم میشه گفت که سطح آب رودخونه بالا میاد؟

MAMO
MAMO
1 سال قبل

900 هزار واحد؟ 😐