۳ دلیل برای رسیدن اتریوم به ۵ هزار دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲

۳ دلیل برای رسیدن اتریوم به ۵ هزار دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲

برخی از تحلیلگران معتقدند وضعیت شاخص‌های تکنیکال، درون‌زنجیره‌ای و عوامل کلان اقتصادی، همه و همه به نفع افزایش قیمت اتریوم در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ است. این کارشناسان تصور می‌کنند افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا و رشد ارزش دلار هم نمی‌تواند تأثیر چندانی بر روند بلندمدت قیمت بگذارد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت اتریوم ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۹ آبان) به رکورد تاریخی ۴,۸۶۷ دلار رسید و سپس بیش از ۲۰ درصد سقوط کرد. با این حال، عقب‌نشینی شدید قیمت اتریوم به این معنی نیست که این ارز دیجیتال نمی‌تواند در ماه‌های آینده به رکورد جدیدی برسد. ابزارهای تکنیکال، شاخص‌های کلان اقتصاد و داده‌های درون‌زنجیره‌ای هم این مسئله را تأیید می‌کنند.

یکی از این شاخص‌ها پیش‌بینی می‌کند که قیمت اتریوم در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ به ۵,۰۰۰ دلار می‌رسد و شاخص‌های دیگر هم از آن حمایت می‌کنند.

الگوی صعودی روی نمودار اتریوم

اصلاح جدید اتریوم باعث شده است که در نمودار آن الگوی کنج کاهشی ایجاد شود. این الگوی کلاسیک نشان‌دهنده تغییر روند قیمت و صعود احتمالی آن است.

الگوی کنج کاهشی از یک قیمت بالا شروع می‌شود. سپس قیمت کاهش می‌یابد و نوسانات محدودتر می‌شوند. در نتیجه یک شکل مخروطی ایجاد می‌شود که با نزدیک‌شدن سقف‌ها و کف‌های بعدی، قیمت هم پایین می‌آید. در نهایت هم اگر قیمت بتواند خط مقاومت را بشکند، روند صعودی آغاز خواهد شد.

در حال حاضر، معامله‌گران زیادی منتظر شکسته‌شدن مقاومت الگوی کنج کاهشی اتریوم هستند. اگر این مقاومت شکسته شود، قیمت اتریوم به‌ اندازه حداکثر فاصله بین خط روند بالا و پایین این الگو افزایش می‌یابد. این فاصله از نقطه شکست مقاومت حساب می‌شود. در این صورت این احتمال وجود دارد که قیمت اتریوم به ۵,۰۰۰ دلار برسد.

روز گذشته، تحلیلگری با نام مستعار کنگ تریدینگ (Kong Trading)، در حمایت از این چشم‌انداز نوشت:

هدف بعدی اتریوم هیچ تغییری نکرده است. این ارز دیجیتال به ۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

۳ دلیل برای رسیدن اتریوم به ۵ هزار دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲
نمودار قیمت اتریوم؛ تحلیل کونگ تریدینگ از نمای ۱ روزه بازار اتریوم/ دلار

کاهش واریز اتریوم به صرافی‌ها

معمولاً معامله‌گران زمانی توکن‌های خود را وارد صرافی‌ها می‌کنند که بخواهند آنها را در ازای ارز فیات، استیبل کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر بفروشند یا معامله کنند.

به‌طور کلی افزایش تعداد تراکنش‌ها به مقصد پلتفرم‌های معاملاتی نشان می‌دهد که تمایل به فروش در بازار افزایش یافته است. از طرف دیگر، کاهش تعداد تراکنش‌ها هم نشان می‌دهد که معامله‌گران ترجیح می‌دهند توکن‌های خود را نگهداری کنند.

داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که تعداد واریز‌های اتریوم به مقصد صرافی‌های ارز دیجیتال، در ۳ ژانویه (۱۳ دی) به کف ۲۳ ماهه خود رسیده است.

۳ دلیل برای رسیدن اتریوم به ۵,۰۰۰ دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲
نمودار حجم اتریوم‌های واریز‌شده به صرافی‌ها

علاوه بر این، داده‌های سایت گلسنود نشان می‌دهد که تعداد کیف پول‌هایی که اتریوم را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند در سی روز گذشته کاهش یافته است. این اتفاق درست هم‌زمان با کاهش ۱۱ درصدی قیمت اتریوم رخ داده است.

۳ دلیل برای رسیدن اتریوم به ۵,۰۰۰ دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲
تعداد آدرس‌هایی که اتریوم به صرافی‌ها واریز می‌کنند

علاوه بر این، روند موجودی اتریوم در تمام صرافی‌ها از اوت ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹) نزولی بوده است. این نشان می‌دهد به‌دنبال رشد قیمت اتریوم از حدود ۴۰۰ به ۳,۸۰۰ دلار، سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال همچنان دیدی بلندمدت دارند.

۳ دلیل برای رسیدن اتریوم به ۵,۰۰۰ دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲
نمودار موجودی اتریوم صرافی‌های ارز دیجیتال

آیا نرخ بهره بانکی در آمریکا پایین می‌ماند؟

سقوط ۱,۰۰۰ دلاری اتریوم از نوامبر ۲۰۲۱ (آبان)، عمدتاً به‌خاطر چرخش سیاست‌های فدرال رزرو بوده است.

بانک مرکزی آمریکا برای جلوگیری از تورم فزاینده تصمیم گرفت که برنامه خرید اوراق قرضه ماهانه ۱۲۰ میلیارد دلاری خود را سریع‌تر متوقف کند. علاوه بر این، فدرال رزرو می‌خواهد در سه مرحله، نرخ بهره بانکی را که اکنون نزدیک به صفر است، در سال ۲۰۲۲ افزایش دهد. این در حالی است که سیاست پولی سست فدرال رزرو یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت اتریوم، بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر بود.

۳ دلیل برای رسیدن اتریوم به ۵,۰۰۰ دلار در سه‌ماهه اول ۲۰۲۲
مقایسه روند قیمتی بیت کوین و اتریوم (نمای ۱ هفته‌ای بازار)

با وجود این، تلاش‌های فدرال رزرو برای کاهش تورم ۶.۸ درصدی از طریق افزایش سه‌مرحله‌ای نرخ بهره بانکی، ممکن است در بلندمدت بر قیمت بیت کوین و اتریوم تأثیری نداشته باشد. برای مثال، آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev)، یکی از مدیران پلتفرم وام‌دهی نکسو (Nexo)، باور دارد که نرخ بهره بانکی همچنان پایین خواهد بود.

او در مصاحبه با بلومبرگ گفته است:

مهم‌ترین عاملی که در سال ۲۰۲۲ بر بیت کوین و ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد، سیاست بانک مرکزی است. نرخ بهره بانکی همچنان پایین خواهد بود. فدرال رزرو نمی‌تواند در برابر سقوط ۱۰ تا ۲۰ درصدی بازار سهام یا واکنش نامطلوب بازار اوراق قرضه دوام بیاورد.

توماس پترفی (Thomas Peterffy)، میلیاردر مجارستانی، در مصاحبه‌ای گفت فکر می‌کند تمام سرمایه‌گذاران باید حداقل دو تا سه درصد از سبد سرمایه‌گذاری خود را به ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و اتریوم اختصاص بدهند؛ چراکه ممکن است ارزهای فیات روزی «به درک واصل شوند».

علاوه بر این، ری دالیو (Ray Dalio)، مؤسس شرکت سرمایه‌گذاری بریج واتر اسوشیتس (Bridgewater Associates)، گفته است که برای مقابله با خطر افزایش تورم و کاهش ارزش پول نقد، در سبد سرمایه‌گذاری خود مقداری بیت کوین و اتریوم نگه می‌دارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
سعید
سعید
2 سال قبل

همون شاخصا که میگفتن قبل از سال تحویل اتریوم 5000 دلار رو رد میکنه! 3 ماه دیگه هم میاد و میبینیم. باز شاخصای متشخص میگن 3 ماه دوم احتمالا... باز اونم میاد و میره آخرش میشه 3 ماهه سوم و آواخره 2023

FEFERY70
FEFERY70
2 سال قبل

فعلآ که همه ارزها دارن ريزش می کنن.. اميدوارم هولدرها همچنان هولدر بمونن و تریدرها هم لیکوید نشن

مصطفی
مصطفی
2 سال قبل

عجب

علی
علی
2 سال قبل

باشه

محب
محب
2 سال قبل

این بازار سرتاسر کلاهبرداریه ، با اخبار ادمهای پولدار و معروف بالا و پایین میشه و فقط خودشون سود میکنن ، مثلا شخصی مانند ایلان ماسک را در نظر بگیرید ، رو دوج کار کرد و با تبلیغ به قیمت ۷۳ سنت رسوند ، خالی کرد ، رفت سراغ شیبا با جنگ زرگری رسانه ای که قاتل دوج هست اینجا هم سودشو کرد و ۸ هزار دلارش تبدیل به ۵/۷ میلیارد دلار شد و خالی کرد ، رفت سراغ بیبی دوج و با اخبار ادم های ساده ای مثل بنده را تحریک و اسه خرید و جیبشون را خالی میکنه

امیر
امیر
2 سال قبل

چ خیال پوچی دارین فکردین همیشه بهتون سود فضایی بده اصلا اینطور نیست اگ اینطوری بود همه الان ملیاردر بودن پول فقط با سختی بدست میاد

Mojtaba97.crypto
Mojtaba97.crypto
2 سال قبل

قطعاً این اپلیکیشن هم با این مدل اخباری که منتشر میکنه ، یه درصدی از معاملات میبره
چون در شاخص ترس و طمع مردم، تأثیر گذاره