کریم فایننس ۱۶ میلیون دلار از سرمایه‌های سرقت‌شده را بازیابی کرد

کریم فایننس ۱۶ میلیون دلار از سرمایه‌های سرقت‌شده را بازیابی کرد

پروتکل وام‌دهی کریم فایننس (Cream Finance) که حدود یک ماه پیش در جریان یک حمله سایبری ۲۵ میلیون دلار از سرمایه خود را از دست داده بود، توانسته است ۱۶ میلیون دلار از دارایی‌های به‌سرقت‌رفته را بازیابی کند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، این پروتکل فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) که در تاریخ ۳۱ اوت (۹ شهریور) برای دومین بار در سال جاری با یک حمله سایبری مواجه شد و نزدیک به ۲۵ میلیون دلار اتریوم و ارز دیجیتال ای‌ام‌پی (AMP) از دارایی‌های آن به سرقت رفت، توانسته است ۱۶ میلیون دلار از این دارایی‌های به‌سرقت‌رفته را بازیابی کند.

زمانی که حمله دوم صورت گرفت، تیم کریم فایننس وعده داد که این موضوع را پیگیری کند و اخبار جدید را به اطلاع‌ کاربران برساند.

اکنون که نزدیک به یک ماه از این ماجرا می‌گذرد، تیم کریم فایننس اخبار مثبتی را درباره بازیابی بخش بزرگی از سرمایه دزدیده‌شده منتشر کرده است.

کریم فایننس در توییتر گفت که با تعهد کامل نسبت به بازیابی این دارایی‌ها توانسته است بیش از ۵,۱۵۰ اتریوم را بازگرداند که با در نظر گرفتن قیمت‌های فعلی بیش از ۱۶ میلیون دلار ارزش دارد. با این حال همچنان چند میلیون دلار دیگر باقی مانده که هنوز بازیابی نشده است.

کریم فایننس در توییت خود توضیح داده است که مشارکت‌کنندگان در روند بازیابی این دارایی‌ها، ۵۰ درصد پاداش دریافت کرده‌اند. این پروتکل فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز به‌شکل سنتی از یابنده این باگ قدردانی کرده و به هکر اجازه داده است که ۱۰ درصد از دارایی به‌سرقت‌رفته را برای خود نگه دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه