در شبکه‌های اجتماعی همه‌جا صحبت از دوج کوین است

در شبکه‌های اجتماعی همه‌جا صحبت از دوج کوین است

داده‌های گوگل و توییتر نشان می‌دهد که صعود دوج کوین با افزایش شدید حجم توییت‌ها و جستجوهای گوگل درباره این ارز دیجیتال همراه بوده، اما احساسات نسبت به این ارز دیجیتال پرحاشیه به‌شدت در حال کاهش است.

به گزارش کوین تلگراف، روند صعودی دوج کوین در هفته گذشته رویدادی تاریخی بود؛ اما با وجود همه جاروجنجال‌ها، داده‌های شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که صعود این ارز دیجیتال احتمالاً به پایان خود رسیده است.

این ارز دیجیتال که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و در سال‌های گذشته در کانون اخبار پوچ و کلاهبرداری‌های مختلف قرار داشته است، در چند روز گذشته فصل دیگری از تاریخ حیرت‌آور خود را رقم زد.

حجم معاملات دوج کوین روز جمعه دو برابر شد و این ارز دیجیتال توانست در این معیار اتریوم را پشت سر بگذارد. این رویداد سنگ بنای یک صعود چشمگیر در قیمت دوج کوین بود که در یک روز دو برابر شد و رشد آن را در سال جاری به ۵,۰۰۰ درصد رساند.

جستجوهای در مورد دوج کوین در جهان
جستجوهای در مورد دوج کوین در جهان

اما دوج کوین در اصل یک میم کوین یا ارز طنز است و میم‌ها را شبکه‌های اجتماعی ترویج می‌کنند و اساساً به این شبکه‌ها وابسته هستند. وقتی یک میم نتواند شیوع پیدا کند، قیمتش سقوط می‌کند.

دوج کوین که تا بیش از ۰.۴ دلار هم بالا رفته بود، به ۰.۲۴ دلار سقوط کرد، اما توانست بخشی از کاهش قیمت را جبران کند. در حال حاضر، این ارز دیجیتال حدود ۰.۲۹ دلار معامله می‌شود. اما داده‌های تای (The TIE) و کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) نشان می‌دهد که افول بیشتری برای این سکه میم در راه است.

حجم معاملات در مقابل احساسات

گوگل ترندز (Google Trends) روز جمعه توییتی درباره عادات جستجوی معامله‌گران بیت کوین و دوج کوین در سراسر جهان منتشر کرد. براساس این توییت، در حالی که بیشتر دنیا روی بیت کوین متمرکز بودند، معامله‌گران آمریکایی چشمشان فقط به دوج کوین بود.

هیت مپ گوگل هم با داده‌های تای مطابقت دارد. حجم کل توییت‌هایی که به دوج اشاره دارد، در ساعات خواب آمریکایی‌ها فروکش می‌کند، در ساعات روز این کشور بالا می‌آید و اغلب در ظهرِ منطقۀ زمانی شرقی آمریکا (EST) به اوج می‌رسد. جالب اینکه وقتی قیمت دوج کوین در حال صعود است، حجم این توییت‌ها بالا می‌رود.

قیمت در مقابل حجم توییت‌ها
قیمت در مقابل حجم توییت‌ها

البته آمار جستجوی ساده و حجم توییت‌ها همیشه با رشد قیمت دوج کوین مطابق نیست. همان طور که اینفوگرافیک گوگل ترندز نشان داده است، احساسات مربوط به افزایش حجم ممکن است مرکب باشد. برای نمونه بسیاری از عبارات برتر مورد جستجو، مربوط به معامله‌گرانی است که تلاش دارند پیش‌بینی کنند که دوج کوین چه مقدار دیگر ظرفیت برای رشد دارد.

این نبود اطمینان به توییتر نیز سرایت کرده است. در حالی که احساسات پیرامون این ارز در زمان رشد آن تا ۰.۱۶ دلار در ۱۴ آوریل در شدیدترین حالت بود، روند «امواج» احساسات در ادامه افزایش قیمت، همراه با حجم توییت‌ها رو به کاهش گذاشت. درحالی‌که حجم کل توییت‌ها با رسیدن قیمت دوج به ۰.۴۰ دلار به اوج خود رسید، اکنون برای چند روز است که در حال فروکش است.

