قیمت پولکادات؛ آیا اوج تاریخی پولکادات شکسته می‌شود؟

قیمت پولکادات؛ آیا اوج تاریخی پولکادات شکسته می‌شود؟

افزایش حجم معاملات، هیجانات سرمایه‌گذاران در ارتباط با مزایده پیش روی زنجیره‌های جانبی و عملکرد خوب کوساما در روزها و هفته‌های اخیر باعث شده است تا سرمایه‌گذاران به شکسته‌شدن اوج قیمت پولکادات امیدوار باشند.  

به گزارش کوین تلگراف، پس از آن که به‌روزرسانی لندن اتریوم نتوانست نقش عمده‌ای در رفع مشکلاتی نظیر اشباع شبکه و کارمزدهای بالا ایفا کند، پولکادات فرصت عرض‌اندام پیدا کرد و توانست سهم خود را در بازار افزایش دهد.

پولکادات یکی از ۱۰ ارز دیجیتال بازار است که شتاب صعودی خوبی به دست آورده ولی هنوز جهش قابل‌توجهی را تجربه نکرده است. این در حالی است که برخی از رقبای این ارز دیجیتال نظیر سولانا موفق به ثبت جهش‌های گسترده‌ای شدند.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات

داده‌های بازار نشان می‌دهد پس از آن که در ۲۰ ژوییه (۲۹ تیر) پولکادات به کف قیمت خود در ۱۰.۳۶ دلار رسید، شاهد رشد ۲۰۵ درصدی آن و رسیدن به ۳۱.۷ دلار در روز گذشته بودیم. این صعود در حالی انجام می‌گیرد که صحبت‌ها پیرامون آغاز فصل آلت کوین‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود.

کارشناسان معتقدند مزایده پیش روی پولکادات برای زنجیره‌های جانبی، رشد شدید پروژه‌های شبکه و افزایش مداوم حجم معاملات عواملی هستند که در آینده تأثیری مثبت روی قیمت این ارز دیجیتال می‌گذارند.

مزایده پاراچین‌ها

یکی از اصلی‌ترین عواملی که شتاب صعودی قیمت پولکادات را بیشتر می‌کند، به مزایده گذاشتن پاراچین‌های آینده است که در آن پروژه‌ها برای دستیابی به یک اسلات از تعداد اسلات‌های محدود برای راه‌اندازی در شبکه، بر سر آرای جامعه پولکادات با هم رقابت می‌کنند. یکی از کاربران توییتر در این باره می‌نویسد:

مزایده پاراچین آینده می‌بایست تقاضا برای پولکادات را بیشتر کند.

پاداش توکنی مزایده‌های روی کوساما خارق‌العاده بوده است و با پیش‌بینی مورد مشابه در پولکادات، ارزهای خود را سهام‌گذاری می‌کنم.

کوساما را می‌توان یک نسخه ابتدایی از پولکادات دانست. کوساما اواخر ماه ژوییه تعدادی از پاراچین‌های خود را در قالب یک دسته طی یک مزایده به افراد مختلف واگذار کرد و امروز هم یک برنامه دیگر برای مزایده دارد.

در طول این برنامه‌های مزایده، کاربران با قفل‌کردن توکن‌های پولکادات به پروژه موردنظرشان رأی می‌دهند. قفل‌کردن توکن‌ها به‌نوعی تأمین سرمایه برای پروژه موردنظر است. در صورتی که رأی‌ها کافی باشد، یکی از اسلات‌های شبکه به پروژه مذکور تعلق می‌گیرد. شایان ذکر است که تعداد اسلات‌ها محدود است.

مزایده اسلات‌ها توکن‌های در گردش را کاهش می‌دهد و همین مسئله فشار صعودی قیمت پولکادات را بیشتر می‌کند. مزایده اسلات‌ها پولکادات پس از تکمیل زنجیره‌های موازی کوساما آغاز می‌شود. روند مزایده اسلات‌ها در این دو شبکه طبق برنامه و بدون وقفه در حال انجام است.

پروژه‌های روی پولکادات

یکی دیگر از نقاط قوت پولکادات، تعداد زیاد پروژه‌های روی این شبکه است. این پروژه‌ها به‌دنبال کسب یک اسلات روی شبکه هستند تا فعالیت خود را آغاز کنند.

اکوسیستم پولکادات

همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، اکوسیستم پولکادات طی یک سال گذشته رشد قابل‌توجهی را شاهد بوده و زیرساخت‌های زیادی به این شبکه اضافه شده است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در مقایسه با پروژه‌های مشابه، وضعیت پولکادات به‌مراتب بهتر است.

با آغاز مزایده پاراچین‌ها در پولکادات به نظر می‌رسد که رشد پروژه نیز ادامه داشته باشد. روند بدون اشکال مزایده پاراچین‌ها در کوساما هم مهر تأییدی بر پذیرش پروژه‌های بیشتر روی پولکادات است.

حجم معاملات

حجم معاملات روزانه پولکادات یکی دیگر از عواملی است که با تکیه بر آن می‌توان به آینده قیمت این ارز دیجیتال امیدوار بود. در حال حاضر حجم معاملات ۲۴ ساعته این ارز دیجیتال در سطحی قرار دارد که از سقوط ماه مه تا به حال دیده نشده است.

بر اساس داده‌های بازار، روز گذشته شاهد رشد ۳۰۰ درصدی حجم معاملات روزانه پولکادات و رسیدن به ۵.۴۱ میلیارد دلار بودیم. به‌گفته کارشناسان مزایده امروز پاراچین‌ها در کوساما نقش عمده‌ای در افزایش حجم معاملات پولکادات داشته است. معامله‌گران در حال حاضر تصور می‌کنند رشد کوساما می‌تواند در پولکادات هم اتفاق بیفتد.

اگر کوساما بتواند روند مزایده‌های پاراچین‌های خود را با موفقیت به پایان برساند، مزایده‌ها در پولکادات آغاز می‌شود؛ این یعنی می‌توان انتظار افزایش تقاضا برای توکن‌های پولکادات را داشت که خود باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

2 دیدگاه
Alireza
Alireza
1 سال پیش

ادامش کو؟

Kamran
Kamran
1 سال پیش

🚀❤️

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.