نتایج یک نظرسنجی: چیزی در حدود نیمی از مردم سنگاپور ارزهای دیجیتال دارند

نتایج یک نظرسنجی: چیزی در حدود نیمی از مردم سنگاپور ارزهای دیجیتال دارند

پژوهش جدید صرافی ایندیپندنت رزرو (Independent Reserve) نشان می‌دهد که ۹۳٪ از شهروندان سنگاپور با بیت کوین آشنایی دارند و ۴۳٪ از آنها ارز دیجیتال دارند.

به گزارش کریپتو پوتیتو، نظرسنجی جدید انجام‌شده از سوی ایندیپندنت رزرو نشان می‌دهد که ۴۳٪ از ساکنان سنگاپور ارزهای دیجیتال دارند. ۴۶٪ نیز اظهار داشتند که در سال آینده ارزهای دیجیتال خریداری می‌کنند.

ایندیپندنت رزرو، صرافی ارز دیجیتال استرالیایی، به‌منظور ارزیابی میزان پذیرش ارزهای دیجیتال در سنگاپور یک نظرسنجی‌ بر روی ۱,۰۰۰ نفر انجام داد. بر اساس نتایج به‌دست‌آمده ۴۳٪ از شهروندان سنگاپور ارز دیجیتال دارند.

اگر نگاهی دقیق‌تر داشته باشیم، این نتایج نشان می‌دهد که نسل جوان‌تر علاقه شدیدی به بیت کوین و آلت کوین‌ها دارند، به‌طوری که ۶۶٪ از آنها پاسخ دادند که هولدر هستند و ۴۶٪ شرکت‌کنندگان گفتند که قصد دارند در ۱۲ ماه آینده وارد فضای ارز دیجیتال شوند.

آگاهی گسترده از ارزهای دیجیتال در سنگاپور نیز در سطوح بالایی قرار دارد. ۹۳٪ شهروندان اعلام کرده‌اند که درباره بیت کوین شنیده‌اند. همین امر بیت کوین را بی چون و چرا در جایگاه اول قرار داده است. ۴۰٪ شرکت‌کنندگان بیت کوین را «دارایی سرمایه‌گذاری» توصیف کردند و به عقیده ۲۵٪ از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بیت کوین «طلای دیجیتال» و ابزاری برای «ذخیره ارزش» است.

جوان‌ترین شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی یعنی افراد بین ۲۶ تا ۳۵ سال، از بزرگ‌ترین طرفداران ارزهای دیجیتال هستند. حدود ۷۵٪ آنها معتقدند که بسیاری از نهادهای مختلف این کلاس از دارایی را پذیرش خواهند کرد. آدریان پرزلوزنی (Adrian Przelozny)، مدیرعامل ایندیپندنت رزرو نتایج نظرسنجی را این‌گونه توضیح داد که سنگاپور به‌دلیل بازارهای مالی قوی و منظم، زیرساخت‌ها و باز بودن نسبت به فناوری‌های جدید، یک قطب مهم در آسیا است.

در ابتدای سال ۲۰۲۱، بانک مرکزی سنگاپور اعلام کرد اگر بیت کوین بتواند با مسائلی چون ماهیت پر نوسان خود مقابله کند، می‌تواند به‌عنوان یک ذخیره ارزش، موفق باشد. منصور محی‌الدین (Mansoor Mohi-uddin)، اقتصاددان ارشد، در این خصوص گفته است:

اول اینکه، سرمایه‌گذاران به مؤسسات قابل اعتماد نیاز دارند تا بتوانند ارزهای دیجیتال را به‌صورت امن نگهداری کنند. دوم اینکه نقدینگی باید به‌طور قابل‌توجهی بهبود پیدا کند تا نوسان به سطوحی قابل مدیریت کاهش پیدا کند.

او‌سی‌بی‌سی بانک (OCBC Bank)، بازوی بانکداری خصوصی سنگاپور، شانس ارزهای دیجیتال را برای جایگزینی ارزهای فیات به‌عنوان یک ابزار مبادله، در نهایت رد کرد. با این حال این مؤسسه مالی بزرگ معتقد است که بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها می‌توانند از نظر ذخیره ارزش جایگزین طلا شوند.

علاوه بر این محی‌الدین هشدار داد که اگر دولت‌ها از طرف دارایی‌های دیجیتال خاصی احساس خطر کنند می‌توانند با آن مقابله کنند که یک نمونه آن روند در حال رشد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه