افزایش ۵۰ درصدی قیمت ریپل توسط یک گروه پامپ و دامپ در تلگرام: بعد از دوج کوین نوبت ریپل است!

افزایش ۵۰ درصدی قیمت ریپل توسط یک گروه پامپ و دامپ در تلگرام: بعد از دوج کوین نوبت ریپل است!

پس از رکوردزنی قیمت چین لینک، رشد قیمت بیت کوین و پامپ شدید قیمت دوج کوین، قیمت ریپل هم در ۲۴ ساعت گذشته توانست حدود ۵۰ درصد رشد کند. بسیاری معتقدند رشد قیمت ریپل هم مانند دوج کوین پامپی عمدی بوده است.

به گزارش دیکریپت،‌ علیرغم طرح دعوی حقوقی ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، قیمت ریپل از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال رشد قابل‌قبولی را تجربه کرده است.

دسامبر (دی) سال گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که از ریپل به اتهام فروش بدون‌مجوز اوراق بهادارِ ثبت‌نشده شکایت کرده است. پس از این اتفاق قیمت ریپل با کاهشی شدید روبه‌رو شد و بسیاری از صرافی‌ها هم این ارز دیجیتال را از فهرست ارزهای خود حذف کردند. در نهایت هم شاهد سقوط ۶۳ درصدی ارزش بازار ریپل بودیم.

اولین نشانه‌های امیدواری به آینده ریپل زمانی خود را نشان داد که قیمت این ارز دیجیتال با جهشی ۳۰ درصدی در هفته اول سال ۲۰۲۱ همراه شد. در طول این جهش، قیمت ریپل با حدود ۵۰ درصد صعود به ۰.۵۱ دلار رسید؛ حدود چهل دقیقه بعد از این افزایش قیمت شاهد اصلاح جزئی و رسیدن به ۰.۳۹ دلار بودیم. در حال حاضر هم هر واحد ریپل در محدوده ۰.۴۱ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳ درصد افزایش قیمت داشته است.

لری سرماک (Larry Cermak)، مدیر بخش تحقیقات «The Block»، با مشکوک خواندن این اتفاق، آن را با جریانات سهام گیم استاپ (GameStop)‌ مقایسه کرد. او در توییتی نوشت:

افزایش قیمت ریپل پامپ و دامپی است که از یک گروه تلگرامی نشأت می‌گیرد. قیمت ریپل در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

افزایش قیمت ریپل در حالی اتفاق افتاد که یک روز قبل، این شرکت در پاسخ به شکایت کمسیون بورس و اوراق آمریکا مدارکی را تسلیم دادگاه کرد. در این مدارک، از کاربرد ریپل به‌عنوان عامل ایجاد ارزش یاد شده است. در بخشی از مدارک ریپل می‌خوانیم:

عملکرد و نقدینگی توکن‌های XRP به‌طور کلی با قانون‌گذاری‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ناسازگار است. فراهم کردن شرایط برای ثبت XRP به‌عنوان اوراق بهادار، به‌معنای آسیب‌رساندن به کاربردپذیری اصلی آن است.

 ریپل در سند ۹۳ صفحه‌ای خود که تسلیم دادگاه کرده، آورده است که XRP متن باز است و قیمت آن هم با همان شیوه‌ای محاسبه می‌شود که قیمت اتریوم و قیمت بیت کوین محاسبه می‌شود. ریپل همچنین یک درخواست «آزادی اطلاعات» هم به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده است. طبق این نامه، این کمیسیون موظف است که بگوید چرا بیت کوین و اتریوم را اوراق بهادار به حساب نمی‌آورد.

دین استینبک (Dean Steinbeck)، از مدیران ارشد هورایزن لب (Horizen Lab)، در مصاحبه‌ای گفت:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار این دعوی قانونی را ۸ سال بعد از ایجاد XRP پیش می‌کشد. چگونه قرار است شرکت‌ها شفافیت قانونی داشته باشند، در حالی که این کمیسیون ۸ سال طرح دعوی را طول داده است؟ به‌علاوه، ریپل به‌درستی اشاره می‌کند که [کمیسیون بورس آمریکا] چشمش را روی اتریوم بسته است. اتریوم به‌وضوح عرضه غیرقانونی اوراق بهادار بوده است. این مسئله به‌وضوح نشان می‌دهد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار برنده و بازنده را انتخاب می‌کند. این اقدام غیرمنصفانه است و فکر می‌کنم که کنگره باید جلوی کمیسیون بورس را بگیرد.

او در ادامه افزود:

اگر یک چیز از دعاوی قانونی کمیسیون بورس آمریکا یاد گرفته باشیم، این است که در پرونده‌هایی که یک طرف آنها شرکت‌های بزرگی مثل ریپل قرار دارد، در نهایت یک مجازات ناچیز در مقایسه با رقم ۱.۳ میلیارد دلاری عرضه اوراق بهادار ثبت‌نشده در انتظار آنهاست.

هنوز برای اینکه پیروز این پرونده را مشخص کنیم زود است، اما چیزی که می‌توان دید این است که ریپل عزمش را برای مقابله با کمیسیون بورس آمریکا جزم کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

21 دیدگاه
majid
majid
3 سال قبل

سلام ممنونم ازشما وهمه عزیزان خوبم
همه نطریه بچه‌ها خوبن اما چند سال پیش من نظرم رو تقدیم عزیزانم ارسال کردم
ازبیت کوین تاریپل اینکه این سه ارزدیجتال درآینده موفق هستند بیتکوین اتریوم وریپل شش ماه دیگر همه عزیزان فعال تعجب خواهید کرد.سپاس فراوان majid ⚘

نیما
نیما
3 سال قبل

داداش لینک گروه تلگرامی کی داره ؟؟
walstreetbets نیست

علی
علی
3 سال قبل

بخیل بودن خیلی بده ، تو این دو ماه چند صد درصد سوده داده ، چطوری ؟ یه بار از 27 اومد تا 0.8 خوب حدود 200 درصد ، بعد تو ریزش باز 200 درصد ، از دیروز تا الان 100 درصد ،
امروز هم باز داره رشد میکنه ،
چرا جو الکی میدین از تلگرام بوده ، نکنه الان هم که داره رشد میکنه باز تلگرام ، احتمالا فردا روزی شد 10 دلار میگید کار فرازمینی ها هست ، ولی کافیه n مثقال بیت کوین بره بالا ، کل در دیوار سایت رو میکینید بیت کوین پرواز کرد ....
خیلی بهتر از بیت کوین سود داده ، با حجم پول خیلی کمتر و سود دهی عالی

سید رضا حسینی
سید رضا حسینی
3 سال قبل
پاسخ  علی

ریپل اولین مشخصه این بازار یعنی غیر متمرکز بودن رو نداره . خیلی خنده داره که بگن از یک رمز ارز شکایت شده فکر کن یه ی روز بگن از بیت کوین شکایت شده و بخوان بکشنش دادگاه .اگر از سرمایه گذار های ریپلی بیشتر فکر کن و روی همین قیمت های پامپ شده بفروش بره . مارکت کپ 20 میلیارد دلاری برای رمز ارز متمرکزی مثل ریپل بیشتر شبیه جوکه .شبیه اینه که من برم یه شرکت بزنم یه کد با هزینه نهایتا چند میلیون دلار و یا حتی کم تر بنویسم اسمش رو بزارم ریپل تمام واحد هاش رو خودم عرضه کنم و تمام تراکنش هاشم از کامپیوتر شرکت خودم تایید بشه و هیچ ماینر و نودی جز خودم نباشه نصفش هم دست خودم باشه . بعد ارزشش بشه 20 میلیارد دلار و یه عده مثل شما هم انتظار ریپل ده دلاری رو بکشین که یعنی مارکت کپ یک تریلیون دلاری فقط با چند خط کد . خدا شفاتون بده واقعا

Ali
Ali
3 سال قبل

خوب توضیح بده چرا ساتوشی یک میلیون سکه برای خودش برداشته ؟؟؟
توضیح بده غیرمتمرکز چه کمکی به بشریت میکنه ؟؟؟اینقدر بدم میاد یه مشت بی سواد فقط میگن بیت کوین و وقتی میگی مزیت رقابتی این ارز رو بگو ، میگه غیرمتمرکز . آخه وقتی قانون گذاری بشه غیرمتمرکز به چه درد شما میخوره ؟ نکنه میخای بگی بانکها حذف بشن دولتها همینطور ، اگه این اتفاق بیفته میشه قانون جنگل ، کسی اومد زورگیرت کرد ، بیت کوین ازت دزدید ، کجا مراجعه میکنی ؟ کی برات دنبال میکنه ؟؟؟؟ اینارو خپاهشن جواب بده ببینیم بیت کوین چقدر هوشمنده ، نکنه خودش تشخیص میده دزدیده شده ، میگه عشقم اومدم پیشت .
دست بردارین ، غیرمتمرکز ، نود ... عوام فریبی هست ، کلی برق ، کارت گرافیک بسوزنی ، اکو سیستم نابود کنی که چی بشه .

ho3ein
ho3ein
3 سال قبل

دوست عزیز اطلاعات خودتو اپدیت کنن...مقایسه غیر متمرکز بودن سه ارز ...ارز xrp ربطی به شرکت ریپل نداره قبل از ریپل وجود داشته

MoBaradari
MoBaradari
3 سال قبل

این خبر از پایه اشتباهه،هیچ ربطی به گروه تلگرامی wallstreetbets نداره،من تو این گروه عضوم و اصلا دیروز یا امروز حرف خرید ریپل نبود،ریپل به دلیل دادگاهی که چند وقت دیگه داره،داره به صورت مصنوعی قیمتو میبره بالا که اگر حکم دادگاه بر علیه‌ش بود،قیمتش خیلی شکسته نشه

Mojtaba Ahmadi
Mojtaba Ahmadi
3 سال قبل
پاسخ  MoBaradari

چی میگی شما اینجوری غیرمتمرکز بودنش زیر سوال میره ارز هایه مجازی یعنی ضد دستکاری شدن

مهران
مهران
3 سال قبل
پاسخ  Mojtaba Ahmadi

ریپل رو نمیشه گفت غیرمتمرکز هست. در واقع تنها ارز نسبتا تمرکز گرای بازاره

مجید ز
مجید ز
3 سال قبل

چه ربطی به گروه تلگرامی داره ، اگر گروه تلگرامی باشه باید فورا نقد کنند و خارج بشن ، کی همچین ریسکی میکنه ؟ سایت ارز دیجیتال با تاخیر یک خبر از ریپل زده ، در مقایسه با خبرهای منفی که فورا خبر تیتر میشه جای سوال داره علت اصلی پامپ هم مدارکیه که به دادگاه داده و افراد حقوقی احتمال برنده شدن رو برای ریپل بالا میدونن

Btcir8
Btcir8
3 سال قبل
پاسخ  مجید ز

خوب نقد میکنن خارج میشن و اگر قیمت فعلا ثابت مینونه بازماندگان هستن و فکر میکنن صعود ریپل هست وخیلیا هم از نوسانات و هم اصلاحات سود میگیرند تا به قیمت اصلی برگرده

علی
علی
3 سال قبل
پاسخ  Btcir8

پس بیت کوین هم همینطوری رفت تا 41 هزار ، این نوع بخای فکر کنی ، باید برای همه همینطور قضاوت کنیییییی.

Ali
Ali
3 سال قبل
پاسخ  مجید ز

دقیقا ،اخبار فیک اینجا نزارید . یک گروه تلگرامی بتونه اینکارو بکنه ، میتونه براحتی روی بیت کوین همچین بلایی رو بیاره.
حالا وقتی دادگاه رو هم برد ،حتما یادتوت باشه میاین مطلب بزارین تقلب کرده.

Btcir8
Btcir8
3 سال قبل
پاسخ  مجید ز

خوب پس چطور میشه تو این بازار سرمایه گذاری کرد و شب رو با خیال راحت خوابید . شما ببین تو بازار فارکس یا انس ببین میتنی دستکاری کنی؟؟؟

تیمسار
تیمسار
3 سال قبل

کاملا درسته چون من هم در کانال دیسکورد و هم تلگرامشون هستم و در مجموع 500 هزار ممبر دارند که امشب ساعت 00:30 به وقت ایران قراره ریپل رو پامپ کنند

پارسا
پارسا
3 سال قبل
پاسخ  تیمسار

اسمش؟

بهزاد طالعی
بهزاد طالعی
3 سال قبل

کسی میدونه گروه تلگرامی کدومه اینجا بهش اشاره کنه

محمدی
محمدی
3 سال قبل

wallstreetbets 

farhad
farhad
3 سال قبل
پاسخ  محمدی

پولیه؟

سینا نقی زاده
سینا نقی زاده
3 سال قبل

اگه کار گروه تلگرامی باشه احتمال کم شدن قیمتش هست.

رضا تفتی
رضا تفتی
3 سال قبل

امسال سال آلتکویینهاست ،والسلام