سرانجام، اگرچه حجم توییت‌ها و احساسات باعث صعود دوج کوین به اوج خود شد، اکنون به نظر می‌رسد که عقب‌گرد سریع قیمت، این ارز دیجیتال را به زمین بازمی‌گرداند.

قیمت و احساسات حاکم بر بازار دوج کوین
قیمت و احساسات حاکم بر بازار دوج کوین
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

66 دیدگاه
امید
امید
۳ سال قبل

امید

امـیر 🍇
امـیر 🍇
۳ سال قبل

امروز <b>b:تمام <b>شبکه ها و بخش های خبر اقتصادی آمریکا و روزنامه هایی که راجع به بورس مینویسن از دوج صحبت کردند. یکسری با شوخی یکسری متعجب بودن، حتی تحلیل گرهای سهام توی توییتر که سالی یکبار در مورد بیت کوین و اتریوم نظر میدن از دوج صحبت کردند بازار دویست میلیارد دلار واردش شد و الان هم اخبار داغ آمریکا توی توییتر یکیش بلومبرگ که راجع به دوج کوین نوشته یکی هم رویترز راجع به کل بازار ارزها.

وحید گیمه چی
وحید گیمه چی
۳ سال قبل

کمپانیه newegg دوج کویین را به گزینه های پرداختی خود اضافه کرد

امید
امید
۳ سال قبل

واقعیت داره؟

Fariborz
Fariborz
۳ سال قبل

دوج تا کریسمس 2021 به یک دلار میرسه.

Sabur👤
Sabur👤
۳ سال قبل

۲۱ساعت از پست این مقاله گذشته و دوج به قیمت ۰،۴۰ برگشته . پس پیش بینیتون کاملا اشتباهه. دوج برای عموم مردم هست و خیلی برنامه ها براش دارن. همه مردم عادی فعال در این سیستم بین خودشون برای ارزش دوج توافق خواهند کرد و این اتحاد باعث رشد خواهد شد . به همین زیبایی

امید
امید
۳ سال قبل
پاسخ  Sabur👤

👍
اینها فقط میخان مردم از این ارزها برگردن و برن تو بورس
آخه تو بیت کوین و...... نمیتونن سرمایه ی مردم رو بالا بکشن

حمید پی
حمید پی
۳ سال قبل

فعلا که بعد کمتر از یک روز از انتشار این مقاله باز برگشت روی 0.415 دلار !
پس زیاد آمارهای گوگل و توییتر اینا درست نبود گویا

حمید پیروی چشناسر
حمید پیروی چشناسر
۳ سال قبل

فعلا که بعد کمتر از یک روز از انتشار این مقاله باز برگشت روی 0.415 دلار !
پس زیاد آمارهای گوگل و توییتر اینا درست نبود گویا

حسن
حسن
۳ سال قبل

کسی مقاله وایت پیپر دوج کوین را دارد؟ هدفش چیست ؟ امنیتش چقدر است؟ میزان سکه اش آیا آنقدر زیاد نیست که ارزشش را کم کند؟129 میلیارد سکه دارد
آیا در آینده ممکن است سقوط کند؟
اگر این همه مردم در آن سرمایه گذاری کرده اند که به نظر نمی رسد به آسانی بشود آن را نادیده گرفت

ARYAMEHR
ARYAMEHR
۳ سال قبل

شنیده ها حاکی از قرار گرفتن دوج بعنوان یکی از گزینه های پرداخت اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک میباشد.اگه این شایعه واقعیت داشته باشه دوج میتونه رقیب سرسخت اتر بشه و یک دلار برای این ارز قیمت مضحکی خواهد بود

shadow
shadow
۳ سال قبل

بیت ۱۰ هزار ریخت دوج فقط ۱۰ سنت اصلاح داد 😁تکنیکالیست باشی ۵۰ درصد فیبو خبر از قدرت خریدار و هولدرهای خوشبین میده 😉