نظرسنجی: ۶۵ درصد آمریکایی‌ها دوست دارند حقوقشان را به صورت ارز دیجیتال دریافت کنند

نظرسنجی: ۶۵ درصد آمریکایی‌ها دوست دارند حقوقشان را به صورت ارز دیجیتال دریافت کنند

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که بیشتر افراد شاغل در آمریکا تمایل دارند حقوق خود را با بیت کوین و ارزهای دیجیتال دریافت کنند. این نظرسنجی اطلاعات جالبی را هم درباره مسائل روان‌شناختی مربوط به پذیرش ارزهای دیجیتال ارائه کرده است.

به گزارش کریپتو اسلیت، مؤسسه تحقیقاتی اسکای‌ نوا (Skynova) با بیش از ۱,۰۰۰ متخصص شاغل، شامل ۷۹۷ کارمند و ۲۰۵ مدیر صحبت کرده است تا نظر آمریکایی‌ها درباره دریافت حقوق با ارزهای دیجیتال را مورد بررسی قرار دهد.

اسکای‌ نوا با ارائه نرم‌افزار تهیه صورتحساب به کسب‌وکارهای کوچک، میزان علاقه و تجربه قبلی افراد از پرداخت حقوق با ارزهای دیجیتال را اندازه‌گیری کرده است. در نظرسنجی این شرکت ۴۶.۹ درصد از پاسخ‌دهندگان قبلاً با ارز دیجیتال حقوق دریافت کرده‌اند و ۵۳.۹ درصد تا به حال چنین تجربه‌ای نداشته‌اند.

اکثر افراد شاغل علاقه‌مند به دریافت حقوق با ارز دیجیتال هستند

این نظرسنجی با هدف بررسی نگرش کلی و همچنین تعداد آمریکایی‌های شاغلی که ترجیح می‌دهند حقوق خود را با بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال دریافت کنند، انجام شده است. آیا آمریکایی‌ها چنین سیستمی را یک امتیاز در نظر می‌گیرند و آیا ممکن است شغل خود را ترک کنند تا در جایی مشغول شوند که با ارز دیجیتال حقوق می‌دهند یا خیر؟

۶۵ درصد کارکنان پاسخ داده‌اند که حداقل تا حدودی مایل هستند حقوق خود را با ارز دیجیتال دریافت کنند. در این میان بیش از ۲۸ درصد علاقه بیشتری به این روش نشان داده‌اند.

جمعیت‌شناسی کارکنان مسئله مهمی است، چراکه این نظرسنجی نشان می‌دهد ۶۳ درصد از متولدین بین‌ سال‌های ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ میلادی، دریافت ارز دیجیتال را به‌عنوان یک امتیاز در نظر می‌گیرند. کمتر از ۱۰ درصد هم گفته‌اند که پرداخت حقوق با ارزهای دیجیتال «ایده بسیار بدی است».

تقریبا یک‌سوم افراد پاسخ داده‌اند که ترجیح می‌دهند از شغل فعلی خود استعفا دهند و به سراغ کار دیگری بروند که با ارزهای دیجیتال حقوق پرداخت می‌کنند. با این حال ۴۲.۲ درصد گفته‌اند که اگر کارفرمایان فعلی‌شان بخواهند با ارز دیجیتال حقوق دهند، از شغل خود استعفا خواهند داد.

این نشان می‌دهد که کارکنان بیشتر تمایل دارند روش‌های جدیدتر را خودشان انتخاب کنند تا اینکه به آنها تحمیل شود.

زمانی که از این افراد پرسیده شد ترجیح می‌دهند حقوق خود را با کدام ارز دیجیتال دریافت کنند، اکثر کارکنان آمریکایی، ۷۴.۳ درصد، از بیت کوین نام بردند. اتریوم و دوج کوین هم در رتبه‌های بعدی هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که تفکر رایج درباره مزایای پرداخت حقوق با ارزهای دیجیتال این است که آنها آینده سیستم پولی هستند. پتانسیل کسب سود و تنوع منابع درآمدی هم از دیگر مزایایی است که شرکت‌کنندگان این نظرسنجی به آنها اشاره کرده‌اند.

نوسان شدید قیمت‌ها، احتمال ازدست‌رفتن سرمایه و غیرقابل‌پیش‌بینی بودن ارزهای دیجیتال، از جمله مواردی است که شرکت‌کنندگان از آنها به‌عنوان ایرادات پرداخت حقوق با ارز دیجیتال یاد کرده‌اند.

کارفرمایان هم علاقه‌مند به پرداخت حقوق با ارز دیجیتال هستند

بیش از ۲۰۰ تن از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی مدیرانی هستند که اغلب مسئولیت استخدام و پرداخت حقوق کارکنان را هم بر عهده دارند.

بیش از ۷۷ درصد مدیران گفته‌اند که حداقل تا حدودی تمایل دارند حقوق کارکنان خود را از طریق ارزهای دیجیتال پرداخت کنند. این آمار نشان می‌دهد تعداد افرادی که تمایل دارند این سیستم را اجرایی کنند نسبت به افرادی که حاضر هستند فیش حقوقی خود را با ارز دیجیتال دریافت کنند، بیشتر است.

ارزهای دیجیتال در بحث شرایط استخدامی هم نقش مهمی را ایفا می‌کنند، چراکه ۴۸.۳ درصد از مدیرانی که مسئول استخدام نیروهای جدید هستند می‌خواهند ارزهای دیجیتال را تجربه کنند.

غربالگری‌های انجام‌شده در این نظرسنجی نشان می‌دهد مدیران شرکت‌های با ابعاد کوچک و بزرگ اغلب به‌دنبال تجربه ارزهای دیجیتال هستند و این در حالی است که شرکت‌های متوسط با میانگین ۵۰ تا ۲۴۹ پرسنل، بیشتر به‌دنبال این تجربه بوده‌اند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه