00: 00: 00
ارز دیجیتال > قوانین > جمهوری اسلامی ایران > ادعای حجم تراکنش روزانه ۱۰ میلیون دلاری بیت کوین در ایران !
اخبار جمهوری اسلامی ایران

ادعای حجم تراکنش روزانه ۱۰ میلیون دلاری بیت کوین در ایران !

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایرنا، یک کارشناس بانکی خبر داد در ایران روزانه ۱۰ میلیون دلار تراکنش مالی به‌وسیله بیت کوین‌ها انجام می‌شود.

هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، با موضوع انقلاب بلاک چین برگزار شد. هرچند بسیاری از نظریه‌پردازان با استفاده واژه «انقلاب» برای این فناوری مشکل دارند، اما با این حال معتقدند که این فناوری واجد تحولات زیادی در بخش‌های مختلف اقتصادی خواهد بود.

محمدرضا غفوری، کارشناس بانکی در این رابطه به خبرنگار ایرناپلاس گفت:

انقلاب بلاک چین قرار است یک تحول و تغییر رویکرد در نظام بانکی باشد. با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر شاهد شکل‌گیری شبکه‌ها و روابط بین‌بانکی هستیم، گسترش این شکل از بانکداری باعث تحولاتی شده که از اساس و پایه، شکل بسته یا سنتی بانکداری را تغییر خواهد داد. این تغییرات مکانیسم‌های اعتباری و اعتبارسنجی سنتی را هم دربر خواهد گرفت.

خداحافظی با بانکداری سنتی

وی افزود:

این بدین معنی است که ما در آینده نزدیک بانک و ساختار و کارکرد بانکی خواهیم داشت، اما نسل بانک‌ها در این سیستم کاملاً عوض خواهد شد. درواقع ما آخرین نسل بانکداری سنتی خواهیم بود و در آینده با توجه به بحث ارزهای دیجیتال و توسعه‌ای که در حوزه بلاک چین صورت خواهد گرفت، شکل‌های پرداخت و مناسبات اعتباری تغییر خواهد کرد و حتی مبنای بسیاری از تحولات اقتصادی هم از این سمت خواهد بود.

غفوری با بیان اینکه در این زمینه مهم‌ترین مسئله بحث رگولاتوری است که وظیفه آن بر عهده بانک‌های مرکزی خواهد بود، اضافه کرد:

این نهاد می‌تواند در اصلاح و بهبود این شبکه تأثیرگذار باشد. امیدواریم در قالب رگولاتوری از سوی بانک مرکزی شاهد تمهیدات متناسبی باشیم تا فضای کسب‌وکار به سطح قابل‌توجهی برسد.

نیاز ارزی کشور با ارزهای دیجیتال برآورده می‌شود؟

ادعای حجم تراکنش روزانه 10 میلیون دلاری بیت کوین در ایران !

وی درباره استفاده از فناوری بلاک چین در غلبه بر تحریم‌های اقتصادی گفت:

طبیعتاً یکی از ظرفیت‌هایی که این فناوری‌ها می‌توانند ایجاد کنند، عدم وابستگی است که ممکن است در شرایط متفاوتی ایجاد شود. ارزهای دیجیتال می‌توانند نیازهای ارزی کشور را تأمین کنند. بازار بیت کوین در کشور شاید به‌ظاهر کوچک باشد، اما گردش‌ها و تأمین مالی در این حوزه چیز دیگری را نشان می‌دهد.

غفوری خبر داد:

تراکنش‌های مالی در حوزه بیت کوین‌ها که به‌صورت روزانه صورت می‌گیرد، رقم بسیار زیادی است، به‌طوری که از رقم ۱۰ میلیون دلار سخن گفته می‌شود. این نشان‌دهنده اهمیت و گسترش این حوزه در ایران است که می‌تواند گشایش‌های فراوانی در حوزه تبادلات تجاری ایجاد کند.

خیال کاربران ارزهای دیجیتال راحت است

این کارشناس بانکی همچنین گفت:

یکی از موضوعاتی که به‌عنوان مزیت ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود، اطمینان خاطری است که در حوزه‌های اعتباری به وجود می‌آید. درواقع افراد از نقل و انتقال و تراکنش‌های خود در این بستر اطمینان خاطر دارند. حال ممکن است در یک وب‌سایت کلاه‌برداری‌هایی صورت گرفته باشد، اما چیزی که بازارهای جهانی نشان می‌دهد این است که تراکنش‌های بیت کوین بسیار ایمن هستند.

غفوری در این زمینه یادآوری کرد:

با این حال باید اشاره کرد یکی از نگرانی‌های رگولاتوری بانک مرکزی در همین رابطه است که ضرورت آسانی انجام و اطمینان‌بخشی در این زمینه را بالا ببرد. از این نظر یکی از وظایف تعریف‌شده کمیته مشترکی که بین وزارت ارتباطات، مخابرات و بانک مرکزی ایجاد شده، ایجاد همین اطمینان خاطرها است.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

ادعای حجم تراکنش روزانه ۱۰ میلیون دلاری بیت کوین در ایران !

درباره نویسنده

گروه خبری

گروه خبری

4
دیدگاه کاربران

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
امیرگوريل انگوليمحسن Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
امیر
امیر

حتما راست میگه . من دیروز صرافی گفتم ۲۰۰ دلار میخوام برای امتحان تو دبی نیاز دارم اون گفت نداریم حتی یک دلار ما حق فروش نداریم.
الان باید برم بیت کوین بگیرم چون قانون خود تحریمی مشکل ساز شده برام.

گوريل انگولي
گوريل انگولي

كجاشو ديدي. من كسيو ديدم ميگه روزي ١٠٠٠ تا بهت تحويل ميدم. تو ايران

محسن
محسن

نگران شدم.

امیر
امیر

امار سرشماری جمعیت ما دقیق نیست با اختلاف بالا هم اعلام میشه جای نگرانی نیست.