تحلیل‌گران در مورد قیمت بیت کوین: رسیدن به ۶۰هزار تا ۵۰۰هزار دلار محتمل است!

تحلیل‌گران در مورد قیمت بیت کوین: رسیدن به ۶۰هزار تا ۵۰۰هزار دلار محتمل است!

برخی از تحلیلگران افزایش ۱۵۲درصدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ و رسیدگی به دو پرونده سم بنکمن فرید و چانگ پنگ ژائو را فرصتی برای تداوم رشد بازار می‌دانند. این تحلیلگران عقیده دارند که تداوم افزایش قیمت بیت کوین در سال جدید بر دو رویداد مبتنی خواهد بود: هاوینگ بیت کوین و تأیید احتمالی یک یا چند ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده.

درکنار هاوینگ که با نصف‌کردن پاداش ماینرها و کاهش عرضه بیت کوین همراه خواهد بود، هیجان فزاینده‌ای وجود دارد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پس از سال‌ها مخالف، اولین ETF اسپات مبتنی بر این ارز دیجیتال را تأیید خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آینده قیمت بیت کوین چیست؟ پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

این بدان معناست که امکان سرمایه‌گذاری در بیت کوین،‌ بدون نیاز به خرید و نگهداری آن فراهم خواهد شد. این صعنت امیدوار است که پس از این اتفاق، طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران به‌ویژه سرمایه‌گذاران نهادی بزرگ را جذب کنند. در ادامه برخی از پیش‌بینی‌های جسورانه و عجیب برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ را بررسی خواهیم کرد که سی‌ان‌بی‌سی در گزارش خود به آن‌ها پرداخته است.

مارک موبیوس: ۶۰هزار دلار

مارک موبیوس (Mark Mobius) در سال ۲۰۲۲، زمانی که بیت کوین بالای ۲۸٬۰۰۰ دلار معامله می‌شد، به درستی پیش‌بینی کرد که قیمت آن به ۲۰٬۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. او عقیده داشت که سپس قیمت به ۱۰٬۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت، هرچند این اتفاق در سال ۲۰۲۳ رخ نداد. موبیوس در تحلیل برای سال ۲۰۲۴ به سی‌ان‌بی‌سی گفت که قیمت بیت کوین تا پایان این سال به ۶۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید. او افزود:

جز اینکه تأیید ETFهای اسپات بیت کوین محتمل به نظر می‌رسد و علاقه به این ارز دیجیتال افزایش یافته است، هیچ دلیلی دیگر برای این پیش‌بینی وجود ندارد.

بیت ماینینگ: ۷۵هزار دلار

یووی یانگ (Youwei Yang)، اقتصاددان ارشد شرکت استخراج ارزهای دیجیتال «بیت ماینینگ» معتقد است که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ می‌تواند به ۷۵٬۰۰۰ دلار برسد. او نیز دلیل این افزایش را تأیید ETFهای اسپات که منجر به ورود سرمایه از سوی سرمایه‌گذاران نهادی و هاوینگ در مه ۲۰۲۴ (اردیبهشت ۱۴۰۳) می‌داند که عرضه این دارایی را کاهش خواهد داد. یانگ در یادداشتی ایمیلی نوشت:

پیش‌بینی می‌کنم بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ بین ۲۵ تا ۷۵ هزار دلار و در سال ۲۰۲۵ بین ۴۵ هزار دلار تا ۱۳۰ هزار دلار معامله شود. اگرچه که افزایش به قیمت‌های بالاتر نیز امکان‌پذیر است، اما همه سرمایه‌گذاران به‌دلیل نوسانات بازار و رفتار ناشی از ترس‌وطمع از آن سود نخواهند برد.

یانگ توضیح داد که تأیید ETF‌های اسپات بزرگ‌ترین رخداد برای بیت کوین در سال ۲۰۲۴ خواهد بود. البته، سرمایه‌گذاران با توجه به آسیب‌های ناشی از فروپاشی اکوسیستم لونا و صرافی FTX باید احتیاط زیادی در مورد زمان تأیید این صندوق‌ها داشته باشند، به‌ویژه که در جریان انتخاب ریاست‌جمهوری ایالات متحده در این سال، موضوع ارزهای دیجیتال نیز احتمالاً به یک مسئله سیاسی تبدیل خواهد شد.

پیش‌بینی دقیق روند بازار سخت است، اما یک رویکرد پله‌ای، خرید در بازارهای نزولی و کسب سود در بازارهای صعودی، احتمالاً استراتژی مؤثرتری برای کسانی است که پیش از این بیت کوین نخریده‌اند.

کوین‌شیرز: ۸۰هزار دلار

جیمز باترفیل (James Butterfill)، رئیس بخش تحقیقات کوین‌شیرز می‌گوید که چشم انداز دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۴ تغییری قابل‌توجه خواهد بود که ناشی از تأیید احتمالی ETFهای بیت کوین در ایالات متحده است. او دراین‌باره به سی‌ان‌بی‌سی گفت: 

این رویداد در حال گسترش پایگاه سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و ادغام آن‌ها با بازارهای مالی سنتی است. برآوردها حاکی از افزایش ۲۰درصدی سرمایه‌گذاری در حدود ۳میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت جاری است که می‌تواند به‌طور بالقوه قیمت بیت کوین را به ۸۰٬۰۰۰ دلار برساند.‌

باترفیل افزود:

در همین حال، سناریوی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نیز می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در افزایش قیمت بیت‌کوین ایفا کند. 

او اظهار کرد که بازار همچنین به‌دنبال عواملی فراتر از هاوینگ برای تأثیر بر قیمت بیت کوین خواهد بود که به نظر باترفیل هم‌اکنون تأثیر خود را گذاشته‌اند. او خاطرنشان کرد:

بنابراین، درحالی‌که هاوینگ که رویداد شناخته شده است، عناصر دیگر، به‌ویژه پتانسیل کاهش نرخ بهره، احتمالاً در شکل‌دادن به قیمت بیت کوین در آینده مهم هستند.

نکسو: ۱۰۰هزار دلار

آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev)، طرفدار برجسته بیت کوین و یکی از بنیان‌گذاران صرافی نکسو، عقید دارد که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ می‌تواند به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برسد. او در سال ۲۰۲۲ نیز اعلام کرده بود که قیمت بیت کوین به ۱۰۰٬۰۰۰ خواهد رسید،‌ هرچند برخلاف پیش‌بینی او این دارایی در آن سال سقوط کرد.  

ترنچف با انتشار یادداشتی در ماه دسامبر (آذر) از پیش‌بینی خود برای بیت کوین ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۴ با اشاره به هاوینگ و تأیید ETFهای اسپات گفت. او در بخشی از یادداشت خود نوشت:

انتظار دارم که تأثیرات حاصل از هاوینگ و تأیید ETF‌های اسپات قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار برساند. با این چشم‌انداز که قیمت در سال ۲۰۲۵ نیز به بالاترین سطح خود خواهد رسید. البته که این مسیر با چالش‌های غیرمنتظره و کاهش احتمال دو رقمی قیمت بیت کوین همراه خواهد بود.

ترنچف اضافه کرد که البته توکن‌های و پروژه‌هایی که هنوز شناخته شده نیستند، بیشترین رشد را در این سال خواهند داشت.

استاندارد چارتر: ۱۰۰هزار دلار

بانک استاندارد چارتر در ماه نوامبر (آبان) بار دیگر بر پیش‌بینی خود از قیمت ۱۰۰٬۰۰۰ دلاری بیت کوین تأکید کرد. این بانک گفت که این اتفاق در نتیجه تأیید ETF‌های اسپات متعدد رخ خواهد داد. استاندارد چارتر خاطرنشان کرد که هاوینگ نیز از این روند حمایت خواهد کرد.

کارول الکساندر: ۱۰۰هزار دلار

کارول الکساندر (Carol Alexander)، استاد مالی دانشگاه ساسکس، در سال ۲۰۲۲ عملکرد نسبت خوبی در پیش‌بینی قیمت بیت کوین داشت. او پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین در آن سال به ۱۰٬۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. البته، قیمت در آن سال تا حدود ۱۵٬۴۸۰ دلار کاهش یافت. الکساندر در سال ۲۰۲۳ نیز گفت که قیمت بیت کوین تا ۵۰٬۰۰۰ افزایش خواهد یافت. در اوایل دسامبر (اواسط آذر) بود که قیمت به بالاترین سطح سالانه خود حدود ۴۴٬۷۰۰ دلار رسید.

او به سی‌ان‌بی‌سی گفت که در طول سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴، در نتیجه ایجاد نوسان توسط معامله‌گران حرفه‌ای، بیت کوین در محدوده ۴۰٬۰۰۰ تا ۵۵٬۰۰۰ دلار معامله خواهد شد. الکساندر افزود که مرحله بعدی زمانی خواهد بود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با بایننس و کوین‌بیس بر سر اتهامات وارده به توافق برسد؛ مسئله‌ای که احتمالاً پیش از تأیید ETF‌های اسپات مورد نیاز باشد. 

او توضیح داد که احتمال توافق در سه‌ماهه دوم یا سوم سال وجود دارد و ETFها پس از آن تأیید خواهند شد که در نتیجه قیمت بیت کوین بالاترین سطح تاریخی خود حدود ۷۵٬۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. الکساندر خاطرنشان کرد:

روند قیمت پس از آن به توانایی‌های ارائه‌دهندگان ETFها مانند بلک‌راک و فیدلیتی بستگی دارد تا بازارسازان خود را نه تنها برای عرضه ETF‌ها، بلکه برای جلوگیری از دستکاری قیمت‌ها در صرافی‌ها تجهیز کنند که نوساناتی بیش‌از‌حد ایجاد خواهد کرد.

این استاد مالی نتیجه گرفت:

پیش از پایان سال ۲۰۲۴ قیمت می تواند از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار فراتر رود، اما تنها درصورتی‌که الگوریتم‌های بازارساز بلک‌راک و فیدلیتی توانایی کاهش نوسانات بازار را داشته باشند.

ماتریکس‌پورت: ۱۲۵هزار دلار

شرکت خدمات مالی ارزهای دیجیتال ماتریکس‌پورت (Matrixport) با انتشار یادداشتی در نوامبر (آبان) پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا آوریل (فروردین) به ۶۳٬۱۴۰ دلار و تا پایان سال آینده به ۱۲۵٬۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. این شرکت در گزارش خود گفت:

بر اساس مدل تورمی ما، انتظار می‌رود که روند حرکت اقتصاد کلان بر علیه ارزهای دیجیتال باشد. یک کاهش دیگر در تورم پیش‌بینی می‌شود که احتمالاً فدرال رزرو را به کاهش نرخ بهره وادار خواهد کرد. حجم ورود پول درکنار افزایش تنش‌های ژئوپلیتیک باید قیمت بیت کوین را به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۲۴ برساند.

بسیاری از کاهش سیاست‌های پولی انبساطی را برای بیت کوین مثبت می‌دانند که به‌عنوان یک دارایی پررسیک تلقی می‌شود. در همین حال، برخی بیت کوین را نوعی دارایی امن برای تبدیل پول در زمان‌های افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی می‌دانند، اگرچه بسیاری با این نظریه مخالفند.

کوین‌فاند: تا ۵۰۰هزار دلار

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر کوین‌فاند (CoinFund) یکی از عجیب‌ترین پیش‌بینی‌ها برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ را دارد. ست گینز (Seth Ginns)، یکی از مدیران این شرکت به سی‌ان‌بی‌سی گفت:

بیت کوین یک هم‌بستگی معکوس قوی با دلار و نرخ بهره واقعی دارد که هر دو اکنون در حال کاهش هستند. ما همچنین انتظار ورود جریان‌های قابل‌توجهی از سرمایه را پس از عرضه ETFهای اثبات بیت کوین و همچنین افزایش هیجان در مورد تأیید احتمالی ETF‌های اسپات اتریون در اواخر سال ۲۰۲۴ داریم.

او افزود که فکر می‌کند صنعت ارزهای دیجیتال در استانداردسازی مقررات است. گینز خاطرنشان کرد که قیمت بیت کوین در چرخه پیش‌رو می‌تواند به یک میلیون دلار برسد، اما انتظار منتطی‌تر برای سال ۲۰۲۴ قیمت ۲۵۰٬۰۰۰ تا ۵۰۰٬۰۰۰ دلار خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
۶ ماه قبل

با سلام و احترام
بین کوین از مرز 260دلار بیشتر می‌ره
با تشکر

Hadi Nazari
Hadi Nazari
۶ ماه قبل

به نظرم ETF بیت کوین در سال 2024 صورت نمی گیره؟ این رویداد ETF اگر قرار باشه انجام بشه به نظرم در سال های 2026 به بعد انجام بگیره

نوسترآداموس اول ایران
نوسترآداموس اول ایران
۶ ماه قبل

درود خداوند بر همه سرمایه گذاران جهان
بیت کوین سال ۲۰۲۴ مرز ۲۵۰ هزار دلار را طی می‌نماید.امروز/۱۰/۱۰/۱۴۰۲