۸۰ درصد ارزش بازار استیبل کوین‌ها در اختیار ۶ حساب کاربری است

۸۰ درصد ارزش بازار استیبل کوین‌ها در اختیار ۶ حساب کاربری است

داده‌های جدید کوین متریکز (CoinMetrics) نشان می‌دهد که حداقل ۸۰ درصد از ارزش بازار پنج استیبل کوین شاخص بازار، در کمتر از ۶ حساب در شبکه‌های آنها قرار دارد.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های کوین متریکز نشان می‌دهد که حداقل ۲۰ درصد از تبادلات انجام‌شده با استفاده از بیشتر استیبل کوین‌ها، ارزشی کمتر از ۱۰۰ دلار دارد. این مسئله را می‌توان نشانه‌ای از استفاده و پذیرش گسترده از استیبل کوین‌ها دانست.

در بخش دیگری از گزارش کوین متریکز آمده است که بیش از ۴۰ درصد تراکنش‌هایی که با استفاده از پکسوس (PAX) انجام می‌شودبه طرح‌های بازاریابی چند سطحی یا طرح‌های پانزی مرتبط است.

این گزارش به تمرکز شدید در ارتباط با این استیبل کوین‌ها نیز اشاره می‌کند. کمتر از شش حساب کاربریِ جمینی دلار (GUSD)، بایننس یو‌اس‌دی (BUSD)، هیوبی دلار (HUSD)، تتر مبتنی بر ترون (USDT) و «USDK»، بیش از ۸۰ درصد ارزش بازار این توکن‌ها را در اختیار دارند.

تتر مبتنی بر اتریوم از این حیث فاصله بیشتری با دیگران دارد و چیزی در حدود ۱,۶۰۰ حساب، ۸۰ درصد ارزش بازار آن را در اختیار دارند. «USDC» و ترو یواس‌دی (TrueUSD) با ۲۰۰ حساب و تتر مبتنی بر اومنی (Omni) با بیش از ۱۵۰ حساب، در رده‌های بعدی قرار دارند.

توزیع ثروت استیبل کوین‌ها
توزیع ثروت استیبل کوین‌ها

با نگاهی به تعداد نقل و انتقالات استیبل کوین‌ها، USDC بیشترین توزیع را در میان استیل کوین‌ها دارد و ۲۰ درصد از کیف پول‌های آن، ۸۰ درصد از انتقالات را انجام می‌دهند. تتر مبتنی بر اومنی و GUSD با حدود ۱۹ درصد و TUSD با حدود ۱۵ درصد در رده‌های بعدی هستند.

توزیع فعالیت‌ها در استیبل کوین‌ها
توزیع فعالیت‌ها در استیبل کوین‌ها

در نگاه اول، به نظر می‌رسد که پکسوس بیشترین توزیع را در میان دیگر استیبل کوین‌ها داشته باشد؛ چرا که نزدیک به ۵۰ درصد از حساب‌ها، ۸۰ درصد ارزش بازار آن را در اختیار دارند.

این در حالی است که با نگاهی دقیق‌تر می‌توان فهمید که دو مورد از فعال‌ترین حساب‌ها در این شبکه به طرح‌های پانزی مرتبط‌اند. طی سال گذشته شاهد افزایش چشم‌گیر در ارتباط با فعالیت‌های پانزی در شبکه پکسوس بودیم و در حال حاضر ۴۰ درصد از کل تراکنش‌های آنها متعلق به این طرح‌هاست.

تعداد طرح‌های پانزی در شبکه پکسوس
تعداد طرح‌های پانزی در شبکه پکسوس

کوین متریکز به این نتیجه رسیده است که فعال‌ترین حساب‌های تتر مبتنی بر ترون برای دریافت سود سهام استفاده می‌شود و در برخی روزها، ۹۰ درصد تراکنش‌های آن متعلق به چنین فعالیت‌هایی است.

طبق آمار کوین متریکز، حداقل ۲۰ درصد از تراکنش‌هایی که با استیبل کوین‌ها انجام می‌گیرد، ارزشی کمتر از ۱۰۰ دلار دارند.

کمتر از ۴ درصد از این تراکنش‌ها ارزشی بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار دارند. این رقم برای هیوبی دلار و باینس دلار به ترتیب ۳۵ و ۱۷ درصد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه