در شبکه‌های اجتماعی همه‌جا صحبت از دوج کوین است

در شبکه‌های اجتماعی همه‌جا صحبت از دوج کوین است

داده‌های گوگل و توییتر نشان می‌دهد که صعود دوج کوین با افزایش شدید حجم توییت‌ها و جستجوهای گوگل درباره این ارز دیجیتال همراه بوده، اما احساسات نسبت به این ارز دیجیتال پرحاشیه به‌شدت در حال کاهش است.

به گزارش کوین تلگراف، روند صعودی دوج کوین در هفته گذشته رویدادی تاریخی بود؛ اما با وجود همه جاروجنجال‌ها، داده‌های شبکه‌های اجتماعی حاکی از آن است که صعود این ارز دیجیتال احتمالاً به پایان خود رسیده است.

این ارز دیجیتال که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و در سال‌های گذشته در کانون اخبار پوچ و کلاهبرداری‌های مختلف قرار داشته است، در چند روز گذشته فصل دیگری از تاریخ حیرت‌آور خود را رقم زد.

حجم معاملات دوج کوین روز جمعه دو برابر شد و این ارز دیجیتال توانست در این معیار اتریوم را پشت سر بگذارد. این رویداد سنگ بنای یک صعود چشمگیر در قیمت دوج کوین بود که در یک روز دو برابر شد و رشد آن را در سال جاری به ۵,۰۰۰ درصد رساند.

جستجوهای در مورد دوج کوین در جهان
جستجوهای در مورد دوج کوین در جهان

اما دوج کوین در اصل یک میم کوین یا ارز طنز است و میم‌ها را شبکه‌های اجتماعی ترویج می‌کنند و اساساً به این شبکه‌ها وابسته هستند. وقتی یک میم نتواند شیوع پیدا کند، قیمتش سقوط می‌کند.

دوج کوین که تا بیش از ۰.۴ دلار هم بالا رفته بود، به ۰.۲۴ دلار سقوط کرد، اما توانست بخشی از کاهش قیمت را جبران کند. در حال حاضر، این ارز دیجیتال حدود ۰.۲۹ دلار معامله می‌شود. اما داده‌های تای (The TIE) و کوین تلگراف مارکتز پرو (Cointelegraph Markets Pro) نشان می‌دهد که افول بیشتری برای این سکه میم در راه است.

حجم معاملات در مقابل احساسات

گوگل ترندز (Google Trends) روز جمعه توییتی درباره عادات جستجوی معامله‌گران بیت کوین و دوج کوین در سراسر جهان منتشر کرد. براساس این توییت، در حالی که بیشتر دنیا روی بیت کوین متمرکز بودند، معامله‌گران آمریکایی چشمشان فقط به دوج کوین بود.

هیت مپ گوگل هم با داده‌های تای مطابقت دارد. حجم کل توییت‌هایی که به دوج اشاره دارد، در ساعات خواب آمریکایی‌ها فروکش می‌کند، در ساعات روز این کشور بالا می‌آید و اغلب در ظهرِ منطقۀ زمانی شرقی آمریکا (EST) به اوج می‌رسد. جالب اینکه وقتی قیمت دوج کوین در حال صعود است، حجم این توییت‌ها بالا می‌رود.

قیمت در مقابل حجم توییت‌ها
قیمت در مقابل حجم توییت‌ها

البته آمار جستجوی ساده و حجم توییت‌ها همیشه با رشد قیمت دوج کوین مطابق نیست. همان طور که اینفوگرافیک گوگل ترندز نشان داده است، احساسات مربوط به افزایش حجم ممکن است مرکب باشد. برای نمونه بسیاری از عبارات برتر مورد جستجو، مربوط به معامله‌گرانی است که تلاش دارند پیش‌بینی کنند که دوج کوین چه مقدار دیگر ظرفیت برای رشد دارد.

این نبود اطمینان به توییتر نیز سرایت کرده است. در حالی که احساسات پیرامون این ارز در زمان رشد آن تا ۰.۱۶ دلار در ۱۴ آوریل در شدیدترین حالت بود، روند «امواج» احساسات در ادامه افزایش قیمت، همراه با حجم توییت‌ها رو به کاهش گذاشت. درحالی‌که حجم کل توییت‌ها با رسیدن قیمت دوج به ۰.۴۰ دلار به اوج خود رسید، اکنون برای چند روز است که در حال فروکش است.

سرانجام، اگرچه حجم توییت‌ها و احساسات باعث صعود دوج کوین به اوج خود شد، اکنون به نظر می‌رسد که عقب‌گرد سریع قیمت، این ارز دیجیتال را به زمین بازمی‌گرداند.

قیمت و احساسات حاکم بر بازار دوج کوین
قیمت و احساسات حاکم بر بازار دوج کوین
اشتراک
اطلاع از
guest
29 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
وحید گیمه چی
وحید گیمه چی
4 ماه پیش

کمپانیه newegg دوج کویین را به گزینه های پرداختی خود اضافه کرد

Sabur👤
Sabur👤
4 ماه پیش

۲۱ساعت از پست این مقاله گذشته و دوج به قیمت ۰،۴۰ برگشته . پس پیش بینیتون کاملا اشتباهه. دوج برای عموم مردم هست و خیلی برنامه ها براش دارن. همه مردم عادی فعال در این سیستم بین خودشون برای ارزش دوج توافق خواهند کرد و این اتحاد باعث رشد خواهد شد . به همین زیبایی

حسن
حسن
4 ماه پیش

کسی مقاله وایت پیپر دوج کوین را دارد؟ هدفش چیست ؟ امنیتش چقدر است؟ میزان سکه اش آیا آنقدر زیاد نیست که ارزشش را کم کند؟129 میلیارد سکه دارد
آیا در آینده ممکن است سقوط کند؟
اگر این همه مردم در آن سرمایه گذاری کرده اند که به نظر نمی رسد به آسانی بشود آن را نادیده گرفت

ARYAMEHR
ARYAMEHR
4 ماه پیش

شنیده ها حاکی از قرار گرفتن دوج بعنوان یکی از گزینه های پرداخت اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک میباشد.اگه این شایعه واقعیت داشته باشه دوج میتونه رقیب سرسخت اتر بشه و یک دلار برای این ارز قیمت مضحکی خواهد بود

shadow
shadow
4 ماه پیش

بیت ۱۰ هزار ریخت دوج فقط ۱۰ سنت اصلاح داد 😁تکنیکالیست باشی ۵۰ درصد فیبو خبر از قدرت خریدار و هولدرهای خوشبین میده 😉

صالحی
صالحی
4 ماه پیش

دوج کویین ،دوماه دیگه سه دلاره ،حاضرم باهرکی میگه،نه شرط ببندم

Farid
Farid
4 ماه پیش

دوج کوئین به هزاران دلیل محبوبیت جهانی پیدا کرده … وهیچ وقت شکست نخاهد خورد وهمیشه و پیوسته وآهسته پیش خاهد رفت تازه غول های سرمایه رو هم بخاطر هزاران دلیل جذب خاهد کرد … شات کنید

غلامرضا
غلامرضا
4 ماه پیش
پاسخ  Farid

حتما چون شما و امثال شما خریدند، دلیل نکیهش چون پراید رو همه تو ایران خریدند ماشین خوبی باشه، ادمین بچاپ، سقوط بیشتر در انتظارشه،

حمید
حمید
4 ماه پیش

منکه یکجا فروختم ..همین سود بس..خدا بده برکت ۱۰۰۰ تومان خریدم ۱۲۰۰۰تومان فروختم…سیاست بازار سرمایه همینه

سعید
سعید
4 ماه پیش
پاسخ  حمید

به ۱۲ نرسیده چطور فروختی؟؟؟؟

حمید
حمید
4 ماه پیش
پاسخ  حمید

به خودت هم دروغ میگی از متن که نوشتی معلوم هست که به هیچ عنوان خرید نکرده بودی ونکته مهم اینه که بیشترین قیمت ریالی 12000 تومان نبوده 11000 تومان بود 😐

یوسف
یوسف
4 ماه پیش
پاسخ  حمید

اصلا ب ۱۲ تومن نیومده . تو فازی؟😂

امید خزائی
امید
4 ماه پیش
پاسخ  حمید

چن تا فروختی؟

سعید
سعید
4 ماه پیش

روزی میشه اول یا دوم تو جدول میشه اونروز دیر نیست

امید خزائی
امید
4 ماه پیش
پاسخ  سعید

اون موقع استخونامون زیر خاک پوسیده شده😅

جعفر
جعفر
4 ماه پیش

معلومه بدجور از دوج ترسیدن

Milad S
Milad S
4 ماه پیش

شما اگر به این فکر کنی که این میزان از سود زیاد از کجا میاد و چطور میشینه رو سرمایه تون ، اون وقت خیلی منطقی و راحت میتونی تصمیم بگیری …!
شاید تعداد سکه های موجود برای خرید این ارز خیلی زیاد باشه اما باید دید سرمایه ای هم که قرار جهت خرید وارد بشه و ارزشش رو روز به روز بیشتر کنه نامتنهایه ؟!
قطعا اینطور نیست مخصوصا وقتی نمونه ی آماری افرادی رو که اقدام به خرید پر ریسک در لحظه های صعود شارپی میکنن و کلا پیگیر ارزهای دیجیتال هستن در نظر بگیرید !

فراز
فراز
4 ماه پیش

از وقتی این پست رو گذشتی ۳۰ درصد دیگه دوج بالا رفته. افرین واقعا

امین حاجی عبدالرحمانی
امین حاجی عبدالرحمانی
4 ماه پیش

دوج اصلا قابل پیش بینی نیست اما روی تجربه ای که دارم دوج یک ریزش دیگه داره دقیقا مثل بیت کوین سکه ها را با سیاست جمع کردند یک پامپ موشکی میزنه پرسود باشید

Ali
Ali
4 ماه پیش

چکار کنیم بفروشیم یا نفروشیم

امیر نظری
امیر نظری
4 ماه پیش

سلام دوستان من زمستان با قیمت ۲۲۰ تومان خریدم ۱۰هزار تا خریدم الان عقل میگه بفروش طمع نمیزاره الان قیمت شده ده ۱۰۵۰۰ کدوم پیروز میشه ؟

Maysam
Maysam
4 ماه پیش

طمع نکن، بفروش، حداقل نصفش رو بفروش

حسن
حسن
4 ماه پیش

سیاست سیو سود

  1. تمام پول خارج کن
  2. 2.سودت را خارج کن
  3. 3. اصل پول را خارج کن سودت را بزار
امید خزائی
امید
4 ماه پیش

به نظر من نفروش بزار آخر همین سال

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off